На Волині знайшли археологічну знахідку часів Київської Русі. ФОТО

09 Квітня 2023

Фото: Віктор ЧУХРАЙ

У Володимирі на Волині знайшли митну пломбу періоду Київської Русі (рубіж ХІ-ХІІ ст., «дорогичинський тип»). Цінну знахідку виявили під час розкопок урочища «Апостольщина» в рамках проєкту будівництва укриття та навчального корпусу ліцею імені Олександра Цинкаловського

Як розповідає на своїй фейсбук-сторінці археолог Віктор Баюк, згідно атрибуції Олександра Алфьорова на лицьовому боці іконографічне зображення Святого Іоанна Хрестителя, на звороті – проквітлий хрест. На жаль, атрибуція належності пломби до конкретного правителя на сьогодні не здійснена, однак ця справа набула нового поштовху. Річ мініатюрна, діаметрами всього 13х10 мм, вислі печатки такого типу мають подібну іконографію, однак значно більші та масивніші.

Дослідження проводяться на замовлення Ліцею імені Олександра Цинкаловського Володимирської міської ради на основі Кваліфікаційного документу та Дозволу МКІП України. Роботи виконує ДП «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України спільно із Волинським національним університетом імені Лесі Українки, Заповідником «Стародавній Володимир» та Спілкою археологів України.
Наймасштабніші археологічні дослідження княжого Володимира за всю історію.0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter