Успішно!

Луцький джаз-клуб визнали в світі. ФОТО

Зірки світового джазу, акцептували Луцьк на джазовій мапі, адже тепер сюди можуть приїздити музиканти з усього світу. 

Фото: Варвара ШЕВЧУК

Вже традиційний для Луцька фестиваль Jazz Bez 2019 пройшов успішно: зірки світового джазу, завершуючи концерт, сказали, що в нашому місті – просто неймовірно позитивна публіка, і вони щасливі завершувати саме фестиваль в нас. 

Про це «Таблоїду Волині» повідомили організатори фестивалю.

Закривав цьогорічний фестиваль дует одного з найкращих саксофоністів світу, людини, з якою сьогодні асоціюється джаз в США, – Грега Осбі і володаря десяти «Греммі» за участь в різних музичних проектах, одного з найкращих джазових піаністів світу Тала Коена.

Досить несподівано для себе вони відкрили, що в Луцьку є справжній джазовий клуб, і ще більш несподіваним для організаторів було те, що вони захотіли зіграти після концерту джем-сейшн. За словами їхньої менеджерки Ханни, вони майже ніколи не грають джеми, а те, що Грег і Тал зробили це у «Цитрі», – не лише унікальна подія, це, фактично, визнання того, що у місті є справжній джазовий клуб. Зірки світового джазу, зі слів Ханни, акцептували Луцьк на джазовій мапі світу, адже тепер сюди можуть приїздити музиканти з усіх країн. 

До речі, Грег планує в 2020 році приїхати ще раз в Україну для допомоги молодим талантам, адже, окрім своєї гри, він проводить майстер-класи, навчає джазу, а в нашій країні, він впевнений, багато талановитих музикантів.     

Досить несподівано на післяфестивальний спонтанний концерт в «Цитрі» потрапили учасники групи «Хамерман знищує віруси», які після свого концерту вечеряли в джаз клубі. Вони в захваті спостерігали за грою світових зірок і були просто вражені тим, що у Луцьку таке можливе.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Є КІЛЬКА ЛЮДЕЙ НА СВІТІ, ЯКІ ШАРЯТЬ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ. МИ ОДНІ З НИХ»: ХЗВ У ЛУЦЬКУ. ІНТЕРВ’Ю
 

Довідково: 

Біографія Грега Осбі – американського саксофоніста, композитора і педагога, який за останні 25 років він став одним із стовпів американського джазу, – в значній мірі перетинається з усією історією джазової музики. З 1980-х років він виступає і записується з такими зірками, як Гербі Хенкок, Діззі Гіллеспі, Джек Де Джонетт, Стів Колман, Джим Холл і Ендрю Хілл. На рахунку Озбі – п’ятнадцять альбомів із легендарним лейблом Blue Note Records. У 2008 році Грег створив свій власний лейбл «Inner Circle Music», який підтримує найталановитіших музикантів із усього світу. 

Тал Коен – молодий джазовий піаніст і композитор з Австралії та Ізраїлю. У 2015 він став лауреатом премії Freedman Fellowship 2015, завдяки якій записав альбом авторської музики у Нью-Йорку, а також зіграв сольний концерт у Оперному театрі Сіднея, що зібрав аншлаг і транслювався через національне радіо Австралії. Альбом Джона Даверса «American Dreamers: Voices of Hope, Music of Freedom» за участі Тала Коена здобув три премії Греммі у 2019 році. Виступав на міжнародних джазових фестивалях у Нью-Йорку, Детройті, Маямі, Гватемалі, взяв участь у безлічі фестивалів та концертів на запрошення посольств Ізраїлю та Австралії по всьому світу, є володарем рідкісної Genius Visa (віза генія) США.

Додати новий коментар