Волинян запрошують на автопробіг «Довкола Цуманської пущі-2»

16 Вересня 2017
Ківерцівський НПП «Цуманська пуща» запрошує взяти участь в автопробігу «Довкола Цуманської пущі-2», присвяченому Всесвітньому дню туризму.

30 вересня 2017 р. Старт о 08:00, м. Луцьк, від Волинської ОДА, за адресою: Київський майдан, 9.

Вже вдруге працівники парку, спільно із Департаментом інфраструктури та туризму Волинської ОДА організовують автопробіг по автомаршруту, який розробили працівники відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи парку. Проте, цього разу маршрут пролягатиме по зупинках північної частини пущі.





Мета заходу: популяризація та підтримка туризму у Волинській області, реклама туристичних маршрутів по Ківерцівському НПП «Цуманська пуща», демонстрація краси та історичної значущості історико-архітектурних та природничих пам’яток Ківерцівщини, привернення уваги жителів до самобутності рідного краю та відзначення Всесвітнього дня туризму.

Маршрут: Луцьк-Жидичин-Озерце-Озеро-Тростянець-Омельне-Журавичі-Лопатень-Берестяне-Цумань-Луцьк. Загальний кілометраж – до 150 км. Покриття на маршруті: асфальт.



Детальльніше про автомаршрут "Довкола Цуманської пущі" читати тут.

Із сайту можна завантажити брошуру маршруту та трек.

Участь у заході безкоштовна, але потрібно буде оплати заправку автомобілів (вартість пального рівномірно розподіляється між усіма пасажирами авто) та взяти із собою їжу.

Щоб зареєструватися, заповніть гугл-форму.

До заходу запрошуються всі бажаючі і ті, які не мають власного авто. Можуть бути вільні місця в авто інших учасників.

УВАГА! Обмеження кількості учасників – 10 авто, 50 осіб. Вікове обмеження – 14+ років.

До відома учасників – організатори виступають лише в якості гідів, відповідальності за учасників та форс-мажорні обставини не несуть.




Що потрібно мати із собою?

- авто із пальним для подолання 150 км;

зручний одяг та взуття (спортивно-туристичний стиль):

головний убір, дощовик, парасолька;

вода, термос із напоєм;

їжа для обіду, сухі перекуси (печиво, цукерки і т. д.);

готівка для оплати бензину;

гарний настрій.




Маршрут автопробігу:

Зупинка 1. Село Жидичин, Свято-Миколаївський монастир, джерело Святий Дух.

Свято-Миколаївський монастир у Жидичині відомий від 1227 р., коли до нього приїжджав помолитися великий князь Данило Романович. Збережені дотепер будівлі монастирського комплексу — Миколаївська церква з дзвіницею та будинок митрополита, побудовані в 1723 р. Неподалік, біля древнього городища — освячене джерело “Святий дух”.

Зупинка 2. Гідрологічна пам’ятка природи “Озерце.

Мальовниче озеро поверхневого живлення глибиною 5 м.

Зупинка 3. Гідрологічна пам’ятка природи «Озеро».

Мальовниче озеро природного походження глибиною до 12 м.

Зупинка 4. Село Тростянець.

У селі Тростянець є декілька цікавих об’єктів. По-перше, це старовинна кам’яна оборонна церква Св. Трійці. В церкві чудотворна ікона Богородиці Одигітрії, а також експозиція у підземеллі. По-друге, в селі є старий дерев’яний млин 1930-х рр.

Зупинка 5. Село Омельне. Парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва. Михайлівська церква, 1786 р.

В північній частині с. Омельне, знаходяться залишки парку, висадженого за часів проживання польського письменника Юзефа Ігнація Крашевського, а також дерев’яна Михайлівська церква (побудована у 1776 р.), в якій вінчався відомий композитор І. Ф. Стравінський.

Зупинка 6. Джерело в с. Журавичі.

В північній частині села є потужне мінеральне джерело, на його основі ще в 1928-1939 рр. функціонував бальнеологічний санаторій. На жаль, зараз санаторій знаходиться у напівзруйнованому стані.

Зупинка 7. Музей Волинського лісу та історико-природничий музейний комплекс в урочищі Лопатень.

Тут розміщена експозиція з історії волинського лісового господарства та мисливства, починаючи ще з княжої доби і до сьогодення. Експозиція розміщена у двох залах на першому поверсі двоповерхового будинку. Численні експонати музею розповідають про давню історію пущ, борів та дібров Волині.

Зупинка 8. Обід на рекреаційному пункті «Привал» або «Дубки», огляд урочища Березина, місце бою повстанців УПА.

У березні 1943 р. у бою з червоними партизанами тут полягло 40 повстанців – випускників старшинської школи з Галичини.

Зупинка 9. Урочище Богуславка.

Місце колишньої станції вузькоколійної дороги. В Цуманській пущі в кінці XIX – на початку XX ст. було створена велика мережа вузькоколійних доріг, проте до середини століття вони переважно були розібрані.

Зупинка 9. Смт Цумань, кафе Журавка.

Цікаві об’єкти в селищі: могила полковника УНР Данила Лучка 1925 року та колишній парафіяльний костел Всіх Святих (колись св. Аргентинія, збудований в 1936 р. князем Янушем Радзівілом), перебудований в 1943 році під склад, а з 1950-х рр. тут знаходиться Будинок культури. В Цумані є затишне приємне кафе із недорогою кухнею та смачною їжею “Журавка”, де можна повечеряти або випити кави, чаю.

Контактний телефон: (098) 978 30 64 - Грицюк Юлія.






0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter