День пляшки: колекціонер розповідає, як зібрав 39 тисяч екземплярів міні-алкоголю

24 Червня 2018

У травні Луцьк приймав алкомінімалістів з усього світу, а до Міжнародного дня пляшки, який святкують у 3 неділю червня, «Таблоїд Волині» приберіг розмову із людиною, що змогла зібрати колекцію із майже 4 десятків тисяч пляшок.

Власник найбільшої колекції маленьких пляшечок з алкоголем на території СНД, киянин Валерій Календар може похизуватися 39 тисячами екземплярів міні-алкоголю.

На будь-якій зустрічі алкомінімалістів його знають всі учасники, а він попри високий титул серед колекціонерів завжди готовий допомогти, порадити, поділитися алкоголем та просто поговорити.

Як і кожен колекціонер пам’ятає свою найпершу пляшечку. У Валерія це був набір з 5 пляшечок, який знайомив привіз у подарунок з Ізраїлю. З того все й почалося.

«Поставив в сервант, і якось так красиво воно стояло, око милувало. Потім побачив в магазині ще одну таку, купив, поставив поряд. А потім раптом зрозумів, що хочу на всю стіну отак», – ділиться Валерій.

У нього двохповерхова квартира на 6 кімнат, 2 з яких зайняті пляшечками. Втім, навіть на такій території розмістити усю велетенську колекцію неможливо, тому вдома зберігає лише тисяч 7, переважно це все – коньяки. Решту колекції знаходиться у гаражі і чекає, доки господар побудує будинок.

«Уже будую будинок, де цокольний поверх, 180 кв.м. буде повністю віддано під колекцію. Це ж мрія, щоб всі стіни буди густо заставлені пляшками замість шпалер».

Валерій сміється, що ніхто не помічає тріщин і нерівностях на стінах чи стелі, коли заходять в його дім, адже вся увага фокусується на гігантській колекції.

Транспортують алкоголь у спеціальних ящиках. У Валерія в гаражі таких більше 400.

Якщо пляшечки закриті склом, то не припадають пилом і не потребують додаткового догляду. Колекції потрібна кімнатна температура, тож варто берегти від надмірної спеки і холоду.

Пити алкоголь з колекції не можна, адже то святе. Серед того алкоголю, який Валерій може собі дозволити пити, найдужче любить односолодовий віскі.

Про найдорожчу пляшечку в колекції Валерію казати складно, адже ціни дуже нестабільні: сьогодні це дорого, а завтра можна цей же екземпляр просто поміняти в когось. Віскі дорожчає щомісяця, а пляшечки горілки радянського періоду пережили стрімких ріст ціни, а тепер знецінилися.

Найдорожчою ж своєю покупкою називає пляшечку-книжечку «Камю» за 1200 євро.

Навіть маючи 39 тисяч пляшечок, колекціонер щоразу знаходить, що ще можна додати до списку бажань чи покупок. Каже, це процес, який неможливо зупинити чи стримати, а тому часто колекціонерами стають цілими сім’ями, та й взагалі, усі алкомінімалісти – то сім’я.

«Можна зібрати сотні тисяч різних пляшок! Зараз я уже не збираю все, лише коньяк і віскі. Коли колекціонеру набридає ганятися за цікавими формами і пляшечками, він починає займатися серйозним – збирати повні серії та лінійки. У цьому ж і суть колекціонування – якщо маєш 197 коньяків з одної лінійки, а їх у світі випущених було 200, то тобі кров з носа треба знайти ті заповітні 3 пляшечки!», – підсумовує колекціонер.

***

Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter