Успішно!

біхелсі

«Пекельна хоругва»: відважні козаки, відмиті чорти та відчайдушний домовик Веніамін. ВІДГУК

«Пекельна хоругва або Козацьке Різдво» - казка Сашка Лірника, знята за підтримки Держкіно.

Текст: Міла РОСПОПА

Пам’ятаю, в дитинстві зимові свята для мене по-справжньому починалися тоді, коли телевізор «запускав» дешеві новорічні мюзикли російсько-українського виробництва. По колу повторювалися минулорічні «казки» з копійчаними костюмами, наївним сюжетом, нікчемною акторською грою й тими самими обличчями: Кіркоров, Скрипка, Меладзе, Лорак, Вєрка Сердючка і решта. У новорічну ніч показували щось нове – цьогорічне. І пам’ятаю, як я чекала ночі – дитина, що відчайдушно намагається не заснути і побачити чергову порцію цього недосконалого телепродукту. Що мене в ньому приваблювало – дівчину, яка вже подивилася всі можливі «Щоденники Бріджит Джонс», «Грінча» та «Реальну любов»?

Мабуть, те гіпертрофоване відчуття дива, що може трапитися будь-якої миті і «розрулити» усі безглузді сюжетні повороти. Казка зі своїми, місцевими героями та дуже «нашим», не голлівудським колоритом.

Я подорослішала, більше не дивлюся телевізора, а ситуація в країні змушує дуже обережно ставитися до всього, виробленого в Росії чи спільно з Росією. Створювати саме той, дитячий, новорічний настрій з кожним роком стає дедалі важче. Попри все, за останні роки особливо не відчувала потреби знову переглянути якусь чергову новорічну «казку». Поки не сходила на «Пекельну хоругву» в кінотеатрі «Адреналін».

ПЕРША УКРАЇНСЬКА КІНОКАЗКА

Повнометражний ігровий фільм «Пекельна хоругва або Козацьке Різдво» – казка Сашка Лірника, знята за підтримки Держкіно. Це історія про молодого козака Семена, Січ, Бога, Чорта, чортенят та одного єврея. Незрівнянний колорит та відмінний національний гумор роблять фільм ідеальним для перегляду всією родиною. Це стрічка для дітей та їх батьків, а також для всіх, хто шукає добрі історії для святкового настрою.

СЮЖЕТ

В основі історії – іронічно переосмислена «фаустівська» суперечка Бога і Чорта. На роздоріжжя між райськими і пекельними воротами потрапляють козаки, які полягли у бою. Нечистий потирає руки і наказує своїм посіпакам забрати козаків до Пекла. Бог же заперечує. Каже, що своєю гідністю і боротьбою не за себе, а за правду, жодного козака зроду не буде у Пеклі. Чорт сприймає це як виклик, і пропонує парі.

За умовами суперечки, якщо хоча б один козак зрадить своє слово, довіку ворота Пекла будуть відкритими для всього роду їхнього.

Чорт починає своє полювання, і забирає до Пекла молодого Семена Семирукого. Там Семен має доглянути чортенят, поки його батько «нагорі» разом із сімейним домовиком Веніаміном придумує, як визволити сина з того світу. Далі починаються суцільні пригоди, пронизані добром, відбірним гумором, вірою у перемогу правди, святковими дивами та дуже українською магією.

Казкова атмосфера фільму для всієї родини
Казкова атмосфера фільму для всієї родини

ФІЛЬМ ДЛЯ ТЕЛЕВІЗОРА

Попри те, що стрічка зараз у прокаті в кінотеатрах країни, вважаю, місце їй – саме на телеекранах. Адже, незважаючи на неповторний сюжет, фільм якісно належить до тих передсвяткових телепроектів, з якими у багатьох асоціюється Новий рік та Різдво.

З перших кадрів у око впадає зйомка «телевізійного» рівня: невдало підібраний час доби, тіні, погане кадрування, хаотичний рух дронів під час зйомки батальних сцен… Фільм важко поставити в один ряд зі світовими кіноказками на кшталт «Дівчинки з сірниками» чи «Різдвяної історії». Проте він значно випереджує за рівнем всі ті святково-травестійні телепроекти, про які я згадувала вище, і з впевненістю ставить нову планку якості для схожих проектів.

Приємно подивувало мовлення персонажів – чи не вперше в українському фільмі воно здалося мені живим і справжнім, без ускладнень і «книжкових» речень, які так полюбляють українські сценаристи. Попри все, діалоги часто виглядають штучними і непотрібними, а деякі репліки легше було би замінити промовистим мовчанням. Такого, до речі, у фільмі майже немає.

Костюми – витримано-національні та на погляд обивателя відповідають історичній добі. Однак, і вони більше нагадують оте зіркове «переодягання» з телемюзиклів, адже всі вони у фільмі новенькі, чисті і сяють білизною. Бог і Чорт  у своїх образах виглядають так, ніби саме відіграли свої ролі на новорічних ранках, і прийшли на знімальний майданчик – пограти ще й у кіно.

2
Над костюмами і гримом треба було трохи краще попрацювати
Над костюмами і гримом треба було трохи краще попрацювати

КРАСИВІ УКРАЇНЦІ

Попри все, є безліч приводів подякувати авторам фільму, режисерам озвучення та навіть спеціалістам зі спецефектів. І вдячності у мене значно більше, аніж зауважень. Бездоганною є святкова атмосфера стрічки, ідеальними, цілісними і зрозумілими – образи героїв-козаків. Гротескними – образи вищих сил.

Найбільше вдячності від мене пролунає все ж людям, які займалися кастингом. Адже кожен герой і кожна героїня фільму – неймовірно красиві. Концентрація людської краси на хвилину фільму є просто захмарною, і кожен персонаж окремо та всі вони у взаємодії викликають естетичне задоволення самим своїм виглядом.

1
Неймовірно красиві персонажі
Неймовірно красиві персонажі

1
Просто казково красиві
Просто казково красиві

***

Можна писати про фільм дуже багато. Але ви однозначно маєте побачити його на власні очі, аби самим увібрати все добро, всю магію та всю віру в дива, що сочаться з екрану. Мені ж залишається тільки сподіватися, що стрічка з’явиться і на телеекранах. З’явиться і покаже, чого варті українські казки!

Фільм можна переглянути у кінотеатрі «Адреналін Сіті» щодня о 10:20 та о 16:00.

***

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

Коментарі

Надія:

Найгірше з того,що доводилося будь-коли дивитися. З нетерпінням чекала коли закінчиться, навіть не знаю як назвати те ,що було на екрані. Це навіть аматорською виставою назвати не можна. Ні гри акторів,ні обіцяних дотепних жартів, ні спецефектів....Що це було? Це просто позор якийсь.

09 Січня 2020, 23:13

Олеся:

Неймовірний фільм!!!!! Просто у такому захваті, що захотілося написати відгук всюди, де тільки можна. Нарешті зняли достойни, цікавий, вартий уваги фільм з унікальними українськими традиціями. Дуже рекомендую всім переглянути!!!!

14 Січня 2020, 16:18

Додати новий коментар