Кавова розмова з екс-лучанином, колишнім сусідом Монатіка й творцем бренду «Dastisch Fantastisch»

29 Жовтня 2015
У суботу до Луцька навідався із презентацією колекції одягу «Dynamic» із власного бренду «Dastish Fantastish» Володимир Демчинський, більш знаний як MC Dym. Ще тиждень тому чоловік спільно з товаришем, відомим діджеєм Артемом Neba та командою представили свою футуристичну колекцію на Ukrainian Fashion Week. До слова, MC Dym та Артем Neba мають безпосереднє відношення до Луцька, адже вони обидва навчалися тут і провели значну частину свого життя у Луцьку.

[caption]
MC приїжджав до Луцька із презентацією нової колекції одягу від бренду «Dastish Fantastish» [/caption]

У «кавовій розмові» в кав’ярні «Coffee@Coffee» MC Dym розповів «Таблоїду Волині» про оренду квартири спільно з Дімою Монатіком, бабцю, яка пошила перші штани, луцький КВН та слідкування за людьми з вікна луцької маршрутки.

На розмову MC Dym прийшов із Катею, координатором показів та режисером-постановником показів «Dastisch Fantastisch». Вова замовив собі латте карамель. Катя – капучино. Я обмежився чашкою ароматного американо з молоком.

[caption]
На розмову MC Dym прийшов із Катею, координатором показів та режисером-постановником показів «Dastisch Fantastisch»[/caption]
[caption]
Спілкувалися у затишній кав’ярні «Coffee@Coffee»[/caption]

– П’єте каву чи чай?

Вова: Я полюбляю латте.

Катя: Я п’ю міцну каву.

– Володю, розкажіть трохи про себе.

Мене знають як ведучого, MC. Від якихось презентацій до проведення масових заходів, а також MC клубного жанру. Часто гастролюю, виступаю в клубах. Художник, малюю щось для себе. Закінчував ЛНТУ, п’ять років прожив у Луцьку. Це одне із моїх рідних міст. За освітою я дизайнер інтер’єрів, але займаюся моделінгом одягу. Захоплююсь цим ще зі шкільних років.

Моя бабуся була швеєю і вже у школі допомагала втілювати багато моїх ідей. Вона шила мені одяг. Я ходив у ньому і всі цікавилися, де я дістав такі штани чи кофту. Спершу соромився зізнатися, що мені шиє одяг бабуся. Казав, що це батьки привезли з Німеччини. Потім зрозумів, що це все-таки круто, коли ти сам можеш зробити таку річ і почав розповідати всім правду. Друзі навіть просили потім, щоб я щось їм пошив.

– Найперша річ, яку ви розробили й пошили самостійно…

Найперша моя річ – це були штани воєнного крою з боковими кишенями, які зшила мені бабуся. Ми взяли нестандартну тканину, яка класно дивилася. Пам’ятаю, в середині 90-х це була дуже популярна модель, дуже стильна.

[caption]
Вова замовив собі латте карамель. Катя – капучино[/caption]

– Які спогади пов’язані у вас із Луцьком?

Якщо я кажу, що це друге моє рідне місто, то, звісно, спогади найприємніші. Луцьк багато чого мені дав, він «українізував» мене. Закінчував я російську школу, у військовому містечку Старокостянтинів.

Завдяки тому, що потрапив у Луцьк, втягнув у себе багато справжньої української культури. Тут у мене дуже багато друзів. Із цим містом в мене лише найприємніші спогади. Завжди відвідую його з великим задоволенням, на жаль, останнім часом дуже рідко. Здається, я вже два роки тут не був.

– Чому вирішили змінити волинську столицю на столицю України?

Якщо говорити відверто, Київ – це більш моє місто. Завжди моя душа тягнулася саме туди. Я знав, що коли закінчу університет, поїду реалізовувати себе в столицю. І досі, де б я не був: чи виїжджав за кордон, чи в інші міста України, завжди після повернення до Києва розумію, що приїхав додому. Це місто, яке мене насичує.

[caption]
Володимир Демчинський п'ять років прожив у Луцьку і вважає його другим своїм рідним містом[/caption]

– Як познайомилися і потоваришували з Артемом Neba?

Нас зв’язав КВН. Я виступав за «політех». На різних чемпіонатах в Луцьку ми знайомилися з іншими хлопцями й дівчатами. Артем одразу мені сподобався, як людина. Він дуже відкритий, дуже активний. З Артемом ми здружилися дуже сильно. Досі – і я переконаний, що так буде завжди – це один з моїх кращих друзів. Це людина, з якою ми практично однаково мислимо, близькі по духу, амбіціях. Зараз ми працюємо разом: продовжуємо творити, «музикувати», робити нашу країну гарнішою.

[caption]
MC Dym свого часу був учасником команди КВН з ЛНТУ. Завдяки «клубу веселих» він познайомився і потоваришував із Артемом Neba – одним із найвідоміших діджеїв України [/caption]

– Чи шиє «Dastisch Fantastisch» білизну?

Ні, білизну ми не робимо. Можливо, в майбутньому будемо це робити. Однак, в останньому показі у нас з’явилися шкарпетки, гетри. Дуже давно ми хотіли це зробити. Довго я шукав підрядчика, який би зміг у цьому допомогти. Недавно ми його знайшли. Зараз дуже стильно носити білі шкарпетки, високі, а не так як всі звикли – короткі. Ми створили просту модель, але в той же час, дуже цікаву, в нашому стилі.

– Яку роль відіграє музика у бренді «Dastisch Fantastisch»?

Музика – це наша основа. Це те, що нас об’єднало із самого початку і те, що надихає постійно. Наш одяг – це доповнення музики.

[caption]
Стильове обличчя бренду «Dastisch Fantastisch» – футуристична геометрія, естетика молодості, стріт-фешн[/caption]

– Стильове обличчя бренду «Dastish Fantastish»…

Наші основні пласти – це футуристична геометрія, естетика молодості, стріт-фешн, тобто вулична мода. З дитинства захоплююсь всім, що стосується фантастики, майбутнього, космосу. Я це черпаю з книг, ретро-футуризму, комп’ютерних ігор і, звісно, фільмів про майбутнє. Я намагаюся все це перенести на наш крій, наш одяг.

Щодо естетики молодості, наша цільова аудиторія – це молоді люди. Але не обов’язково тут йдеться про вік. Сюди належать ті особистості, які в будь-якому віці почувають себе молодими, хочуть виглядати молодими. Це люди, які не пливуть за течією, яку приготував їм світ, а йдуть за покликом серця.

Стріт-фешн – це вулиця. Я завжди захоплювався людьми. В Луцьку дуже багато стильних особистостей. В той час, коли я тут вчився, полюбляв просто проїхатися маршруткою, 15-кою, по колу і подивитися вулицю. Мені було страшенно приємно бачити людей, які в такому маленькому містечку вміють гарно вдягатися, гарно себе подавати, абсолютно не соромлячись.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Прибульці» на Lutsk Fashion Week: діджей презентував футуристичну колекцію

– Дуже круто, що у вашому одязі є якийсь сенс, ідея…

Мені дуже багато в цьому плані дав університет. Нас вчили, що в те, що ми створюємо, повинні вкладати якусь ідею, навколо якої розвиватиметься якийсь концепт. Лише в такому випадку наше творіння буде мати резонанс, викликатиме зацікавлення. Від самого початку необхідний якийсь стержень.

[caption]
«Луцьк багато чого мені дав, він «українізував» мене», – MC Dym[/caption]

– Протягом всього існування колекції ви дотримуєтеся однієї стильової лінії?

Це у нас вже шоста колекція. Так, тримаємося одного стилю. Хіба що, раніше ми були більш монохромними. Колекції складалися лише з двох тонів: білого і чорного. За допомогою цих забарвлень було простіше виражатися, розкриватися. Але через деякий час чорний колір набув популярності серед багатьох інших брендів, починаючи від найдорожчих і закінчуючи китайськими підробками. Це дуже сильно наводнило ринок і ми не хотіли із цим всім зростися. Тому почали відходити від чорного кольору. Остання колекція складається, в основному, із сірого кольору та ментолового, що робить яскравий акцент усієї колекції.

– Хто з відомих людей ходив у одязі «Dastisch Fantastisch»?

Перші наші покупці – це були діджеї. Як одні з найвідоміших в Україні, так і початківці. Також багато речей купував у нас Діма Монатік. На жаль, не так часто зустрічаємося із ним, як раніше.

[caption]
МС Dym ще під час навчання в Луцьку був знайомий із Дімою Монатіком. Вони навіть знімали квартиру разом кілька місяців[/caption]

– Давно знайомі із Дімою Монатіком?

Із Дімою Монатіком дружили ще під час навчання в Луцьку. Знову ж таки, нас пов’язав КВН. Він часто їздив із нами на гастролі, хоча не виступав. Він вже тоді був чудовим танцюристом.

Був час навіть, коли ми разом знімали квартиру. Прожили там буквально місяць-два. Навіть тоді, як він поїхав підкорювати Київ співом, я не розумів цього. Казав: «Дімка, ти танцюрист. Який ти співак?». А він: «Чувак, ти побачиш, я співак!». Він зламав усі стіни, які тільки можна. Зробив усе можливе. Здивував не тільки мене, а й весь Луцьк, цілу Україну.

– Які дизайнери вам імпонують?

Серед українських дизайнерів подобається Каневський, Мантіс Релігіоза. До речі, з останнім зараз співпрацює Монатік.

З-поміж закордонних, тут все доволі стандартно: подобається Йоджи Ямамото, Рік Оуенс, який дуже популярний останнім часом. Буває, що нашу творчість порівнюють із його роботою. Захоплююся також брендом Nike. Вважаю, що це найбільш технологічний бренд.

[caption]
Серед українських дизайнерів Володимиру Демчинському подобається Каневський, Мантіс Релігіоза. З-поміж зарубіжних: Йоджи Ямамото, Рік Оуенс [/caption]

– Ukrainian Fashion Week 2015. Що означає для вас і бренду «Dastisch Fantastisch» участь у цьому проекті?

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Діджеї з Луцька представили колекцію одягу на Ukrainian Fashion Week

Це дійсно досягнення. В нас ніколи не було конкретної мети потрапити на Ukrainian Fashion Week. Але після того, як ми взяли участь в конкурсі в Дніпропетровську, нас помітила Ірина Данилевська, ідеолог українського тижня моди в Києві, і сказала: «Ви молодці. І якщо у вас є бажання, давайте попрацюємо». Я обговорив це з командою. Всі були за те, щоб взяти участь у цьому фестивалі. Звісно, це дуже престижно і ми прийняли виклик. Як нам сказали самі організатори Ukrainian Fashion Week, ми дивилися дуже достойно.

– Якби у вас була можливість виїхати в Америку, Італію чи Францію, якусь передову країну моди, де вам би давали величезні можливості розвиватися як дизайнеру, однак при умові, що ви відмовитесь від бренду «Dastisch Fantastisch», своєї команди…Що б ви вибрали?

Складне питання. Не дивлячись на те, що воно ніби саме напрошується, ніхто раніше мені його не ставив. Скажу так: я дуже хочу попрацювати в Європі. Це, наприклад, як футболіст, який їде грати за якийсь іноземний клуб аби рости. Я впевнений, що це дало би ще більше можливостей розкритися.

Дуже сильно хотів би цього, але Україну я, звісно ж, покидати не хочу і зі своїм дітищем також не хотілося б розставатися. Думаю, якщо мені поступить така пропозиція, то погоджуся лише за умови, що не доведеться закривати свій бренд. Тим паче, у мене є команда, залишати яку я не маю права.

[caption]
Презентація колекції «Dastisch Fantastisch» на Ukrainian Fashion Week 2015 – це велике досягнення, на думку Володимира[/caption]
***

За смачну каву, латте і капучіно, затишну атмосферу та цікаву розмову «Таблоїд Волині» дякує дизайнеру футуристичного одягу Володимиру Демчинському (MC Dym) та кав’ярні «Coffee@Coffee».

Спілкувався: Василь БІДУН
Фото: Ірина САСОВСЬКА
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter