Кавова розмова: секс, наркотики і рок-н-рол

15 Жовтня 2015
У неділю до Луцька із концертом приїжджав один із найдавніших та найпопулярніших українських гуртів «Мотор’ролла». У «кавовій розмові» в кав’ярні «[email protected]» Сєня Присяжний та Сергій Костюк розповіли «Таблоїду Волині» про заміри дистанцій для коханок, секс, наркотики, рок-н-рол, розігрів гурту «Metallica» та чому досі не побували в замку Любарта.

- Кава чи чай?

Вранці кава по-варшавськи, ввечері півлітра каркаде з імбиром і лимоном.

- Ви злі, що вам «дехто» назву зіпсував?

Нам назву зіпсували ще в 30-х роках одна американська контора, випустивши радіоприймач.- Ідеальна жінка рок-музиканта?

Та, яка не говорить багато. А ще сидить вдома і чекає, коли я гонорар привезу. А ще у неї повністю атрофоване почуття ревнощів.

- А музиканти, вони як моряки – в кожному порту по дівчині?

Скажу так, кожна інтелігентна людина не дозволить собі мати коханку в радіусі 100 км до своєї хати.

[caption]
Сергій Присяжний, лідер гурту[/caption]

- «Мотор’ролла» свого часу «розігрівала» славнозвісний гурт «Metallica». Крім цього, якими маловідомими фактами можете здивувати?

Приміром, торік виступали в Штатах, в Нью-Йорку перед 5-тисячним натовпом. Ще й кліп встигли відзняти. Бабусі підходили і тішились, що, мовляв, нарешті привезли нормальних пацанів – «і діти скачуть, і ми співаємо». А одна пані підійшла і сказала: «Хлопці, ви ж співаєте пісні нашої Квітки Цісик!».
Було, що виступали разом зі «Scorpions» на фестивалі. Та й, погодьтеся, в Україні гурти, які мають 20-річну історію, можна на пальцях перерахувати.- Райдер гурту «Мотор’ролла». От зізнайтеся, буває, що вимахуєтесь?

Та ні. Там тільки вода і рушники. Ну, бувають ситуації, коли на нас виходять якісь окремі організатори, які мають не надто добру репутацію. Як не прикро, не можу їм сказати, що вони «не хороші люди», тоді виставляється відповідний райдер, який вони потягнути не можуть. Дуже інтелігентно таким чином можна позбутися, на мій погляд.- Практично кожен гурт асоціюється із однією піснею. Як думаєте, важко переплюнути «8-й колір» і зізнайтеся, набридло її вже грати?

Ніфіга! Нам її реально в кайф грати! І жоден виступ не завершується без неї. Навіть коли ми виступаємо із програмою «Чумаки», нас просто не випускають зі сцени без пісні «8-й колір».
У створенні подібних пісень є певна магія, якою дуже важко керувати!- Що перше спадає на думку, коли чуєш «Луцьк»?

Жуковська!

- Ні, Положинський!

Та ну його Положика! (сміється). Луцьк для мене - це Жуковська, СіД FM, Кораблик і гурт «Світязь»!

- …Замок, в якому ви ще й досі не були!

Тут галочка, бо мушу нарешті це зробити. Ніколи не вдається побачити місто, якщо ти у ньому маєш виступ. Вже дійшов висновку, що це треба брати дружину і дитину та й їхати на день-два, аби подивитися всі принади того чи іншого міста.
Колись Сашко Положинський мене кликав покататися його машиною видатними місцями Волині. А я його все хочу завезти в мій рідний Ізяслав, бо там дійсно є що подивитися.- Чи є у вас своєрідні забобони перед виходом на сцену?

Костюк: - Якщо на саундчеку кльовий звук, то на виступі щось точно піде не так. І навпаки.

- Якби Sim-карта вашого телефона вміщувала тільки 5 контактів, хто б це був?

Мама, тато, брат, дружина і донька!
Костюк: - Теж рідні.

[caption]
Сергій Костюк[/caption]

- А ці колеги-музиканти з рідної «Мотор’ролли»?

А хай як хочуть, так і шукають.- Який український гурт може хоч завтра зібрати цілісінький стадіон?

Думаю, навіть серед американських команд не так багато тих, хто може це зробити. Все впирається в промоушн і рекламу. Приміром, можна заявити, що ось завтра виступає ВВ і прийде три каліки. Або класно подати і на O.Torvald можна зібрати стадіон. Це ж комплексне питання і тут багато факторів.- Чи обов’язково співати англійською нашим гуртам, аби вийти на іноземний ринок?

Це має бути команда, яка має потужну автентичну складову. Себто те, чого на Заході просто немає. Українець, який співає англійською, для мене все одно що афроамериканець із балалайкою.- Скільки часу треба вам, аби прийти до тями після тривалих турів?

Доба. Але якщо багато друзів зустрів в дорозі, то трішки довше треба. Проте вже за 4-5 днів мене рве десь знову їхати. Правду кажучи, якщо довго немає концертів, у мене всі літають в хаті.- А є якийсь рецепт боротьби із депресіями?

Три роки тому винайшов такий рецепт – купив собаку! Ти йдеш додому, знаючи, що там вона тебе чекає, відкриваєш двері, заходиш додому, а там п..дець такиииий!!! Дверцята на кухні всі відкриті, борошно, тарілки по всій підлозі. І задоволена вона скаче, бо рада тебе бачити! І перша думка, не дати «люлєй», а швидко це все прибрати, аби дружина тобі їх не дала.- Коли ти працював директором радіостанції, користувався своїм службовим становищем – крутив пісні Мотор’ролли чотириста разів на день?

Та ні. Я коли туди прийшов, це було радіо «Срака» - її ніхто не слухав. І за чотири роки я не зміг радіостанцію підняти на той рівень, який я вважав би серйозним. Для того, аби зробити некомерційну радіостанцію успішною, треба нажити собі ворогів серед усього керівництва і купу капіталовкладення, яке просто розчиняється за секунду. Знаєш, зловив себе за рік на думці, що я просто втратив мотивацію і натішився. Просто є на що втрачати енергію, на щось таке, що повертатиметься сторицею.- Свого часу практично усі українські гурти їздили на підтримку політиків. Зараз або відмовляються, або стали перебірливіші і фільтрують за кого їздити.

А ми їздимо і зараз! Знаєш, скільки ми бабла скосили – другу частину «Чумаків» будемо записувати скоро. Ну, та зрозуміло, що нарити про кожну партію-кандидата легко. Але не останнім фактором є те, як я потім людям дивитимусь в очі. А якщо за якихось козлів їздити, то я просто не розумію, які там мають бути гроші! Хіба такі, що по завершенню туру ти сідаєш в літак і просто виїжджаєш в Америку.

- А совість дозволить?

Звісно! Я просто віддав би половину коштів на благодійність. Коштів, які ті козли накрали у нас за 24 роки.- В Луцьку місцеві гурти, ба навіть «Тартак» і «FlyzZza», ніколи не збирають повні зали. А «Мотор’ролла» в Хмельницькому може таким «похвалитися» чи вас люблять і чекають?

У нас вдома постійно битком набиті зали. День міста, 26 вересня, злива така, що ми з машини вийти не можемо, а людей під сценою – краю не видно. Але у нас є такі, що не знають навіть, що «Мотор’ролла» - хмельницька команда.- Алкоголь, виступи і поїздки – речі нерозлучні?

І так, і ні. Знаєш міру – будь ласка. Інакше, можна біди наробити. Весь стрес треба, звісно, знімати, але дуже уважно. Бо багатьом не вдається.
Тобто секс, наркотики, рок-н-рол – не завжди актуально?
Але і без них теж нікуди.

За смачну каву, затишну атмосферу та цікаву розмову «Таблоїд Волині» дякує гурту «Мотор’ролла», Вікторії Жуковській та кав’ярні «[email protected]».

Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter