Під Луцьком діє завод, котрий розвивається за рахунок німецьких інвестицій. Він став прикладом культури виробництва по-європейськи, а також демонструє те, що великий бізнес може виробляти свій якісний продукт на території України. Поява цього виробництва стала для міста цікавим кроком у місцевому бізнесі, адже до цього настільки потужних підприємств з новими поглядами на умови праці, методи роботи та організацію персоналу не було.
Журналістам
«Таблоїда Волині» також пощастило потрапити на завод, підгледіти, чим живуть працівники підприємства й розповісти про це нашим читачам у рубриці «ІНСАЙД».
ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» – підприємство з 100% іноземними інвестиціями, що виготовляє електричні бортові кабельні системи для автомобілів. Тут народжується «кровоносна система» таких світових брендів, як Volkswagen, BMW, Audi та Mercedes. На сьогодні існує 28 підприємств «Kromberg & Schubert» у цілому світі, де працює понад 20 000 працівників.
На Волині завод забезпечує робочими місцями вже десятий рік. Працівники підприємства по-рідному називають його «КРОШУ» ‒ скорочення двох слів від повної назви.
Соціально відповідальний бізнес - це не лише робочі місця, а й турбота про кожного працівника, надання доступу до медичних послуг за необхідності та готовність підприємців вкладати в інфраструктуру міста чи селища, де розташований завод, чи що б це не було. Такий бізнес стає джерелом фінансування проектів в Україні відколи співпраця з державою та місцевим самоврядуванням, від укладення Угоди про співпрацю з Європейським союзом. Хоча саме це підприємство почало діяльність в Україні раніше.
«
Чиста зарплатня», -
це гарантія безпеки кожного працівника.
«Затримок заробітної плати у нас немає. Загалом, можна отримати на 20 відсотків більше від мінімальної зарплатні в Україні. Підкреслюю – це зарплата не майстра, не начальника, а звичайного робітника на лінії. Скорочень персоналу у нас наразі не передбачається. Соціальна відповідальність – це один із головних пріоритетів політики кампанії», ‒ каже фінансовий директор підприємства
Олександр Шаварський.
Окрім того, варто наголосити, що працівники не витрачають коштів, аби дістатися до місця роботи. З віддалених населених пунктів (а на підприємстві працюють люди не лише з Волині) працівників привозять корпоративним транспортом, який курсує строго за розкладом. Робітникам, що доїжджають на роботу самостійно, компенсують витрати на проїзд.
Багато людей працює від дня його заснування цілими родинами. Нині на підприємстві трудиться понад 5 тисяч чоловік.
Підприємство працює за європейськими стандартами, що суворо регламентують якість продукції. Виробник просто не може допустити потрапляння до споживачів автодеталей, що якось шкодили б здоров’ю, бо тоді продукцію просто не дозволять вивезти за межі України.
Більше того, жодного хімічного виробництва, яке б могло мати якийсь вплив на людину, на заводі немає. Металевих дротів тут не виплавляють. Готові дроти доставляють на підприємство з Європи, а працівники просто компонують електричні бортові кабельні системи.
Оскільки робота вимагає особливої уваги та терпіння, більшість працівників заводу ‒ жінки. Вагітні жінки тут працюють аж до відкриття лікарняного листка, у зв’язку з вагітністю та пологами, а це – 7-й місяць вагітності.
Під час відвідин заводу «Kromberg & Schubert» нас неабияк вразила також соціальна складова життя працівників. Тут по-європейськи турбуються про здоров’я та дозвілля людей. Неабияку увагу приділяють правильному харчуванню та спорту.
ХАРЧУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ
На заводі діє їдальня. Вона як окреме підприємство орендує тут частину адміністративного приміщення й пропонує широкий асортимент страв: тут є м’ясо, риба, гарніри, перші страви та різноманітні напої. Кухарі враховують побажання людей, яким потрібне дієтичне харчування та які дотримуються посту.
Комплексний обід вартує близько 30 гривень. Працівники, задіяні на виробництві, отримують компенсацію. Для персоналу заводу також працює продуктовий магазин, є окремі холодильники та мікрохвильові печі, тож можна купити перекус прямо тут чи принести його з дому й тут вже розігріти.
Ребрендинг старої їдальні провели за 25 днів, він вартував два мільйони гривень.
У приміщенні зробили ремонт на кухні, у залі, замінили обладнання та встановили додаткові каси для обслуговування, модернізували інтер'єр та оновили меню, а також провели ремонт вентиляційних систем.
Під час того, як оновлювали приміщення, на підприємстві було обладнано дві тимчасових кейтерингових зони, де працівники могли розігріти принесену з дому їжу, а також придбати сендвічі, круасани та гарячі напої.
У приміщенні їдальні діють також інформаційні дошки, з яких працівники ознайомлюються з оголошеннями. Також тут розповсюджують внутрішнє видання підприємства «Світ Крошу», яке виходить раз на місяць. Тож обідаючи працівники залюбки читають пресу. Газета публікує матеріали, які стосуються життя заводу, важливі новини Волині, життєві розповіді про працівників та анекдоти.
ВІДПОЧИНОК, ДОЗВІЛЛЯ ТА ОЗДОРОВДЕННЯ
На заводі значну увагу приділяють відпочинку, дозвіллю та оздоровленню працівників. На підприємстві введена посада соціального працівника, її займає
Наталя Шевельова. Вона дає раду з конфліктними ситуаціями, що вряди-годи трапляються на підприємстві, займається організацією відпочинку та оздоровлення в санаторіях, а нещодавно за пропозицією технічного директора
Славоміра Качмарека влаштувала цілий футбольний турнір.
Читайте також:
ЯК НА ЗАВОДІ «KROMBERG & SCHUBERT» У ФУТБОЛ ГАНЯЛИ
Приємнішою частиною роботи соціального працівника є, звичайно, культмасова частина. Багато працівників змогли оздоровитися в санаторіях Карпат, Волині та Криму за пільговими цінами.
Ще одним приємним елементом проведення дозвілля є розіграш лотереї, що вже стало на підприємстві хорошою традицією. Найкращі та сумлінні працівники мають можливість виграти цінні призи. Стимулюють фінансами на підприємстві також й розвиток спорту: нагородою для трьох кращих команд футбольного турніру стали сертифікати на 3000, 2000 та 1000 гривень.
Таким чином працюють підприємства у Європі, аби забезпечити працівників не лише робочим місцем, а й організувати ефективну взаємодію в колективі. Аби зароблять достойну суму немає потреба їхати на заробітки без будь-яких гарантій нормальних умов і безпеки. Можна працювати в Україні за європейськими стандартами
Текст: Ірина САСОВСЬКА
Фото: Дмитро КУХАРУК