Сайт волинського села робить церква

14 Квітня 2017
Текст та фото: Роман НОВОСАД

Парафія сільського храму жертвує на АТО та доглядає немічних. У селі Ощів Горохівського району прихожани Хрестовоздвиженської церкви святкували невеличкий ювілей – минуло десятиліття від рукопокладення настоятеля місцевого храму священика Романа Світлика. Люди вдячні отцю, бо він не лише духовний наставник односельців, але й ініціатор благих справ.

МРІЯВ СТАТИ ЛІКАРЕМ, А СТАВ ЦІЛИТЕЛЕМ ДУШ

Шлях до Бога для уродженця Львівщини проліг через Волинь. Тут закінчив духовну семінарію Волинської єпархії УПЦ, був рукопокладений у священики. Не шукав теплого місця – згодився правити у віддаленому селі. Бо здавна готувався до аскетичного пастирського служіння. Хоча з дитинства хотів стати лікарем. Але так Бог направив, що зараз лікує людські душі.



«Коли ще навчався у школі, до нас у церкву набирали паламарів. Трьох знайшли, а четвертого не було, – пригадує отець Роман. – Якось стояв на літургії, до мене підійшов один з паламарів і покликав у вівтар. Наш священик отець Ярослав Івануса запропонував мені стати паламарем. Я погодився».

Юнак постійно був при храмі. Доводилося працювати на світських посадах, однак ніколи церкви не покидав. Згодом вступив до семінарії, здобув духовну освіту. 10 березня 2007 року в Свято-Покровському кафедральному храмі Волинської єпархії УПЦ тогочасний правлячий митрополит Ніфонт рукопоклав Романа у священики.

«Я тоді дуже хвилювався, адже духівник – це не професія, а передусім покликання, спосіб життя», – наголошує отець.

Першою парафією був Свято-Вознесенський храм у селі Кобче Рожищенського району. Прослужив там чотири роки. Затим перейшов настоятелем церкви в село Ощів Горохівського благочиння.

«Удалося досягти багато: і куполи поставили, і храм перекрили, і розпис зробили, престол оновили, жертвеник, церковне начиння, – каже священик. – Із Божою допомогою все це парафіяни досягли своїми силами. Я лише натхненник».

ПІКЛУЮТЬСЯ ПРО СІМ’Ї ЗАГИБЛИХ У ЗОНІ АТО

Привертає увагу велика кількість соціальних проектів, що реалізовується на парафії. Коли спалахнула війна на сході України, в селі почали збирати кошти, продукти, необхідні речі для наших хлопців.

«У церкві облаштували пункт збору. Завдяки співпраці із членами Горохівської ради волонтерів, ми внесли свою лепту у благородну справу допомоги українській армії», – розповідає отець Роман.

У 2016 році виник ще один напрям волонтерської роботи – допомога сім’ям загиблих воїнів АТО. Із Ощева двоє бійців – Володимир Павлюк та Олександр Міхєєв – віддали своє життя за Україну. Парафія зібрала кошти для мами героя Володимира і його доньки. Також прихожани жертвували важкохворому синові загиблого Олександра Міхєєва – хлопець від народження страждає на дитячий церебральний параліч.
Волонтерська діяльність – не єдиний напрям соціального служіння. Це і допомога хворим, немічним, людям похилого віку, турбота про малозабезпечені родини.

«Завжди навчаю своїх парафіян жити за євангельським принципом: «Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть», – каже отець Роман.

СЕЛО МАЄ СВІЙ САЙТ – ЙОГО РОБИТЬ ЦЕРКВА

Торік у січні до священика подзвонив прес-секретар храму. Попросив благословення на створення сайту парафії.

«Погодився – не жалкую. Бо саме завдяки роботі адміністрації сайту всі тепер можуть вільно почитати про події та заходи, які ми проводимо, – каже настоятель. – За рік діяльності сайту вдалося налагодити співпрацю із багатьма мас-медіа Волині, зокрема із газетою «Горохівський вісник» та сайтом «Район.Горохів».

Діяльність ресурсу спонукає до активної реалізації різноманітних проектів. Наприклад, нещодавно парафія передала стародруки із храму в археологічну кімнату при Волинській духовній семінарії. До речі, ще до створення сайту зреалізували чимало інформаційних проектів, зокрема з нагоди 25-річчя храму видали книгу «Небесна Святиня». До всього, храм налагодив співпрацю із сільською школою. Там проводяться духовні бесіди, уроки.



«Педагоги сформували хор духовної пісні, що став учасником ХІ Різдвяного благодійного концерту в районному домі «Просвіта», – каже священик. – Також особливу вдячність висловлюю завклубом села Ощів та членам клубної ради. Завжди проводять різдвяні та інші дійства, популяризуючи православну віру і українську культуру».

Із нагоди Христового Воскресіння отець Роман бажає волинянам смирення та духовного вдосконалення.

«Єдиним дороговказом у житті завжди була і залишатиметься церква. Вона – мов корабель, що веде нас до спасіння. Тому важливо робити все заради прощення наших провин. І постом та молитвою спонукати себе вдосконалитися духовно, досягти смирення, щоб зі справжньою духовною радістю зустріли Світле Христове Воскресіння», – дає настанови священик Роман Світлик.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter