Маленькі лучани фестивалили у Польщі

23 Липня 2015
З 28 червня по 17 липня у Польщі відбулася Міжнародна Парафіяда для дітей та молоді. До участі в заході були запрошені й волиняни: 14 дітей за підтримки Товариства польського мистецтва «Барви рубежів» отримали можливість майже місяць відпочивати, змагатися та вчитися у Польщі.



Це вже тринадцятий візит волинських дітей на Парафіяду. Захід має унікальний формат, основою якого є антична грецька тріада – «стадіон – театр – храм», що символізує гармонійний розвиток особистості через віру, мистецтво та спорт. Парафіядовий рух був започаткований у Польщі у 1988 році отцем Ордену Піярів Йозефом Йонцем, який багато років був головним натхненником Парафіяди. На жаль, 10 квітня 2010 року Йозеф Йонц загинув в авіакатастрофі під Смоленськом, однак його добра справа живе і понині. На Парафіяду щороку приїздить близько 4 тисяч дітей з різних країн світу – з України, Білорусії, Латвії, Литви, Росії, Казахстану, Німеччини, Іспанії.

Цьогорічна Парафіяда за рахунком стала вже 27-ою. За словами керівника групи дітей з Волині Юліани Лукач, захід ділиться на дві частини: перша – двотижневе дозвілля та навчання у літньому таборі у горах, друга – конкурсні змагання у Варшаві.

За підсумками багатьох конкурсів Міжнародної Парафіяди для дітей та молоді найкращою стала команда із міста Долина Івано-Франківської області.



«Наші луцькі діти також приїхали з нагородами. 16-річна лучанка Олеся Самочко посіла перше місце у конкурсі сакральної пісні, – пишається дівчиною керівник групи. – Крім того, саме діти з Волині співали під час меси на офіційному відкритті Парафіяди. Не кожному випадає така нагода. Це дуже почесно».



Під час першої частини Парафіяди маленькі лучани відвідували заняття з польської мови, тематичні вечори, співи та релігійні меси. Крім того, діти разом з іншими учасниками Парафіяди їздили на екскурсії до Закопан та Кракова, каталися верхи, слухали музику гуралів – місцевого населення Татр.



Фінал Парафіяди відбувався з 12 по 17 липня у столиці Польщі. У Варшаві на дітей чекали спортивні змагання та мистецькі конкурси. Учасники демонстрували свою спритність та витримку в таких видах спорту, як легка атлетика, плавання, волейбол, футбол, спортивне орієнтування, теніс та бадмінтон. Культурно-просвітницька частина змагань складалася з пісенного та художнього конкурсів, театральних мініатюр, перевірки знань з історії Польщі та її столиці.

«В конкурсі малюнків було два напрямки – світський та релігійний. Темою останнього стало висловлювання «Не такий слабкий ангел, як його малюють». Українські дітки малювали щемливі малюнки, сюжети яких були навіяні останніми подіями в країні. На одному з них зобразили ангела з автоматом у руці», - розповідає Юліана Лукач та додає, що учасники Парафіяди щиро співчували українцям з приводу війни.




Ще одна особливість Парафіяди – її релігійно-духовна складова. Крім активних занять учасники заходу щодня відвідували костел, де спілкувалися з ксьондзом та отримували від нього духовні настанови.










0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter