Волинський посадовець показав, як «козаки сіль добували»

19 Липня 2017
Директор департаменту інфрастуктури і туризму Волинської ОДА Іван Мирка показав, як "козаки сіль добували".

Відпустку він разом із родиною проводить, подорожуючи Україною. Світлинами ділиться на своїй сторінці у Facebook.

Поблизу Генічеська Херсонської області вони відвідали "українське Мертве море" - солоне озеро Сиваш.

"Ось нарешті і я побував біля цього дива. Першим ділом поліз пробувати на сіль, пальця до рота - писок скривився. Будьте обережні, солі в мені фатить на всіх на цялий рік. #намандрував Для самих лінивих можна купити прямо на вході до озера. А на виході, який насправді той же вхід, є квасок і бочка для охочих помити руки і ноги. 5 грн. з чєлавєка. Я попав в спекотний засушливий період і ХОДИВ ПО ВОДІ БОСЯКОМ", - написав Іван Мирка та розповів історію про сольовий завод-привид.

"Одне з найбільш відомих, але у той же час цікавих та загадкових місць на Арабатській Стрілці — закритий сольовий завод на березі так званого внутрішнього озера Генічеське. Розташований він у маленькому селищі Приозерне. Місцева сіль йодована та вважається профілактично-лікувальною. Вона визнана найкращою у світі, існує всього 4 місця на земній кулі, де видобувають цей мінерал. Серед місцевих жителів особливим делікатесом вважається осетер місцевого посолу, який завдяки вмістові йоду набуває жовтого відтінку.

Територія заводу вражає неосяжними просторами рожево-оранжевої водної гладі (так звана гліцеринова ропа), переділеної на ділянки дерев’яними пеньками (дерево у такій воді не гниє, не горить і може зберігатися віками) та обрамленої величезними купами рум’яної солі. Для охочих отримати неймовірної краси, оригінальні фото — це саме те, що треба. Також ні з чим не зрівняються відчуття, коли неспішно крокуєш по сольовій кромці, залитій м’яким, майже невагомим бузково-вранішнім розсолом, та ледь відчуваєш, як часом із надр проступає прохолодна живодайна глина. Таку романтику порушують тільки тіні привидів покинутих заводських будівель, що, до речі, для шукачів пригод можуть стати окремими об’єктами уваги. Гість цих країв може взяти напам’ять який тільки зможе донести шмат зліплених докупи майстерно огранених ніжно-рожевих кристалів сиваської солі", - розповів посадовець-мандрівник.












0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter