Успішно!

біхелсі

КУШЕТКА: причина всіх бід – відсутність оргазму

Давайте поговоримо про секс. Що таке сексуальність і лібідо. Екскурс в теорію Фрейда, Юнга та інших. Кохання – банальна хімія чи прояв психічної енергії. Про все це та про більше – на «Таблоїді Волині» у новій рубриці «Кушетка» від провідного столичного сексолога-психотерапевта з 30-річною практикою.

Вітаю вас, незрівнянні дочки і сини Адама та Єви. Мене звати Багіра Іванівна (з етичних міркувань ім'я автора було змінено - прим.Ред.), і від сьогодні, раз на тиждень, я з вами.

Моя місія на цій Землі говорити про секс. Говорити, слухати і пояснювати. Адже я сексолог і, за сумісництвом, психотерапевт.
Від початку сексуальної революції в Європі говорити про секс стало модньо. І мода ця тримається вже багато десятиліть.

Але я ще пам’ятаю часи, коли ця тема прирівнювалася до скандалу… Ні-ні, я не про часи доктора Фрейда (я не така стара), я про цнотливі соціалістичні 80-ті, коли саме ім’я батька психоаналізу доводило до сказу добропорядних громадян. Але це окрема тема. Давайте по порядку. Щоб не було зайвих путанин, пройдуся злегка по найвідоміших теоріях сексуальності. І почати хочу… Ну так-так, з нього, дорогенького, пустотливого видумкаса, бороданя Фрейда. Хоча, якщо вже геть по-чесному, то варто було б починати ще з Овідія і його фаст…
[caption][img data=def]21_10_2015_736608258/hofbrau-premium-lager-freud-small-64506.jpg[/img] Зігмунд Фрeйд[/caption]

Отже, Зігмунд Фрейд. Йому ми завдячуємо таким поняттям «лібідо», яким воно розуміється більшістю людей – статевий інстинкт. І саме це він брав за основу. А що ж кохання, спитаєте ви? А от кохання дідусю було невідоме. Радше, він вважав його хворобою, неврозом і розглядав як набір симптомів і причин. А от здоровий сексуальний потяг –то цілком прийнятно. Головне, не до осіб однієї статі, підлітків, дітей, тварин, різних частин тіла не призначених для класичного сексу, предметів, а також садизму і мазохізму. Словом, за поняттями Фрейда, всі ми невиліковно хворі збоченці, один він здоровий.
[caption][img data=def]21_10_2015_1968853433/jung.jpg[/img] Карл Юнг[/caption]
Зовсім іншу точку зору мав поміркований Карл Густав Юнг. Він вважав за лібідо психічну енергію людини в цілому. А сексуальність – лише один його прояв. В мене є підозра, що під час формування свого наукового світогляду, Юнг конкретно присів на якусь течію східної філософії, можливо Йогу, а можливо Цигун, чим тихо бісив мастодонта Фрейда.
[caption][img data=def]21_10_2015_1968853433/wilhelm-reich-oil-24x24.jpg[/img] Вільгельм Райх[/caption]
Окремим пунктом хочеться виділити ідею Вільгельма Райха. Він, довго роздумуючи, нарешті оголосив, що причина всіх бід – то відсутність оргазму. І як тільки ми навчимося його повноцінно відчувати, то буде всім нам щастя, а на планеті наступить мир і благодєнствіє.
[caption][img data=def]21_10_2015_1040657992/otto_web.jpg[/img] Отто Вайнінгер[/caption]

Не можу оминути увагою ще одну особистість в площині теорії сексуальності. Був такий собі інтелектуальний юнак Отто Вейнінгер. З гарної родини австрійських євреїв, далеко не бідний і благополучний. Але трапилося в житті юнака якесь трабло… і побачила світ книга «Стать і характер».

Людям, особливо жінкам, зі слабкими нервами і вибуховим характером читати категорично не рекомендую. Порвете книжку чи заплюєте монітор комп’ютера (залежно від того, звідки будете читати). А от чоловікам з невротичною симптоматикою вона дуже навіть сподобається. І їм навіть захочеться випити з класним чуваком Отто на брудершафт. Не спішіть, любі, оголошувати себе його однодумцем. Увечері 4 жовтня 1903 року в знаменитому номері старого віденського готелю, де помер Бетховен, Отто Вейнінгер вистрелив собі в серце. Агонія продовжувалась цілу ніч.

… Проте, чого б там не намудрили розумні круті дядьки і тітки, ми погоджуємося з ними в одному – секс та кохання є головною запорукою існування людства. А інакше всі б ми з вами давно вже повиздихали, як ті динозаври.

І як нам жити із задоволенням, я розповім наступного тижня. Цілую вас міцно, проте цнотливо, мої любі.
До зустрічі на кушетці. Ваша Багіра Іванівна.