Письменник та музикант з Волині Павло Коробчук поділився зі своїми друзями та шанувальниками дієвими способами боротьби із осінньою хандрою.
Допис «Як викарабкатися з депресій? Мої кілька порад» автор розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці.
«Які бувають депресії - всім відомо, Сартр би плакав. І думаю, що чи не кожен українець отримував в житті тонни зайвих приводів для депресії, країна просто жорстка, тому ніколи не міряюся рівнем депресії) Тяжко тотально всім) Я теж десятки разів програвав у боротьбі з депресією, але з часом почав тактично перемагати, свідоміше поставився до питання, зважив плюси, мінуси, ниркові камені. Вже давно знаю, що мене рятує.
1. Коли хтось з близьких помер - сідаєш під найхолодніший душ, щоб кістки хрускостіли, губи сині, трусишся, валяєшся в ванній, ридаєш собі. За півгодини виходиш порожній, і ще довго будеш ніякий, але вже й сам починаєш чіплятися за життя, за тепло, за спокій.
2. При мені кілька разів здійснювали спроби самогубства. 1. Забрати в людини предмет самогубства або відвести від місця спроби - при мені це був шматок пляшки, леза від бритви і розчахнуте вікно. 2. В будь-якому разі викликати швидку. 3. Говорити з людиною, емоційно це можуть бути дуже різні підходи, залежить від ситуації.
Щодо своїх думок про самогубство сто років тому відповів собі: а слабо і далі жити? Підловив себе на слабо. Точно буду жити далі)
3. Коли розійшлися з дівчиною - йду в бар, на кілька днів, не обов'язково бухати, хоча іноді нічого не пам'ятаю. Сидіти серед гамірної тусовки, можна весь вечір мовчати. Але бути серед людей, в таких випадках самому бути небезпечно. А з людьми - необхідно. Люди тусують, і сама їхня присутність тебе приводить до чуття за певний час.
[img data=def]03_10_2017_647237621/21688003_10211545800495388_7585957312185033129_n.jpg[/img]
4. Коли хтось близький хворий, чи треба багато грошей, чи нічого не встигаєш тощо - складаєш послідовний список всього, що від тебе залежить. Так можна уникнути сумбуру, сум'яття, хаосу і паніки в голові. І системно виконуєш все написане.
5. В усіх інших дрібних проблемах, конфліктах на роботі, просто у безпросвітній нудьзі тощо - допомагає бігання, чим довша дистанція, тим більше попускає. Бігти бажано і в поле, де багато зелені. Через максимум годину швидкого бігу зупиняєшся і більше нічого не хочеться. Всі вузлики розв'язуються поступово і по окремості.
Або можна поспілкуватися з давнім другом, це теж вихід.
Усі процедури, в разі потреби, повторити кілька разів. Ці поради не панацея, і мені не завжди вдається уникнути всесвітньої нудьги. Але я значно-значно скоротив ці приступи, вже багато років тому. Не допомагає: слухати музику, безпробудно бухати, гуляти світ за очі, валятися цілими днями в ліжку, битися.
Я ніколи не вживав антидепресанти. Боюся їхньої дії)))
Ніколи не ходив до психолога. Невідомо, хто з нас кого розчавить)
Ніколи не здійснював спроб самогубства. Жити тяжче, різноманітніше, цікавіше, ніж взяв і помер.
Дорогі підписники, напишіть, будь ласка, в коментах, як ви позбуваєтеся депресій? А також ставте лайк і робіть репост - це мене позбавить від депресії!))))», – написав Павло.
Схожі публікації
«Таблоїд Волині» зібрав чотири цікавих рецепти, в яких головний інгредієнт – шкірки цитрусових.
10 Листопада 2024
Що може бути краще у холодну пору ніж пряний, зігріваючий глінтвейн! Сьогодні у рубриці «Смачний лайфхак» ми відкриємо вам секрети ідеального глінтвейну за версією англійського шеф-кухаря Джеймса Олівера.
08 Листопада 2024
А ви знали, що улюблену багатьма Нутеллу можна з легкістю приготувати вдома? На диво простий і перевірений рецепт домашнього смаколика опублікували на сайті «Сім'я і дім».
27 Жовтня 2024