«Схопив за волосся, потягнув на кухню…»: у Луцьку показали реальні історії домашнього насильства. ФОТО

04 Грудня 2020

«Схопив за волосся, потяг на кухню. Поліном по хребту почав бити. А я що? А ні що. Підвелася та пішла. Піч топити треба ж…», – йдеться на одному з шістнадцяти стендів виставки «Річ у тім…».

У «Просторі ідей» факультету історії, політології та національної безпеки ВНУ імені Лесі Українки 3 грудня відбулося відкриття експозиції на тему домашнього насильства. Виставку «Річ у тім…» вперше презентували у Києві в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства», що традиційно триває з 25 листопада по 10 грудня. Тепер експозицію можуть подивитися й лучани.

«Найважливіше в домашньому насильстві – це буденність. Те, що трагедія може розгортатися у сусідів через стіну. А його інструментом можуть виступати звичайні речі, які є в кожному будинку», – кажуть організатори.

На кожному стенді виставки – розповідь від реальної жертви домашньої агресії, а поряд – фотографія предмету, який став знаряддям насильства. Предмети напрочуд різні – від штопора до телефона та шкільного щоденника. Поруч із зображенням розташовані QR-коди, відсканувавши які, можна почути історії жертв або свідків.

«Дуже багато людей зараз страждають від насилля та замовчують це. Виставку роблять для того, щоб люди бачили, які є форми та наслідки насильства, і як йому протидіяти, – каже старша інспекторка з ювенольної превенції управління превентивної діяльності головного управління Національної поліції. – Такі акції формують у людей співчуття та небайдужість. Адже, коли по сусідству кричить жінка чи плачуть діти, люди про це нечасто повідомляють. Коли ми слухали всі ці історії, у нас були мурашки по шкірі. Хочеться, щоб кожен це відчув і зміг уявити себе на місці тих людей», – додає поліцейська.

На відкриття виставки завітала і представниця Департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Оксана Гобод.

«Ми повинні відстоювати свою позицію, щоб в кожні родині панував спокій. Для того, щоб він був, треба знати, як за нього боротися», – зауважила чиновниця.

Подію на історичному факультеті ВНУ відвідали також представники вишу.

«Ми постійно співпрацюємо з поліцією, хоча така виставка в «Просторі ідей» відбувається вперше. Студенти, які навчаються за спеціальністю «державна безпека», плідно співпрацюють з представниками Національної поліції та поліцією охорони Волинської області. Також на факультеті створили «проблемні групи». Ми відкриті, публічні та завжди готові до діалогу», – каже декан історичного факультету Ярослав Ярош.

Зауважимо, що виставку «Річ у тім…» також можна переглянути онлайн за посиланням.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter