Прощена неділя: Чи готові волиняни пробачити Путіна?

19 Лютого 2015
У неділю 22 лютого за традицією православних християн – Прощена неділя. У цей день люди просять один в одного вибачення за всі заподіяні протягом року неприємності й образи. Вже наступного дня починається Великий піст і вважається хорошою ознакою зустріти його із доброю душею.

«Таблоїд Волині» розпитав у відомих волинян про їхні стосунки із коротким, та непростим словом «вибач». Задавали три запитання: 1) у кого збираєтеся цього року просити вибачення? 2) кого збираєтесь вибачити? 3) за яких умов могли б вибачити Януковича і попередню злочинну владу та Путіна і всіх, причетних до розв’язання війни в Україні?

Микола Романюк, Луцький міський голова


Стосовно того, у кого буду просити вибачення і кого збираюся вибачати – це надто особисте для кожного. Щодо останнього запитання, моя відповідь: ні за яких умов і ніколи!
У родині ми дотримуємося традиції просити вибачення один в одного у цей день.
Загалом думаю, що така традиція заставить багатьох задуматися над своєю поведінкою та поступками.

Юлія Вусенко, громадська активістка «Самопомочі»


Вибачення прошу у всіх, кого ненароком образила. Не планувала, щоб таке сталося, тому щиро шкодую. Вибачаю усім і усе, бо, по натурі не є злопам’ятною, і тому навіть не можу назвати ніяку образу. Швидко відпускаю і зла та негативу в собі не ношу. Це тягар, що не дає нам рухатися далі, раджу всім до цього прислухатися.
А злочинна влада та путін (свідомо пишу його прізвище з малої літери) повинна розраховувати на те, що отримає покарання відповідно до норм міжнародного права і осуд людський стане тією ношею, яку їм свідомо нести до кінця свого перебування в цьому світі.

Андрій Тимчук, музикант гурту «Флайза», ді-джей


Вибачення готовий просити у всіх, кого образив словом чи ділом.Кого вибачатиму – навіть не знаю, бо нібито ні на кого не тримаю зла. А от щодо третього питання: за жодних умов… таке не прощається!
Загалом така традиція виглядає ніби гарно, але сам намагаюсь (і потребую цього зазвичай від оточуючих) вибачатись відразу, як скоїв якусь дурницю.

Дмитро Гершензон, музикант дуету «Світязь»


Прощення – це така інтимна річ, про яку можна говорити хіба що на сповіді.
Традиція така є і вона давня. У публічні вибачення я не вірю. А в родині ми намагаємось робити слово «вибач» беззмістовним.

Богдан Шиба, депутат Луцької міської ради


Я практикуючий християнин, тому я прощаю кожного дня. Всім хто мені зробив зло, прощаю без будь-яких умов. Усім, хто зробив зло для України, прощаю, але за умови, що вони визнають свій гріх і покаються. Якщо вони це зробили, то я й їм це прощаю.
Навіть Януковича прощу, якщо він здасться українському суду і віддасть все накрадене його родиною.

Віктор Федосюк, директор ТзОВ «Ініціал», отаман Козацького Стрілецького Братства


Нехай Янукович повертається і потрясе своєю копілкою. І я йому обіцяю, що ми йому організуємо краще сидіння, ніж він зробив для Юлії Тимошенко. У нього буде свій дворик.Я б навіть віддав йому те Межигір’я. Оточив великим парканом. Головне, щоб людей до нього не пускати, бо покусати може.
Це все жарт. Ми, українці – дуже добрі і готові всіх пробачити, але повинне бути покарання, а вони мають покаятися і визнати свою вину.

Юрій Гупало, керівник волинського «УДАРУ»


Пробачити треба не тільки в Прощенну неділю. Це буде прикладом для всіх хто робить щось погане. Людяність насамперед і її треба демонструвати своїм прикладом.

Ігор Павлюк, поет


Вибачення буду просити у моїх близьких по духу і по крові. Кого, дивлячись йому в очі, а когось, далекого близького, і заочно. Вони мають відчути моє щиросердне прохання, якщо мають ще добре і відкрите серце. Всі, кого я люблю. А любити стараюся і мертвих, і живих, і ненароджених...
Постараюся заочно вибачити всіх, хто причинив вольно чи невольно біль і несправедливість мені. Не тримати зла у душі ні на кого. Але обов’язково вибачу того, хто попросить у мене прощення.
Стосовно третього запитання, міг би пробачити за умови, якби вони попросили прощення і реально припинили війну. На більше, я, маленький первісний християнин, не відчуваю права. Хоча стараюся молитися і за «винуватців наших»... Це найважче. Але тому важливо й цінно у найвищих системах координат, де діє закон Всевишнього: «Мені помста належить, і Аз віддам».

Богдан Климчук, член виконкому Луцької міської ради


У першу чергу, мабуть, проситиму пробачення у батьків і близьких за те, що так мало цього року проводжу з ними час. Хочу також попросити вибачення загиблих знайомих побратимів з Небесної Сотні за те, що ми поки не змогли відстояти ті цінності, заради яких виходили на Майдан.
Вибачення не скасовує принесене зло, але, пробачивши людину, можна позбавитись тягаря смутку. Кого дійсно збираюсь вибачити, нажаль, сказати не можу, це питання надто особисте.
Через Януковича, його свиту, Путіна, олігархів та інших причетних до розв’язання війни в Україні загинуло надто багато людей і гине досі, щоб можна було їх вибачити. Спочатку треба їх покарати, а тоді вже запитувати себе, пробачити їм чи ні.

Василь Байцим, керівник волинського осередку «Партії зелених України»


Просити вибачення буду у своїх дітей за те, що останні десять років мало переймався їх проблемами, мало часу знаходив, щоб просто провести з ними час. Особливо, попрошу вибачення у дочки, яка вже зовсім доросла, на третьому курсі в КМА.
Вибачаю всіх, хто відчуває, що чимось завинив переді мною, Бог розсудить.
А от ні яничарам, ні путлярамнемає вибачення – так знущатися з нашого народу... не можу вибачити...

Альона Кіц, засновниця журналу «Ваше весілля»


Цього року Прощена неділя випадає на 22 лютого, а це для мене – дуже знакова дата. По-перше, це день народження мого старшого сина, а, по-друге, це день, коли з України втік Янукович. Просити прощення буду в усіх рідних та знайомих, можливо, неусвідомлюючи чимось їх образила. Та в свою чергу пробачаю усіх. Що стосується Януковича, Путіна та всіх причетних... Бог їм суддя. Оскільки наразі мій чоловік призваний на захист держави, до них в мене неоднозначне ставлення. Всім бажаю тільки миру.

Ігор Лапін, Народний депутат України


Прощу Януковича і путіна і т.д. якщо застреляться до ранку

Володимир Бондар, політик


Прошу пробачення разом з молитвою щоденно у всіх, кому вільно чи невільно причинив біль чи страждання. Прощена неділя не виключення. Із усіх сил, як християнин, стараюсь пробачити всім образи, які пам'ятаю. Скажу чесно – виходить не завжди.
Стосовно останнього запитання – задумався. Страшно..., але, якщо чесно, то поки прощу хіба у випадку недієздатності, або смерті.

Павло Порицький, актор театру «Гармидер»


Для мене ця традиція просити вибачення або вибачати саме у цей день є дуже дивною, оскільки вважаю, що для цього не потрібно спеціального дня. Людина, яка здатна вибачати і просити вибачення і так щиро робить це щодня, навіть не озвучуючи це і не акцентуючи на цьому. Я не зможу і не хочу вибачити ні Януковича ні Путіна, я не маю морального права це робити. Це велика проблема українців – прощати все своїм ворогам, я цього не робитиму.

Григорій Пустовіт, депутат Луцької міської ради, керівник волинської «Батьківщини»


В першу чергу проситиму пробачення у мами. Вона за мене дуже переживає, а я не завжди маю можливість її відвідати. Вибачаю всіх, хто мені особисто вчинив зло. І Янукович, і Путін вчинили зло всій Україні, а такі речі не пробачаються.

Роман Іванюк, в.о. директора ДП «Укрспирт»


Проситиму пробачення у дружини і сина – за те, що мало часу з ними провожу. Усіх, хто щиро попросить вибачення – вибачу. А от Януковича, Путіна та інших – ні за що у світі!

Віктор Іщук «Сільвер», музикант, майстер музичних інструментів


Прощення хотів би попросити у своєї колишньої дівчини за всі неприємності, які спричинив. Вибачу всіх, хто цього потребує. А янику і уйлу не вибачу ніколи. Вони мають просити прощення в дітей, які лишились сиротами.

Андрій Осіпов, депутат Луцької міської ради


Звісно, просити вибачення буду передусім в своїх рідних. Я відчуваю, що за зайнятістю і неуважністю, недостатньо часу приділяю своїй мамі, дружині, дітям, сестрі. Забуваюсь дзвонити їм. Навіть інколи сварюсь із ними. Ось за це і буду просити пробачення. Також як опозиційний політик я завдаю чимало прикрості та хвилювань службовцями Луцької міської ради та окремим депутатам. Це моя робота. Але усе одно я проситиму в них вибачення.
Я зараз не маю образ ні на кого. Прошу лише, щоб Господь спас і помилував тих, що ненавидять і кривдять мене і роблять напасть; щоб Господь не допустив їх до загибелі через мене грішного.
Останнє запитання – складне. В мене немає потреби їх вибачати. В мене є бажання, аби їх було притягнуто до адекватної відповідальності через справедливий суд.

Олена Бекеша, редактор журналу «Лише насолода»


Пробачення проситиму в того, кого ображу, якщо ображу... Вибачатиму того, хто попросить вибачення і покається. А щодо третього питання, скажу коротко: на мертвих не ображаються!
Думаю, ми не вміємо прощати по-справжньому, як вчив Господь.

Василь Нагорний, адвокат, волонтер


Пробачення проситиму у Мами! І хай вона вже майже десять років спочиває на небесах, але буду й буду вибачатись за те, що не завжди був "уважним". А ще вибачусь перед бійцями, які воювали за мене і замість мене, кому не зміг або не встиг допомогти.
Я не дуже злопам'ятна людина і готовий вибачити всіх і вся. Та чи душа це сприйме? Звичайно, я всім скажу: "Прощаю, і хай Бог тебе простить", але... . Буде щире вибачення - буде щире прощення!
Стосовно останнього запитання... Нечисту силу не вибачають. З нею борються, знищують, але не прощають!

Тетяна Ціхоцька, співачка


Що до першого питання, то взагалі намагаюсь не робити того, за що потім треба буде просити прощення, а якщо вже так сталось, то не чекаю Прощеної неділі. Сама ж ні на кого не тримаю образи, навіть якщо добре пориюсь в пам'яті. Що стосується останнього питання, то певна - страшна кара, яка чекає на них і їх нащадків - ніщо в порівнянні з моїм "прощенням" чи "не прощенням". Бог не простить, бо покаяння від них ніхто не чекає.

Галина Падалко, журналістка


Вибачитись я хочу перед своїми батьками. Іноді, переживши важкий день і купу проблем на роботі я поступаю не так, як личить зразковій дочці та часом дозволяю собі перенести негативну енергію, яка накопилася за день додому. Я дуже їх люблю, але як всім знайомо, найважче просити пробачення у рідних. Коли завиняю перед чужими - відразу прошу пробачення та намагаюсь залагодити вину.
Так склалось, що в мене багато недоброзичливців. В основному, це люди, які полюбляють поперемивати мені кісточки, або ж придумати чергові нісенітницю про методи моєї роботи, шляхи досягнення життєвих цілей, або ще краще вигадують пікантні історії з мого особистого життя. Я їх не виню і пробачаю. Я лише радію з того факту, що у мене немає вільного часу для таких занять, тому, можливо, по чуть-чуть досягаю якихось вершин. Зазвичай ігнорую те, що про мене пишуть анонімно, але одного разу я все ж прочитала те, що мене насправді розчулило.
Я зовсім не вправі вирішувати пробачати чи не пробачати людей, неважливо Путін це чи пересічний громадянин. Я лише знаю, що рано чи пізно всі ми постанемо перед Його судом і неважливо чи поніс ти відповідальність за свої дії у цьому житті, Він бачить усе, і найстрашніше покарання - це Його гнів. Багато хто цього не розуміє, і вимагає, щоб ці люди були покарані негайно, вже, їх теж можна зрозуміти. Тому, як сказав мій хороший друг: "Ми зможемо пробачити їх лише коли вони застреляться." Така думка мені теж імпонує!

Олександр Плісецький, депутат Луцької міської ради


Вибачення проситиму в першу чергу в своєї родини, в людей, з якими найбільше спілкуюсь. Вибачати намагаюсь усіх, намагаюсь не тримати зла ні на кого, бо і сам не завжди поступаю правильно і можливо причиняю комусь якісь турботи і образи. Щоб Господь Бог нам прощав наші проступки і ми повинні прощати усім. Але простити ворогам країни, які розв'язали у нас війну, не можу, тим більше, що ці люди не розкаюються у тому що творять. Їх чекає і людський і Божий суд.
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter