«WEST MEDIA FORUM»: як волинські медійники «тусили» із зірками української журналістики

19 Вересня 2016
У Луцьку вперше пройшов «WEST MEDIA FORUM».

Захід, за сприяння програми «Активні громадяни» від Британської ради в Україні, а також СГО «Молодіжна платформа», відбувся у культурно-розважальному центрі «Адреналін Сіті» у неділю, 18 вересня.

«Регіональні медіа: свобода, цінності, ціна» – саме такою була тема мадіатусовки. Серед спікерів форуму – відомі журналісти та медіа-аналітики Олександр Голубов, Вадим Войтик, Іван Корсак, Олександр Білінський, Олександр Тарасов, Богдан Кутєпов, Сергій Рачинський, Андрій Сірук. Модерував захід радіо- та телеведучий, голова правління та один із засновників ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов.

Організатори, СІД Медіа Груп, Бізнес-Академія Практичного Менеджменту та Громадське.Волинь, мали на меті провести захід, що став би альтернативою «Фестивалю журналістики», який подали на міський конкурс громадських ініціатив, а медійники охрестили "фестивалем куліша".


Відео Громадське.Волинь.

Першим виступив український журналіст, політичний оглядач, ведучий Олександр Голубов. Він розмірковував про те, чому в Україні медіа та бізнес не можна вважати синонімами, та як це впливає на професію журналіста.

«Навіть коли медіа працюють як бізнес, власник розглядає його як інструмент впливу. Дуже добре це ілюструє приклад Петра Порошенка і його медіа-імперії», - зазначив Голубов.

[caption]
Український журналіст, політичний оглядач, ведучий Олександр Голубов[/caption]

Відомий письменник та журналіст Іван Корсак як ніхто знає, що таке свобода слова в ЗМІ. Адже йому довелося працювати і бути редактором друкованих видань і в радянські часи, і в роки перебудови, і під час президентства Януковича.

«Творити незалежне видання в усі часи було нелегко. Очевидно, що і сьогодні так само непросто. Здається, це засновник УНІАН казав, що раніше преса була залежна, а тепер продажна», - сказав Іван Корсак.

[caption]
Відомий український письменник та журналіст Іван Корсак[/caption]

Він розповів, що і сьогодні можна побачити у деякій мірі цензуру:

«Кілька днів тому у київській студії звукозапису в мене був творчий вечір. З’ясовуються дуже дивні речі сьогодні. Ще при Януковичу під час прямого ефіру, бо такі речі можна було сказати лише в прямому ефірі, Дмитро Павличко дуже різко висловився щодо тодішнього президента. Пан Янукович далеко, а переляк залишився. Для того, щоб потрапити у студію звукозапису, яка у Києві на вулиці Первомайського, довелося їхати спочатку на Хрещатик, брати там запрошення, а потім їхати на студію. Кумедний випадок, але це також своєрідна форма цензури, аби хтось ненадійний не потрапив часом у ефір і не сказав часом криве слово».Гуру журналістики з Івано-Франківська, тревел-блогер та редактор видання Galka.if.ua Вадим Войтик розповів, як «керував і підкеровув холдингами», з якими проблема стикається сьогодні журналіст регіональних медіа.

«Місцеві медіа і місцева влада: хто кого?» – саме так звучала тема його доповіді.

[caption]
Івано-франківський тревел-блогер та редактор видання Galka.if.ua Вадим Войтик[/caption]Завітав до Луцька і гість із Донеччини – головний редактор «Gorlovka.ua» Александр Білінський, який зараз проживає у Києві. Він поділився власним досвідом, як комунальну газету, яка функціонує за рахунок бюджету, перетворити на прибутковий інтернет-портал.

Олександр Білінський вважає, що соромно робити сайти на безкоштовних «двіжках», коли люди вже поміняли кілька соцмереж.

[caption]
Журналіст, блогер, головний редактор «Gorlovka.ua» Александр Білінський[/caption]

Головний редактор тижневика «Сім’я і дім» Наталка Пахайчук на прикладі мережі гіперлокальних сайтів «Район.in.ua» продемонструвала, як швидко і легко запустити таке видання та бути першим «на районі».

«Гіперлокальні сайти зараз дуже затребувані, адже людям цікаво читати саме про те, в чому він живе», - впевнена журналістка.

[caption]
Головний редактор тижневика "Сім'я і дім" Наталка Пахайчук[/caption]


Журналіст Громадського ТБ, скандаліст, баяніст, санітар лісу, як пише про себе у Facebook, Богдан Кутєпов розмірковував про журналістику і пропаганду в умовах війни. Він пригадав, як зимку 2014 року активно стрімив події на Майдані. Показував все так, як воно було насправді. Саме тому у кадр під час «затишшя» на Майдані потрапляли і люди, які знаходились там у стані алкогольного сп’яніння. Тоді, розповів Кутєпов, розпочалася дискусія: «для чого ви показуєте це, ви що, проти Майдану?».

«Я журналіст, я дзеркало, і повинен показувати все так, як є. Не хочете, щоб я показував фігню – не робіть фігні!», - каже Кутєпов.

Тож він вважає, що журналіст не повинен замовчувати якісь кричущі негативні моменти і в зоні АТО, приміром, те, що в українській армії солдати зловживають спиртним, для того, щоб боротися із цими явищами.

«Протистояти пропаганді агресора ми можемо правдою», – вважає Богдан Кутєпов.

[caption]
Журналіст Громадського ТБ Богдан Кутєпов[/caption]
[caption]
Богдан Кутєпов та Андрій Куликов[/caption]


Роздумами про регіональні медіа між правом і законом поділився медіааналітик, експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Сергій Рачинський. Він каже, що про медіа ми знаємо багато, однак багато залишається й такого, чого ми не знаємо. Саме дослідженням цих питань і займається пан Сергій.

[caption]
«Розмова про гроші – це і розмова про медіа», – вважає Сергій Рачинський[/caption]

Представник Незалежної медіа-профспілки України Олександр Тарасов говорив про проблеми та виклики у такому актуальному для журналістів питанні як захист їх прав, а директор волинського агентства «ARTEFACT.St» Андрій Сірук поділився секретами правильного інтернет-маркетингу для ЗМІ.

«Рекламуватися без аналітики на сайті – те ж саме, що підморгувати дівчині у темряві», – жартував він.

[caption]
Директор волинського агентства «ARTEFACT.St» Андрій Сірук поділився секретами правильного інтернет-маркетингу[/caption]Головний редактор рівненського видавничого дому «ОГО» Віталій Голубєв повідав про мультимедійні проекти на регіональному медіа-ринку з мінімумом ресурсу та поділився досвідом співпраці редакції та комерційної служби.

[caption]
Редактор видавничого дому «ОГО» Віталій Голубєв[/caption]


Крайнім спікером форуму став його модератор Андрій Куликов. Він говорив про те, якою має бути робота журналіста та про те, що брехня вбиває.

«Ведімо мову не про місію, а про функцію журналістики. Ми не рятуємо світ, а виконуємо суспільну роботу. По суті ми є працівниками сфери послуг, специфічних послуг. Не влаштовує робота журналіста, мало платять – іди, є чимало інших цікавих занять», - розпочав Куликов.

Він підкреслив, що проводити такі заходи для журналістів - дуже потрібно, адже йдеться не лише про те, що журналістам не вистачає солідарності, а про те, що "ми не знаємо один одного". А Форум став майданчиком, який дає змогу журналістам познайомитися, поспілкуватися та подискутувати.

[caption]
"Слухайте! Думайте!", - завершив свій виступ гаслом "Громадського радіо" Андрій Куликов[/caption]

Ближче познайомитися та поспілкуватися учасники Форуму мали змогу під час фуршету. За словами організаторів, «WEST MEDIA FORUM» вони планують зробити щорічним. Тож наступного року Луцьк знову стане центром медіатусовки.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа).


0

Читати ще

Коментарі

Ігор

Оце так ніжки на фоні 41 фото

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter