Знайдений стародавній човен хочуть перевезти до Луцька

14 Квітня 2016
Стародавній човен, який знайшли у селі Старосілля Маневицького району, планують перевезти до обласного центру Волині і помістити у скляний саркофаг. Про розповів голова обласної ради Ігор Палиця в ефірі на каналі «Нова Волинь».

«На Волині величезний туристичний потенціал. У мене нещодавно була зустріч із групою фахівців, які працюють над пошуком історичних пам’яток на території нашої області. Їм вже тривалий час не платять зарплату. Але невдовзі ми виправимо ситуацію. Бо такі речі треба не Києву, а нам. Треба в кожному куточку Волинської області, в кожному селі знайти такий об’єкт, який притягував би туристів і затримував тут якомога довше. Взяти хоча б козацький човен, який знайшли в Маневицькому районі. Прекрасна пам’ятка. Я запропонував перевезти його до Луцька, збудувати скляний саркофаг. Бо ми маємо не лише відроджувати історичні пам’ятки, а й народжувати нові. Тоді до нас поїдуть люди», – зазначив голова Волинської облради.Питання перевезення волинської знахідки в обласний центр Ігор Палиця вже обговорював під час зустрічі з колективом науково-пошукової групи «Звід пам’яток», повідомляють «Хроніки Любарта».

Попередньо стародавній човен планували зберігати в Маневичах, створивши музей одного експонату. Проте погодились, що у Луцьку знахідка буде користуватися більшим попитом серед туристів. Зі слів науковців, якщо човен належно підготувати, то його можна транспортувати до Луцька – від цього він не постраждає.Нагадаємо, звістка про стародавній човен, знайдений на Волині, облетіла в серпні минулого року всю Україну.

Як з’ясувалося згодом – це 12-метровий човен-довбанка. В Україні такі човни називають довбанками тому, що вони видовбані з цілого стовбура дерева. Краєзнавці стверджували: якщо їхні припущення підтвердяться радіовуглецевими аналізами, довбанка претендує на вседержавну унікальність, а на місці, де її знайшли, проведуть серйозні археологічні дослідження. На жаль, цей човен не могли законсервувати, аби зберегти знахідку - за відсутності необхідного консерванту.Човен міг належати литовським князям. Раніше науковці допускали, що йому може бути близько п’ятисот літ. Але результати радіовуглецевого аналізу у Київській Радіовуглецевій лабораторії Інституту геохімії навколишнього середовища перевершили їхні сподівання. Есперти кажуть, що човен-довбанка «приплив» до нас із 1350-го.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter