Майстер-клас реанімації від луцької захисниці тварин

22 Вересня 2015
Відома громадська активістка Вероніка Федосова-Цибульська виклала в мережі Facebook покрокову терапію для порятунку отруєних гибелями безпритульних тварин.

На своїй сторінці в соціальній мережі Вероніка вкотре наголошує на розгулі догхантерів, які продовжують полювати за бродячими тваринами. Активістка неголослівна: «сьогодні, 21 вересня, Ilona Zlotko (Луцьк) повідомила про чергову травлю собак в районі пр. Соборності та пр. Молоді. Містяни воюють з безпритульними собаками такими методами, але страждають в тому числі й домашні собаки».
Громадський діяч зазначає, що гицелі надто не переймаються так би мовити статусом собаки: чи вона кастрована, чи маркована – переважно її не рятує мітка. Хоча, за словами прихильників «вільних» бродячих зграй, маркування про стерилізацію мало би відлякувати гицлів.

«Абсурд - але так звані «захисники тварин» у Луцьку з піною у рота ВІДСТОЮЮТЬ БЕЗПРИТУЛЬНІСТЬ і доказують, що собакам на вулицях добре і саме там їхнє місце (?), – пише Вероніка Федосова-Цибульська. – Бездоглядних собак на вулицях сучасного європейського міста просто не повинно бути! Так буде безпечно людям, і так буде добре самим собакам. Англійці мають приказку: «Не в кожному домі має бути собака - але в кожного собаки має бути дім». Тобто, кожен собака ( як домашня тварина зі своїми видовими особливостями поведінки і т.д.) має бути під наглядом. Проживати в сім"ї і мати власника - або проживати у притулку».

Наголошуючи на тому, що дієвих правових методів впливу на догхантерів немає, активістка ділиться важливою інформацією про першу допомогу отруєному собаці.

Оскільки ніхто не може гарантувати, що одного ранку не знайдете отруєного собаку, який помиратиме у вас на руках. Тому дуже радимо мати у своїй домашній аптечці всі перераховані препарати, аби збільшити шанси на порятунок нещасної тварини: дві упаковки 5% розчину «Піридоксину гідрохлорид» (2 упаковки, 10 ампул по 1 мл), два великих шприци (по 10 мл), чотири упаковки активованого вугілля, «Ентеросгель», дві клізми (спринцівки): одна для ректального, інша для перорального застосування; «Фуросемід» або «Лазикс»… Така аптечка рано чи пізно врятує життя, тому не варто нехтувати цією порадою. Хвилини, які можна зекономити, маючи під рукою всі необхідні препарати, будуть вирішальними для порятунку чотирилапого.

Також для допомоги тварині важливо знати симптоми отруєння, аби зрозуміти, з чим саме маєте справу. Якщо собака отруївся «Ізоніазидом», симптоми проявляться у проміжку від 40 хв. до 2-3 годин: серйозне порушення координації, рясне слиновиділення і/або піна з рота (внаслідок паралічу дихальних м’язів), конвульсії та судоми, посинілий язик, загальна збентеженість (собака скулить, виє, метушиться від болю), один або кілька симптомів – це сигнал до дії, оскільки летальний кінець настає вже після 4-6 годин!

Як рятувати тварину, інструкція:

У першу чергу треба спровокувати блювоту. Соляний розчин (столова ложка на склянку води), молоко з сіллю (половина столової ложки на склянку молока). «Піридоксину гідрохлорид» (вітамін В6). Цей препарат МОЖНА і ТРЕБА використовувати превентивно, до консультації з ветеринаром – гірше не буде (навіть якщо інша отрута), а час дорогий! Приблизно 10 мл набрати в один великий шприц та ввести внутрішньом’язово (тобто у задню лапу якомога глибше), і через 1,5 – 2 години повторити (в іншу задню лапу).

Після блювання – абсорбенти. Наприклад, активоване вугілля, розчинене у воді (не менше 10 таблеток) або «Ентеросгель» (2 столові ложки на середнього собаку). Повторити через 3-4 години. Потім наступні 3 дні по 3 рази на день.

Очищувальна клізма (не повинна бути теплою, краще трохи холоднішою за кімнатну температуру, щоб кишківник трохи стиснувся і тим самим погіршилась здатність всмоктувати отруту).

Якомога більше рідини та діуретиків (2 таблетки «Фуросеміду» або «Лазиксу»).

Після цієї першої допомоги (15-20 хвилин) спеціалісти радять негайно везти собаку до ветеринара. Не потрібно чекати, доки у чотирилапого припиниться нудота або закінчаться судоми.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter