• банер чікос

Сайт волинського села робить церква

14 Квітня 2017
Текст та фото: Роман НОВОСАД

Парафія сільського храму жертвує на АТО та доглядає немічних. У селі Ощів Горохівського району прихожани Хрестовоздвиженської церкви святкували невеличкий ювілей – минуло десятиліття від рукопокладення настоятеля місцевого храму священика Романа Світлика. Люди вдячні отцю, бо він не лише духовний наставник односельців, але й ініціатор благих справ.

МРІЯВ СТАТИ ЛІКАРЕМ, А СТАВ ЦІЛИТЕЛЕМ ДУШ

Шлях до Бога для уродженця Львівщини проліг через Волинь. Тут закінчив духовну семінарію Волинської єпархії УПЦ, був рукопокладений у священики. Не шукав теплого місця – згодився правити у віддаленому селі. Бо здавна готувався до аскетичного пастирського служіння. Хоча з дитинства хотів стати лікарем. Але так Бог направив, що зараз лікує людські душі.«Коли ще навчався у школі, до нас у церкву набирали паламарів. Трьох знайшли, а четвертого не було, – пригадує отець Роман. – Якось стояв на літургії, до мене підійшов один з паламарів і покликав у вівтар. Наш священик отець Ярослав Івануса запропонував мені стати паламарем. Я погодився».

Юнак постійно був при храмі. Доводилося працювати на світських посадах, однак ніколи церкви не покидав. Згодом вступив до семінарії, здобув духовну освіту. 10 березня 2007 року в Свято-Покровському кафедральному храмі Волинської єпархії УПЦ тогочасний правлячий митрополит Ніфонт рукопоклав Романа у священики.

«Я тоді дуже хвилювався, адже духівник – це не професія, а передусім покликання, спосіб життя», – наголошує отець.

Першою парафією був Свято-Вознесенський храм у селі Кобче Рожищенського району. Прослужив там чотири роки. Затим перейшов настоятелем церкви в село Ощів Горохівського благочиння.

«Удалося досягти багато: і куполи поставили, і храм перекрили, і розпис зробили, престол оновили, жертвеник, церковне начиння, – каже священик. – Із Божою допомогою все це парафіяни досягли своїми силами. Я лише натхненник».

ПІКЛУЮТЬСЯ ПРО СІМ’Ї ЗАГИБЛИХ У ЗОНІ АТО

Привертає увагу велика кількість соціальних проектів, що реалізовується на парафії. Коли спалахнула війна на сході України, в селі почали збирати кошти, продукти, необхідні речі для наших хлопців.

«У церкві облаштували пункт збору. Завдяки співпраці із членами Горохівської ради волонтерів, ми внесли свою лепту у благородну справу допомоги українській армії», – розповідає отець Роман.

У 2016 році виник ще один напрям волонтерської роботи – допомога сім’ям загиблих воїнів АТО. Із Ощева двоє бійців – Володимир Павлюк та Олександр Міхєєв – віддали своє життя за Україну. Парафія зібрала кошти для мами героя Володимира і його доньки. Також прихожани жертвували важкохворому синові загиблого Олександра Міхєєва – хлопець від народження страждає на дитячий церебральний параліч.
Волонтерська діяльність – не єдиний напрям соціального служіння. Це і допомога хворим, немічним, людям похилого віку, турбота про малозабезпечені родини.

«Завжди навчаю своїх парафіян жити за євангельським принципом: «Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть», – каже отець Роман.

СЕЛО МАЄ СВІЙ САЙТ – ЙОГО РОБИТЬ ЦЕРКВА

Торік у січні до священика подзвонив прес-секретар храму. Попросив благословення на створення сайту парафії.

«Погодився – не жалкую. Бо саме завдяки роботі адміністрації сайту всі тепер можуть вільно почитати про події та заходи, які ми проводимо, – каже настоятель. – За рік діяльності сайту вдалося налагодити співпрацю із багатьма мас-медіа Волині, зокрема із газетою «Горохівський вісник» та сайтом «Район.Горохів».

Діяльність ресурсу спонукає до активної реалізації різноманітних проектів. Наприклад, нещодавно парафія передала стародруки із храму в археологічну кімнату при Волинській духовній семінарії. До речі, ще до створення сайту зреалізували чимало інформаційних проектів, зокрема з нагоди 25-річчя храму видали книгу «Небесна Святиня». До всього, храм налагодив співпрацю із сільською школою. Там проводяться духовні бесіди, уроки.«Педагоги сформували хор духовної пісні, що став учасником ХІ Різдвяного благодійного концерту в районному домі «Просвіта», – каже священик. – Також особливу вдячність висловлюю завклубом села Ощів та членам клубної ради. Завжди проводять різдвяні та інші дійства, популяризуючи православну віру і українську культуру».

Із нагоди Христового Воскресіння отець Роман бажає волинянам смирення та духовного вдосконалення.

«Єдиним дороговказом у житті завжди була і залишатиметься церква. Вона – мов корабель, що веде нас до спасіння. Тому важливо робити все заради прощення наших провин. І постом та молитвою спонукати себе вдосконалитися духовно, досягти смирення, щоб зі справжньою духовною радістю зустріли Світле Христове Воскресіння», – дає настанови священик Роман Світлик.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter