Підземна Україна: волинські підземелля зарахували до ТОП-15 найцікавіших таємничих місць

26 Січня 2018
Сутінковий світ підземель вабить туристів безліччю таємниць і загадок. Під кожним великим містом є ціла система підземних ходів, підвалів і рукотворних печер, що зберігають історію і міські легенди. Частину з них вже вивчено і відкрито для відвідування, але багато ще належить вивчити.

Команда Zruchno.Travel підготувала добірку найцікавіших таємничих місць, від відвідувань яких захоплює дух, і з задоволенням пропонує вам, до яких потрапили і підземелля у Луцьку та Зимному.

Місто підземель Луцьк

Не менш популярна серед любителів підземних прогулянок і стародавня столиця Волині Луцьк. Одне з найбільш таємничих місць у місті – Петропавлівський костел. Цей храм був складовою частиною оборонної системи Луцька, під його значними стінами ховаються цілих три підземні поверхи. Свого часу вони давали можливість безпечно пережити будь-яку атаку. Багато років тут ведуться розкопки, під час яких були знайдені людські кістки і черепи, меблі та різні предмети побуту. Вік підземель – близько 400 років, у різні часи вони використовувалися як склад, в’язниця, бомбосховище, овочева база і навіть як Музей атеїзму. Частина підземель доступна для огляду, але потрапити туди можна тільки в супроводі екскурсовода.

Де: Луцьк, вулиця Кафедральна, 6

Зовсім поруч із костелом знаходиться ще одне місце, підземні тунелі якого залучають до Луцька чимало туристів. Знаменитий замок Любарта був побудований у далекому XIV столітті, сьогодні в його стінах розташовуються декілька музеїв та експозицій. Під час екскурсії туристів також проводять у розкопки церкви Іоанна Богослова – багаторівневі таємничі підземелля, з якими пов’язано багато міських легенд.

Де: Луцьк, вулиця Кафедральна, 1-А
Зимненський Святогірський Успенський монастир

Ще одне місце, де можна знайти печери, схожі з підземними лабіринтами Києво-Печерської Лаври, – Зимненський Святогорський монастир на Волині. Він є одним із найдавніших монастирів України. За свою довгу історію обитель не раз руйнувалася і відновлювалася. У кінці XIX століття монастир став жіночим, за радянських часів його закрили, відновлювати почали тільки в 1991 році. Монастирський комплекс складається з красивого Успенського собору, ділянок оборонних стін, трапезної із церквою і господарських будівель.

Поруч розташована невелика Троїцька церква, поблизу якої знаходиться вхід у стародавні печери. Комплекс печер складається з трьох вулиць-коридорів і підземного храму, загальна протяжність печер сягає понад 70 метрів. Храм, розташований у кінці, знаходиться на глибині близько шести метрів, у зведенні церкви є вентиляційний отвір у вигляді купола, який виходить на внутрішній монастирський двір. Вхід у печери Зимненської обителі відкритий для відвідування паломниками і екскурсантами.

Де: Волинська область, Володимир-Волинський район, село ЗимнеТакож у підбірку потрапили легендарні Одеські та Вінницькі катакомби, Василіанський монастир в Умані, Києво-Печерська Лавра та інші


0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter