Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
Два насичені дні медійники з різних куточків України, Польщі та Білорусі (опозиційні видання) провели на Волині, взявши участь у сьомому міжнародному West Media Forum.
Авторка: Ірина ВОРОТНА
Два насичені дні медійники з різних куточків України, Польщі та Білорусі (опозиційні видання) провели на Волині, взявши участь у сьомому міжнародному West Media Forum.
Захід відбувся 18-19 листопада у Луцьку під гаслом Amore, more, ore, re – любов, характер, слова, дії. Про це повідомляє головний інформаційний партер заходу Район.in.ua.
Форум організувала команда медіахолдингу CID Media Group завдяки фінансуванню Європейського Союзу та підтримці численних партнерів і спонсорів.
Вітальними словами захід відкрили директор CID Media Group Ігор Денисевич, керівниця інноваційних проєктів Наталія Пахайчук та Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас.
«Вітаю, друзі, з організацією West Media Forum попри все. Вітаю усіх, хто зміг приїхати за будь-яких обставин. Ця подія є свідченням вашої сили і потужної боротьби на інформаційному фронті. Повномасштабна війна триває вже понад вісім місяців, увесь цей час ви бороните інформаційний фронт України. Ви відбиваєте наступ на правду, свободу і демократичні цінності», – привітав учасників форуму Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас, запевнивши, що ЄС і надалі буде підтримувати Україну на шляху до Перемоги.
У рамках програми 18 листопада виступив відомий український журналіст, публіцист та письменник Віталій Портников. Він поділився своїм баченням майбутнього української журналістики.
На панелі за темою «Можливості залучення європейських доброчинців на українські проєкти» зустрілися очільниця платформи «Спільнокошт» Ірина Соловей та польський журналіст, соціолог, засновник видання «Критика політична» Славомір Сєраковський. Аудиторії було дуже цікаво довідатися про закулісся великого збору на байрактар для українців, який у Польщі організував медійник.
Частину програми присвятили також темі протидії дезінформації та пропаганді. Панель з назвою «Війна за свідомість людей» модерувала фактчекерка, засновниця проєкту НотаЄнота Альона Романюк.
Своїм досвідом поділилися керівник центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей, медіаекспертка Аліна Рудіна, фактчекерка Район.in.ua Вікторія Телечук.
Ще одну велику тематичну панель за назвою «Трансформація локальних медіа під час війни» модерувала керівниця регіональної редакції каналу «Ми Україна» Юля Сухаревська. Тут виступили:
На завершення першого дня дійства відбулося відкриття виставки «Нескорений Херсон» від редакції медіаплатформи «Вгору».
Другий форумний день, 19 листопада, розпочався із виступу керівниці бренду Marie Calire в Україні Катерини Лагутіної, яка розповіла про жіноче медіа під час війни та основні виклики для команди.
Продовжив тему CEO Burda Media Ukraine Андрій Вдовиченко. Він поділився трендами та викликами щодо монетизації класичних медіа.
На тему фінансування редакцій спілкувалися на панелі «Монетизація медіа в умовах війни», яку модерував секретар Національної спілки журналістів України Віталій Голубєв.
Своїми напрацюваннями поділилися сертифікований консультант менеджменту інформації Сергій Чернявський та головний редактор Galka.if.ua Роман Турій.
Про аналітичні інструменти системи YouControl розповіли представниці компанії Анна Бурейко та Анна-Марія Задерецька.
Виважену дискусію за темою «Медіа і війна: як створювати чутливий контент і чому це важливо» промодерувала редакторка «Повага. Кампанія проти сексизму в медіа та політиці» Вікторія Кобиляцька. Тут виступили:
Досвідом видання Ukraїner поділилася його шеф-редакторка Анна Яблучна. Вона розповіла про переформатування та прискорення медіа.
Ще одну велику панель з назвою «Екожурналістика в контексті повоєнної відбудови України» модерувала журналістка, авторка підручника «Як писати про зміну клімату» Мар'яна Вербовська.
У дискусії взяли участь головна редакторка видання «Еко.Район» Іванна Антонюк, головна редакторка сайту «ЕкоРубрика» Анастасія Куриленко та комунікаційна менеджерка кампаній щодо Green Deal в Україні Ольга Євстінєєва.
На завершення форуму учасники оглянули проєкт Музею сучасного українського мистецтва Корсаків «Космогонія», у рамках якого створюють найбільшу картину у світі. Його презентували художник Петро Антип та автор ідеї й куратор Віктор Корсак.
Попри те, що медіаподію організовували у складних умовах, коли не було електроенергії та теплопостачання, учасники West Media Forum залишилися задоволеними та не втомлюються ділитися схвальними відгуками.
Директорка інформаційного агентства «Район.in.ua» та організаторка події Наталія Голодюк тішиться, що попри усі складнощі захід вдалося провести на достойному рівні.
«Дуже приємно читати про приємні враження, які залишила наша подія у пам’яті учасників. Гріє душу, що усі оцінили наші старання та високий рівень форуму. До речі, серед учасників заходу ми запустили анонімне опитування щодо вражень. Показово, що майже 70% поставили найвищу оцінку заходу, 30% опитаних погодились, що у час війни не все залежить від нас», – сказала Наталія Голодюк.
***
Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю CID Media Group і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.