5 копійок: про секонд-хенд від «Тартака» і великодній денс-фест
03 Травня 2016
Успішно!
Маю приємність вкотре кланятися Вам, любі мої. Чергові 5 копійок, які збирав у будні і матиму сміливість вставляти просто зараз, вже практично готові, то ж не відволікатимусь на другорядне - з пробуксовочкою так, бадьоренько стартуємо!
СЛУХАТИ:
ЧИТАТИ:
Погодьтеся, навіть попри відсутність зимової погоди, все одно настрій якийсь незвичайний. Прокидається бажання (якщо воно колись засинало) вжити новорічного шампанського. А то й чогось міцнішого. А то і того й того. Щоб усім організмом відчути свято: і перцем... , даруйте, серцем, і головою, і нирками, і печінкою.
А от новому прокурору Луцька зробити це буде, схоже, важко. Ніби й команда молода, себто не тільки хочуть, а ще й можуть. Ніби й «за дверима ховатися не збирається», навіть зустріч з громадськістю організував. Тільки-от на запитання про зарплатню, Олександр Шпота міцно стиснувши зуби і, глянувши задумливо у далечінь, прорік приречено:
«Поки отримую менше, ніж патрульні поліцейські і не факт, що ситуація зміниться найближчим часом».
І це, шановні, новопризначений прокурор, який прийшов змінювати «не лише обличчя прокуратури, а й філософію її роботи». Що ж він змінить, бідака, коли у людини такі внутрішні протиріччя?! Не маю нічого проти поліцейських, але ж повинна бути якась субординація. Головний прокурор обласного центру отримуватиме менше за рядового «копа»?
[img data=def]27_12_2015_370327502/1_1.jpg[/img]
Треба щось міняти, бо, повірте мені, прокурори зможуть знайти шляхи додаткових заробітків. Все той же Олександр Шпота, на тій же зустрічі натякнув: «Старатимемося зробити все, що від нас залежатиме у межах законодавства».
Відчуваєте різницю між “будемо” і “старатимемось”? Так отож.
* * *
Реформи крокують Луцьком! І то семимильними кроками. Потужним Болтом (це про спринтера Усейна Болта). Відтепер у помічників-консультантів депутатів міськради у Луцьку мають бути не тільки світлі голови, а й міцні ноги. Поки обранці громади зручно вигріватимуть 5-і точки у комфортних кріслах, помічникам доведеться вчитись постояти і за себе, і за тих хлопців.
[img data=def]27_12_2015_370327502/2.jpg[/img]
Міська рада затвердила положення про статус помічників-консультантів депутатів. Обранець громади Андрій Козюра запропонував революційні зміни, які депутати підтримали більшістю голосів. З документу забрали пункт, де йшлося, про спеціально відведені сидячі місця для помічників.
Все, хлопчики та дівчатка, відсиділи. Тепер у міськраді, як у храмі: «стояти», а не «поклони бити».
* * *
Депутати Луцькради затвердили структуру та чисельність апарату ради і її виконавчих органів. І, ну треба ж, на рівному місці все одно встигли оскандалитись. Зробили, так би мовити, слоника з мухи, кулю з не надто вдалого матеріалу. Згідно з рішенням, кількість працівників зросте на 17 осіб. Наразі їх чисельність - 499 (!).
Деякі депутати висловили сумніви щодо доцільності голосування. Поважний політичний діяч Волині Григорій Пустовіт навіть вибудував потужний логічний ланцюжок. Та ні — ланцюг! Цитую:
«Ми задали запитання – що таке штат? Це перелік посад, які ми затверджуємо. А переліку немає. У типових штатах були вказані посади. Якби були типові штати, то у нас було би не 5 заступників, а чотири. Давайте повернемося обличчям до закону і будемо його дотримуватися».
[img data=def]27_12_2015_370327502/3.jpg[/img]
Слухайте, питання, а чим же Ви зараз повернуті до закону, якщо це, я так розумію, протилежна до обличчя сторона? Міський голова Микола Романюк теж мовчати не став. Мовляв, міська рада і пан мер не мають чого приховувати. І взяв, та й показав усе депутатам. Ну, в межах пристойного.
«Я не розумію, з чого ми робимо проблему? Зайдіть на сайт міської ради, там всі штатні розписи опубліковані з окладами. Тільки когось призначили, відразу всі розпорядження є на сайті»,
– пролив світло на темінь проблеми міський голова.
Схоже, для колишнього голови ОДА це стало відкриттям. Що ж, вік живи, вік учись.
* * *
Цього тижня мала продовження історія з охороною в облраді і, здається, не без втручання магічних сил. Схоже до облради серед інших представників громади влились справжні часодії. Пам’ятаєте, як у фільмі «Петля часу»? Там, у недалекому майбутньому, стали можливі подорожі в часі. Якась корпорація прибирала небажаних людей, відправляючи їх у минуле. Завданням приймаючої сторони було стирати тих нещасних з історії...
[img data=def]27_12_2015_370327502/4.jpg[/img]
У нас трохи інша історія. Здається, екс-голову облради Валентина Вітра без попередження закинули у минуле. А все для того, щоб він підписав документ про правила охорони будівлі обласної ради. Оприлюднювали документ вже інші непересічні для краю люди. А от серед пересічних з’явилась думка, що пан Валентин узагалі не в курсі, що він там напідписував. І це зовсім не тому, що можливо, десь під вантажем буденних турбот, призабув про документ. А тому, що документ у минулому нагадував ховрашка: «Ти його бачиш? Ні! А він є!»
Не дивно, що інформація викликала неабиякий резонанс у соцмережах. Михайло Наход хотів з'ясувати «звідки ноги ростуть». Михайле, ну невже Вам потрібно розказувати звідки ноги ростуть?! З пОпи! Інший Михайло, Шелеп, припускав «що документ можна оскаржити». Поприпускали-поприпускали та й на якийсь час попризабули.
Однак, пам'ятаємо, що депутати десь схожі на студентів і весело живуть, як правило, від сесії до сесії. Тож, чекаємо на to be continued.
* * *
Насамкінець - справжня новорічна новина. Окрім вбирання та відкриття головної ялинки на Театральному майдані ще й встановили символ 2016 року за східним календарем – «червоних Мавп».
[img data=def]27_12_2015_370327502/5.jpg[/img]
Правильна ідея. Східний календар для западенців — святе! От не знаю як Вам, а я чомусь, почувши про червоних мавп, одразу згадав про братів, які ще зовсім недавно на теренах нашого краю були активними, а нині стали латентними прихильниками і відстоювачами вже забороненої яскраво-червоної ідеології.
Подумалось, може зарано їх заборонили? Може ще можна було би хоча б цих хлопців десь використати? Принаймні їхні, не обтяжені інтелектом, червоненькі обличчя (тут мова йде якраз про ідеологічне забарвлення). Ще й рік такий підходящий — червоних мавп. Та й настрій новорічний сприяє до бажання сфотографуватися з незвичайними, дивними, іншими.
Коротше, якщо хтось зреалізує ідею і приведе хлопців під ялинку, грошів за авторство не проситиму. Новорічна акція, так би мовити.
До речі, почесне місце поруч з мавпочками зайняли символи 2014 та 2015 років: Кінь, Коза і Баран. Здається мені, що за аналогією з мавпочками у волинському політикумі також можна було би легко віднайти якщо не аналогів уже присутніх символів, то, принаймні, схожих на героїв східного календаря персонажів.
Дякую за увагу, шановні. На сьогодні все. Буду прощатися. Єдине, що хочу сказати, добре — там, де ми. Недобре — там, де нас. Нехай і у вас, і у нас все буде гаразд. До наступних здибанок!