Як волинський істфак святкував 70-річчя

07 Жовтня 2016
Історичний факультет Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відзначив ювілей. Урочиста академія з нагоди 70-річчя істфаку відбулась 6 жовтня.

Святкові урочистості розпочались з вітального слова декана факультету, доктора історичних наук, професора Анатолія Шваба. На святкову сцену запросили також знакових осіб факультету – декана у 1972–1976 роках, доцента Вадима Кудя, проректора СНУ з науково-педагогічної і навчальної роботи та рекрутації, професора Світлану Гаврилюк, завідувача кафедри нової і новітньої історії України, професора Володимира Барана, завідувача кафедри політології та державного управління, професора Валерія Бортнікова, завідувача кафедри археології, давньої та середньовічної історії України, професора Ярослава Шабалу, завідувача кафедри всесвітньої історії, професора Оксану Карліну та завідувача кафедри документознавства і музейної справи, професора Геннадія Бондаренка.





Як розповідають на сайті СНУ, вступне слово пана декана було, по суті, схоже на добротний документальний фільм про факультет – так детально було окреслено його минуле, сьогодення та перспективи, тим паче, що слова Анатолія Георгійовича підтверджувалися численними слайдами. Добрим словом було згадано багатьох випускників факультету, серед яких, до речі, й голова Волинської обласної ради та Наглядової ради СНУ Ігор Палиця. Присутні також вшанували хвилиною мовчання викладачів та працівників факультету, котрі відійшли у Вічність.





Далі настав час для привітань. Першим виступив ректор університету, професор Ігор Коцан, який назвав ювілей істориків «гарним початком» і побажав реалізації всіх планів та проектів. Як нагороду, факультет отримав мультимедійне обладнання.

З вітальними промовами до ювілярів звернулися заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко, голова облдержадміністрації у 2005–2008 роках Володимир Бондар, професор Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка Григорій Савченко, який прочитав вітальну адресу від декана істфаку КНУ, професора Івана Патриляка; окрім того було підписано програму співпраці між історичними факультетами двох вишів, а Григорій Петрович іще й висловив бажання, щоб на 100-річчя ця програма була пролонгована, делегати з Києва, Львова, Чернівців, Рівного, Острога, Тернополя. Представники Служби безпеки України. Від духівництва виступили ректор Волинської православної богословської академії, протоієрей Володимир Вакін та викладач Волинської духовної семінарії, протоієрей Олександр Федчук. Цікавими спогадами поділився доцент Вадим Кудь.








Загалом нагород, подяк, відзнак – університетських та від облдержадміністрації, обласної та міської рад удостоєно велику кількість науковців, які є гордістю історичного факультету – це декан Анатолій Шваб, а також Михайло Кучинко, Ярослав Шабала, Геннадій Бондаренко, Володимир Баран, Михайло Тиский, Сергій Панишко, Олег Разиграєв, Оксана Каліщук, Юрій Крамар.


















0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter