Хвилинка слави: лучанка, яка створює фотосесії за ціною чашки кави

28 Квітня 2020

Ніколи не здогадаєшся, наскільки цікавими є люди, які щохвилини зустрічаються тобі на вулицях, сидять поруч у маршрутках, смакують каву за сусіднім столиком в кафе, сидять у спільних соцмережах (що особливо актуально на карантині). А в кожному з них – особиста історія, яка заслуговує бути почутою.

У рубриці «Хвилинка слави» героєм або героїнею абсолютно несподівано можете стати саме ви! Сьогодні увагу «Таблоїда Волині» привернула молода, креативна фотографка Наталя Погонюк, яка пропонує своїм моделям не лише фотосесію за ціною чашки кави, але й комфортну атмосферу дружніх посиденьок.– Розкажіть трохи про себе.

– Мені 17, закінчую 11 клас Луцького НВК №26. До карантину поєднувала підготовку до ЗНО із захопленнями – фотографією та візажем.

– Коли у житті з'явилася фотосправа?

– Не пам'ятаю, коли зрозуміла, що хочу не просто фотографувати для себе, а шукати нові знання в цій сфері. Фотографія з' явилася в моєму житті ще змалку: вдома завжди були дідові камери, пізніше почала просувати свій блог, писала та фотографувала для інстаграму школи. Рік тому загорілася ідеєю заробити на власний фотоапарат і навіть влітку підпрацьовувала офіціанткою в декількох луцьких закладах. Складно пояснити емоції, коли вперше тримаєш в руках камеру, про яку стільки часу мріяла! Зараз уже не уявляю свого життя без неї, адже зйомки допомагають і зосередитися, і відволіктися від буденності.

– Які головні якості для фотографа?

– Для мене найважливіше встановити емоційний контакт з людиною. Важливо, щоб модель не боялася фотографа і відчувала себе комфортно в кадрі. Невимушеність виглядає чуттєвіше та доречніше, ніж відпрацьовані пози на випускний альбом.

Також, виділяю для себе наполегливість і терпіння. Не все виходить з першого разу. Завжди знайдеться «щось», що потрібно доробити або переробити. Таке може трапитися і під час зйомки, і під час обробки фото. Звичайно, потрібно розуміти хоча б базові принципи роботи зі світлом, камерою та програмами для обробки.

– Дуже цікаво дізнатися про концепцію «фотосесії за ціною чашки кави», яку пропонуєте. Це працює тому, що ви ще початківиця?

– Зараз фотосправа для мене – хобі, яке перероджується в щось більше. Фраза «фотосесія за чашку кави» викликає асоціації з атмосферними зустрічами друзів за чашкою ароматної кави. В такі миті з'являються найчуттєвіші та найемоційніші кадри. Я справді люблю те, чим займаюся, і не встановлюю високі ціни на фотосесії. Вважаю, що це класний досвід для кожного. Фотосесії – це класна можливість проявити себе, відволіктися від рутини у цікавий спосіб та спробувати щось нове.

– Як має виглядати ідеальна для вас фотосесія?

– Кожна фотосесія особлива, і від кожної кайфуєш, як від першої. Насправді кожну зйомку можна зробити ідеальною. Для мене головне – це розуміння фотографом і моделлю кінцевого результату. Якщо завчасно обговорити найважливіші моменти зйомки, можна уникнути непорозумінь і отримати бажаний результат.

Ідеальна фотосесія для мене – це емоційна модель, можливо, в ретрообразі, студія з великими вікнами та лампова атмосфера.

– Чи потрібне фотографу натхнення чи вся справа у досвіді?

– Досвід важливий в фото справі, але я б не змогла його здобувати без натхнення. Думаю, все залежить від фотографа. Я – людина настрою і рідко роблю те, що не хочу. Зазвичай мене надихають люди: їхні ідеї, зацікавленість в процесі зйомки, подорожі. Поїздка в Львів з друзями на декілька днів – натхнення на пів року.

Якщо немає змоги кудись поїхати, тоді на допомогу приходить інтернет. Сучасні соціальні мережі кишать класними та оригінальними роботами. Потрібно просто фільтрувати інформацію. Наприклад, Pinterest – це класна програма з тисячами цікавих ідей для фото. Надзвичайно корисна програма для фотографа, моделі, блогера . Там можна знайти безліч варіантів для позування, стилі для фото та реквізиту.– Серед ваших фото багато класних проєктів. Яка зі зроблених фотосесій запам'яталася найбільше?

– Важко одразу сказати. Думаю, що найбільше запам’яталася фотосесія для моєї подруги. Це була популярна ідея зйомки у ванні з молоком і лимонами. Досі дивуюся, як я фотографувала стоячи над слизькою ванною, ще й з обмеженим освітленням. Поки що це була моя найекстремальніша практика.

– Чи є такі ідеї фото, які не використовуєте для моделей, а залишаєте собі?

– Звичайно, в мене є окрема папка з збереженими ідеями для себе. Хоча судячи з досвіду, при плануванні фотосесій кожна ідея на вагу золота. Ми часто влаштовуємо міні-зйомки з подругами. Зазвичай, я знаходжуся по той бік об’єктива. Але в умовах карантину я почала більше приділяти увагу своєму профілю в інстаграм. Тому зараз частіше відтворюю ідеї для фото на собі.

– Маєте якісь дивні або цікаві звички?

– Майже не розлучаюся з своєю камерою і в будь-який момент готова почати знімати все навколо. Проте, під час зустрічей з друзями я стараюся не брати до рук телефон, бо це відволікає від спілкування.


– Чим ще займаєтеся?

– В дитинстві ніколи не сиділа вдома. Я постійно була задіяна в різних гуртках. Хотіла відвідувати художню школу, але почала цікавитись візажем. Спочатку експериментувала над собою, а зараз фанатію від різних стилів макіяжу і переважно фарбую своїх моделей безкоштовно. Із задоволенням берусь малювати графічну стрілку з цікавою формою, обожнюю відтворювати стильні та яскраві макіяжі e – girl, класичні чорні стрілки з яскравими червоними губами. Однозначно, візаж це моя друга любов і далі планую розвиватися в цій сфері.

– Що можете побажати нашим читачам?

– Частіше варто прислуховуватися до себе. Беручи до уваги поради інших, діяти так, як вважаєте за потрібне. А ще знайдіть справді «ваших» людей. Бо класні друзі не тільки допоможуть вибрати фото в інстаграм, а й підтримають найбожевільнішу ідею і допоможуть повірити, що все, чим ти займаєшся, того варте!.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter