У Луцьку визначили IT-спеціалістів, які боротимуться за чотири мільйони гривень

13 Липня 2016
Цими вихідними у Луцьку відбувся останній, четвертий, хакатон в рамках першого національного конкурсу ІТ-проектів з е-демократії EGAP Challenge. Попередні пройшли у Дніпрі, Одесі, Вінниці.

На подію з’їхалися учасники з 9 міст України – Луцька, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Рівного, Нововолинська, Києва, Запоріжжя, Вінниці. Було презентовано 19 проектів, які стосувалися різних сфер суспільного життя: е-екології, е-бізнесу, перетину кордонів, соціуму, транспорту тощо.Після першого пітчингу (презентації) проектів команди почали працювати над вдосконаленням проектів під керівництвом менторів.

Вдосконалювати проекти учасникам допомагали:

Йорданка Томкова – спеціально запрошений експерт програми «Е-урядування задля підзвітності та участі» (EGAP)
Олександр Зачешигрива – директор з розвитку бізнесу De Novo та координатор напрямку e-Government
Артур Кочарян – координатор напрямку «Е-демократія» проекту EGAP
Олександр Краковецький – DevRain Solutions, координатор EGAP Challenge
Володимир Павлюк – національний модератор платформ «Відкрите місто» та «Єдина система місцевих петицій»
Михайло Галушко – DevRain Solutions, CTO
Марія Богуслав – заступник директора ДНУ «Інститут модернізації освіти»
Роман Матвійчук – керівник-експерт Проекту ЄС з модернізації ЦНАПів, радник Луцького міського голови.

За результатами дводенної роботи у фіналі було презентовано 17 проектів. З них 3 команди перейшли у наступний етап – інкубаційну програму, яка передбачає менторську підтримку, технічну експертизу проекту, пошук бізнес-моделі, розробка MVP, активне навчання та цільове фінансування проекту. Після інкубаційної програми команди змагатимуть за призовий фонд у Києві, що становить 4,5 мільйона гривень.

Переможцями стали:
  • «Eco-citiziens» (Вінниця). Це проект краудсорсингового моніторингу екологічних показників та стану довкілля із можливістю використовувати датчики на платформі Adruino та веб-платформу для систематизації і аналізу таких даних. Презентували Олег Сидорук та Максим Урсан.
  • «Програмний комплекс для реєстрації учасників міських ярмарків» (Івано-Франківськ) Проект дозволить здійснювати реєстрацію учасників як шляхом особистої подачі документів, так і реєстрації онлайн через Персональний кабінет на сайті Івано-Франківського ЦНАП. Презентував Андрій Озорович.
  • Моніторинговий проект «Око» (Київ) - моніторингова програма світових медіа щодо згадок про Україну. Презентувала Ірина Купчинська.
Також відмітили команду з Рівного із проектом «Геоінформаційний портал території», яким надана можливість взяти участь у менторській сесії в Києві і попрацювати над вдосконаленням проекту з експертами. Менторська сесія відбудеться 15-17 липня.

Наприкінці заходу голова ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» Михайло Наход та голова ВОГО «Фонд місцевого розвитку» Петро Верзун ще раз подякували учасникам за активінсть, наголосили на такій широкій географії учасників та можливості команд, які не пройшли цього разу, взяти участь у наступних циклах EGAP Challenge.


Довідка: EGAP Challenge є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа в рамках реалізації Програми EGAP (e-Government for accountability and participation), що фінансується Швейцарською конфедерацією. Захід відбувається в рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP). Регіональними партнерами програми у Волинській області з реалізації компоненту «Е-Демократія» є ВОГО «Фонд місцевого розвитку» та ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу».0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter