Андрій Пилипюк із Луцька став першим волинянином, який спустився у найглибшу печеру світу – Воронячу-Крубера.
Своє нинішнє досягнення Андрій здійснив у складі експедиції під егідою Української спелеологічної асоціації, у якій брали участь 15 спелеологів з України, США, Ірану, Ізраїлю та Криму, - пише «Волинь-нова».
Як відомо, печера Вороняча-Крубера – найглибша природна карстова порожнина світу. Знаходиться в долині Орто-Балаган Гагрського масиву Західного Кавказу, в Республіці Абхазія. Глибина від входу до найглибшої точки печери (сифону Два Капітани) по вертикалі становить 2196 метрів. У 1986 році красноярські спелеологи обстежили її до глибини 210 метрів. Із 1982 року печерою зацікавилися українські дослідники й розпочали її вивчення, яке триває й до сьогодні.
Андрій Пилипюк каже, що кожен альпініст прагне підкорити Еверест, бо це найвища вершина нашої планети. А кожен спелеолог прагне спуститися у Воронячу-Крубера, бо це найбільша печера у світі.
[img data=def]09_10_2015_558691216/5_jjekzgqdoqk.jpg[/img]
Розповідає, що спускатися у печеру було зовсім не страшно.
«Страх – це лише продукт вашої уяви. Ми самі малюємо образи страху в голові та бачимо його таким, як цього хоче наша свідомість. Насправді ж людина боїться не темряви, а невідомості, яка ховається у ній. Мій колега Йозеф, спелеолог з Ірану, якось сказав, що коли експедицію спіткають неприємності на вершині Евересту, то по дослідників може прилетіти вертоліт, щодо печери, то тут навряд чи хтось узагалі знатиме, де ти і що з тобою трапилося. Важка печера – хороша печера, проста печера – для туристів», – ділиться мандрівник.
Під час спускання у безодню, максимум уваги концентрують на контролі власної безпеки: чи правильно зав’язаний вузол, чи всі карабіни застебнуті на самостраховці тощо.
«Спустившись на глибину 500 метрів та вийшовши із меандру (протяжного ходу в печері. – Авт.), ми підняли голови й не повірили власним очам. Мені часто доводилося бувати під землею, багато речей уже бачив, але не міг уявити собі таких грандіозних об’ємів простору в надрах Землі. Перед нами відкрився справжній підземний світ – не такий, як на поверхні, світ зі своїми правилами і законами», – пригадує Андрій Пилипюк.
Нововолинчанки Катя та Іра Манецькі розповіли, як живуть за кордоном українці, які вимушено покинули свої домівки. Дівчата хочуть поділитись своїм досвідом для тих, хто вагається, має якісь сумніви або запитання щодо виїзду. Оскільки школярки неповнолітні – рішення щодо виїзду приймали батьки, щоб убезпечити своїх дітей.
Відправитися у незабутній круїз, побачити найгарніші міста світу та як слід відпочити… Про те, як вигідно (а іноді й зовсім безкоштовно) втілити цю мрію, або ж заробляти гроші на своєму захопленні, днями розповіли у Луцьку. Тут відбулася конференція всесвітньої круїзної компанії InCruises за участю її українських лідерів.