Успішно!

«Я все роблю з мотивом любові» : «Кавова розмова» з Дариною Самолюк. ФОТО

З Дариною Самойлюк ми поговорили про каву, нові проєкти та плани на майбутнє

 Фото: Даша МИХАЛЮК

Ще однією героїнею рубрики «Кавова розмова» стала Дарина Самолюк – мама трьох, магістр права і психології та засновниця проекту Школи лідерства Rabbifox.

З нею ми поговорили про особистісний розвиток, проєкти для дітей та підлітків, мотивацію і плани на майбутнє. Про це все – читайте далі.

– Традиційне питання: кава чи чай?

– Кава. Я п'ю досить багато кави. У мене вдома стоїть кавомашина і, як правило, ранок розпочинається з цього напою. Коли є можливість раніше лягти спати і ранок більш свідомий, є час на себе — то, звісно, свій ранок починаю з води з лимоном, м’ятою, розмарином.

В офісі теж є кавомашина, жодна зустріч не проходить без улюбленого капучіно. Я кави вживаю досить багато, але засинаю без проблем.


 

– Що вас мотивує? Як вдосконалюєте власні навички?

– Я навчаюся невпинно та регулярно. Що мене мотивує? Бачте, як психолог скажу, що мотивацію породжує емоція інтересу. Якщо мені цікаво, то я цим займаюся і туди йду.

Це відчуття, коли ти, по-перше, чітко ідентифікуєш, що викликає інтерес і захоплює. Можна робити роботу через зацікавленістьта запал, а можна – бо так треба, так склалося, так хтось хоче і так заведено. Я намагаюся не йти за якимось зовнішніми чинниками, а більше дослуховуватися до своїх внутрішніх мотивів, почуттів, бажань.


 

– Розкажіть, де ви черпаєте натхнення для своїх проєктів.

– Я невпинно навчаюся. Ці програми є результатом мого переосмислення життя та бачення процесів виховання та навчання дітей. Наразі Rabbifox – дорівнює Дарина Самолюк.

Стосовно мене, я закінчувала Острозьку академію за спеціальністю «Психолог». Навчалась в інституті «Максимум» роботі з метафорою та метафоричними картками, проходила програми з дитячої психології. Я також закінчила річну коучингову програму за міжнародними стандартами. Для особистого розвитку вивчала сімейне системне моделювання, два роки – ментальну генетику. Фактично п’ять років я організовувала роботу та тренінги багатьох місцевих та приїжджих тренерів, – якби порахувати кількість навчать за одиницю часу – це була б вражаюча цифра. Я люблю використовувати методи толерантної взаємодії з клієнтом. Інструменти, які дають можливість дослідити себе та активізувати внутрішню силу, а не прив'язку чи залежність від наставника.

Я маю вроджену здібність – креативити. Свої ідеї не завжди встигаю записувати. Креативність – це секретний складник мого успіху.


 

Поговоримо про вас. Пригадайте три найщасливіших моменти у своєму житті.

–Напевне, материнство – коли це відбулося вперше, а потім вдруге і втретє. Це нереальне диво в реальному житті. 

Ще один крутий момент – це коли ми створювали тренінговий центр. Ми тоді повернулися з Острога, де прожили 10 років, я викладала в Острозькій академії, тоді зрозуміла, що більше в університет не повернуся. Я подумала: «Що ж це таке я можу зробити, що мене буде надихати і драйвити?». Коли я ставила собі це питання, то розуміла, що мені найбільше захоплює центр з особистісного розвитку. Нічого схожого у місті не було. Нас називали і сектою, і не розуміли, може, навіть і сміялися. Це, напевно, найбільш крутий момент – коли щось створюється з нічого.


 

Rabbifox – я теж не очікувала: це ж 230 квадратів, величезний простір, який, буквально, за два місяці виріс з фрази до чоловіка: «Слухай, там біля нашого нового будинку здають в оренду приміщення. Може, візьмемо?»

Найбільші хвилини щастя пов'язані з ідеєю та матеріалізацією цієї ідеї. Коли Всесвіт навколо тебе сприяє і складається в ідеальний пазл.


 

– Ви – мама трьох дітей. Працюєте з ними за власними методиками виховання? Як поєднуєте роботу і материнство?

– Моя робота чудово поєднується з материнством. Мені психологія та усі проєкти даються надзвичайно легка: я можу працювати 10 годин на добу, 7 днів на тиждень і бути абсолютно в ресурсі. Мої подруги часто запитують, як можна о десятій виходити з тренінгу і заявляти: «Ох-ох, як все драйвово! Вдома ще щось дороблю». Мене це абсолютно не виснажує!

Мої діти також відвідують Rabbifox, і це, до слова, один з мотивів, чому я взагалі це почала. Я створювала Rabbifox і для своїх дітей.


 

Можу сказати, що психологія мені допомагає у материнстві: мій особистісний розвиток і як людини, і як професіонала, допомагає мені бути кращою версією себе, як мами. Є жарт, що як не виховуй дітей, їм все одно буде про що поговорити з психологом, думаю, так і є. Я чітку розмежовую свою відповідальність і відповідальність дітей; свої емоції і почуття та їхні емоціі і почуття.

Для мене найголовніше – мотив. Щодо дітей я все роблю з мотиву любові. Як вони це сприймають – це вже їх відповідальність, розумієте. Напевно, кожна мама чи тато роблять все з любові. Як сприймають це діти – треба досліджувати. Найкраще це пізнавати та досліджувати у Rabbifox.

 

— Ми вже знаємо, що ви починаєте новий проєкт – Rabbifox. Розкажіть більше. Що вас наштовхнуло на його створення?

– Сукупність факторів. Якщо зважати на власні мрії, бажання, цілі, здібності та інтерес — то творити нові проекти та починати нові види діяльності — дуже легко! З проєктом Rabbifox – саме так. По-перше, фактично два роки працював проєкт, який називався «Лідер школа».

Rabbifox – це нова назва, ребрендинг, який ми зробили. Зараз це – Школа лідерства Rabbifox. А по-друге, тема лідерства зі мною все життя, починаючи з президенства в шкільному самоврядуванні. Генерувати ідеї та брати відповідальність за їхню реалізацію – це про моє життя.

1

 

– А чому обрали таку назву?

– Назва – неіснуюче слово, що складається з двох англійських слів «rabbit» та «fox» в перекладі: крілько-лис. Ідея така: всі ми є поєднуванням непоєднувального. Всередині кожної люди є світла, і темна сторони, такі собі лис та кролик: хитрість і м’якість, зухвалість і щирість. Ідея психології загалом – це дати людині можливість подружити ці дві вої протилежності, пізнати їх, зрозуміти. У цій такій ніби-то дитячій назві є глибокий сенс, який ми туди вкладаємо.


 

– Чи всі, хто  відвідує «Школу лідерства», мають бути лідерами у суспільстві?

– Дуже важливо, хто який сенс вкладає в поняття «лідер». Можливо, хтось розуміє, що лідер – це людина, яка з трибуни проголошує промови і розвивається у напрямку політичної діяльності.

Для нашої команди лідер – це той, хто є лідером у своєму житті, хто може навести лад у своїх відчуттях, емоціях, мріях, діях, оточенні. Для нас лідерство – це про відповідальність. Відповідальність найперше за власне життя, реалізацію, позитивний настрій, втілення планів та уміння об’єднати інших навколо власних ідей.

 


 

– З якого віку найкраще розвивати лідерські навички у дітей?

– Стосовно вікових категорій. Ми отримали запит і створили групи з п'яти років. У нас – унікальні програми, адаптовані, розроблені суто під наш проєкт. Я є авторкою, але ми залучаємо експертів та рецензентів для цих програм.

Ми націлені саме на результат. Можу сказати, що батьки наших учасників результатом задоволені. Це те, що нас надихає і забезпечує такий об'єм учасників проєкту, бо минулого року нас було сім груп дітей, які працювали, а зараз ми очікуємо, фактично, вдвічі більше.


 

– Які групи діють у вашій школі і як відбувається навчання?

– Ціле літо ми проводили різноманітні табори, адже основні програми Школи лідерства працюють під час навчального року. З вересня ми пропонуємо основну нашу лідерську програму — психологічні тренінги для дітей різного віку. Наші інтерактивні заняття спрямовані на всебічний розвиток дитини, на формування психологічної зрілості: формування відповідальності, розуміння себе, власних емоцій, мрій, потреб; розвиток навичок ефективної комунікації, уміння відстоювати свій інтерес, також наші тренінги сприяють формуванню адекватної самооцінки, впевненості, рішучості дітей.
 

Rabbifox пропонує також Маленьку школу для дітей 5-6 років. Формат «Підтягуємо хвости»: англійська мова, математика, українська мова. Готуємо проєкт «Після школи» — група продовженого дня. Також ми розробили тренінгову програму для батьків.

– Ви зазначили, що маєте заняття для батьків. Розкажіть про це детальніше.

– З вересня у нас стартуватиме програма для батьків. Зараз батьки дітей, які ходять у Rabbifox, відвідують мої тренінги з емоційного інтелекту. У нас є такий самий блок у системі Rabbifox й, відповідно, ми рекомендуємо бути в курсі того, що відвідують діти, бути «на одній хвилі». Повірте, щоб досягти результату, потрібно, щоб працювали і батьки, і діти.

– Ви постійно в контакті з дітьми у Школі лідерства. Пригадайте цікаві історії.

– Комусь, здається, зі ЗМІ розповідала історію, коли мама записала двох хлопчиків до нас. Вони були підлітками і вона хвилювалася, чи вони від нас не просто не втечуть, передзвонювала адміністраторам кілька разів. Хлопці залишилися, все було круто. Підходить до завершення інтенсив, а діти кажуть: «Слухайте, а у вас є для дорослих людей програма? То запишіть нашу маму». Я їм відповідаю, що не можу її записати, оскільки вона – доросла жінка, яка сама має проявити ініціативу. А вони такі: «Їй треба теж це все почути. Вона ж нас записала!»

Найбільше курйозів виникає тоді, коли діти починають це все переосмислювати. Це нас дуже тішить!

Ми дуже толерантні в цьому процесі: всі, хто працює у цій сфері, розумуміє, що робота з дітьми – це ніколи не про засудження батьків. Я думаю, що підсвідомо батьки бояться цього. Психологія з дітьми – це про те, як усвідомити себе і налагодити контакт з іншою людиною, а не оцінити її, звинуватити, засудити чи викликати почуття провини.


 

– Ви говорили про інтенсив «Підтягуємо хвости». Що це та з чим його їдять?

– «Підтягуємо хвости» – це наш креативний творчий доробок. Ми думали, що треба дітям та батькам перед початком навчального року. Певно – підтягнути хвости. Rabbifox для цього і був створений. 

Ідея, знову ж таки, психологічна, оскільки дитина, яка приходить першого вересня до школи, як правило, не може «включитися» в роботу. Вона не стільки відстає в навчанні, як просто не може налаштуватися психологічно. «Підтягуємо хвости» – це інтенсив, який покликаний додати впевненості, налаштувати на навчальний процес, підтягнути відповідальність, докладання зусиль. Ми вибрали такі психологічні теми, які прямо пов'язані з успішність у школі. 

Окрім того, ми додали основні предмети: українська мова, математика і англійська. 


 

– Чи є у вас в планах якісь інші проєкти?

– У мене є мій особистий проєкт – Дарина Самолюк: консультації та тренінги для дорослих. Маю програми «Емоційний інтелект», «Знайти покликання», «Мрії здійснюються».

А проєкт Rabbifox – це окрема історія, окрема ідея, принципи, специфіка. Зараз ми відкрили новий простір. І Rabbifox потребує найбільше наразі уваги. Ми розширилися з цим проєктом, зараз відбувається набір у нові групи. Наше нововведення – це «Маленька школа», «Підтягуємо хвости», проєкт «Після школи» — група продовженого дня.

Наша специфіка – акцент на психологічному здоров’ї дітей. Щодо Маленької школи — нам повністю імпонує думка, що дитина є готовою до школи не тоді, коли навчилася писати 10 гачків і рахує до 10, а коли готова емоційно та мотиваційно: готова сприймати інформацію, засвоювати, розуміє, що таке школа, чому вона туди йде, коли у дитини адекватна самооцінка та прийняття себе, коли є навики комунікації та взаємодії з однолітками і дорослими людьми.

 

– Чи вважаєте ви себе успішною жінкою?

– Знаєте, я працюю над своєю самооцінкою, самоцінністю і присвоєнням собі успіху. Думаю, що так. Успіх – це внутрішній стан і зовнішній якийсь еквівалент. Я думаю, що станом на сьогодні, троє дітей – це успіх, матеріалізоване офісне приміщення, наповнене програмами, які діють, – це успіх, команда, з якою я працюю, – це однозначно успіх, якісь наші методичні доробки – це величезний обсяг роботи і наш успіх.

 




 

Додати новий коментар