Хвилинка слави: ілюстраторка з Луцька, яка робить людей красивими

18 Вересня 2020

Ніколи не здогадаєшся, наскільки цікавими є люди, які щохвилини зустрічаються тобі на вулицях, сидять поруч у маршрутках, смакують каву за сусіднім столиком в кафе. А в кожному з них – особиста історія, яка заслуговує на те, щоби бути почутою.

У рубриці «Хвилинка слави» героєм або героїнею абсолютно несподівано можете стати саме ви. Cловом, якщо побачите журналістів «Таблоїда Волині», – не соромтеся і ловіть свою хвилинку слави!

Цього разу ми вирішили ближче познайомитися з ілюстраторкою Наталією Слюсаревською, яка створювала fashion-портрети гостей церемонії «Люди Року –2020». Поговорили про те, чому малювання на подіях завойовує все більше прихильників, кого важче малювати та чому варто побачити себе крізь призму персонального стильного скетчу.

***

У вас математична освіта, як у житті з’явилася творчість?

– Насправді мене завжди цікавили багато сфер діяльності, але математика допомагає у будь-якій із них. Перша моя робота – інженерна, ми розробляли кадастровий план міста, тож була тісно пов’язана з інформатикою та математикою. Згодом вирішила кардинально змінити спеціалізацію і почала опановувати дизайнерські програми. Потім був рекламний менеджмент, маркетинг…

Працювала у великих компаніях і на якомусь етапі зрозуміла, що складно підлаштовувати себе під графік. Все-таки хотілося більше творчості, тож я почала займатися власними проектами, пов’язаними з дизайном і хенд-мейдом. Отримала другу вищу освіту, але математика особливо допомагає мені логічно мислити і впорядковувати робочі моменти дотепер.

Рік тому я здійснила свою мрію – подарувала собі на День народження Ipad. Спочатку дивилася на ньому серіали, а потім на відпочинку шукала, чим себе розважити і записалася на онлайн-курс із малювання в дуже хорошу школу «Procreate School». І мене це так захопило! Я щодня викладала в інстаграм або виконані домашні завдання із курсу, або щось своє малювала. А потім усвідомила, що малювати для себе – класно, але це інструмент, який в подальшому може приносити і прибуток.


Ви малювали fashion-ілюстрації для гостей премії «Люди року 2020», саме там багато лучан познайомилися з такою творчістю. Розкажіть трохи про це.

– Fashion-ілюстрація була якраз однією зі складових курсу, який я проходила. Взагалі ця сфера мене завжди дуже надихає, така естетика мені близька і цікава. Малювання на події – новий стильний тренд, який часто дивує, але з мого досвіду – всім подобається.

Така творчість передбачає швидку роботу, тож спочатку я тренувалася на друзях, рідних, колегах, а вже потім взялася за івенти. Створювати портрети гостей можна безпосередньо під час якогось заходу, але якщо він багатолюдний і нетривалий, то я малюю портрети по фото після цього.

У Луцьку на Премії «Люди року» зобразила на папері 65 людей за час проведення заходу. До того ще малювала на відкриття салону краси та на тижні моди у Львові.

У чому «родзинки» такого портрету?

– Мабуть, ви розумієте, що фотографи на великому заході не завжди можуть вловити суть людини. Ну, і не на всіх фото ти собі подобаєшся, це зрозуміло. Навіть селфі треба зробити мільйон разів, погратися з мімікою і ракурсом, щоб все виглядало класно. А така ілюстрація особлива тим, що підкреслює всі плюси, а на недоліки не звертає увагу. Треба розуміти, що це не точна копія, навіть не портрет як такий, а спроба передати образ людини, якісь її помітні та красиві риси.

Усі люди люблять бачити себе трішки гарнішими, ніж є насправді. Відповідно у fashion-ілюстрації є такі правила: дівчат ми робимо більш жіночними, злегка витягуємо шию, робимо довшими ніжки, тоншими – пальчики рук, а хлопців робимо навпаки мужнішими, більш квадратне обличчя, ширша шия, міцні плечі.

Але треба розуміти, що в цьому процесі ми маємо справу з образом, який злегка корегуємо, а не точним зображенням людини. Тому зрештою це виглядає не так солодко, як ретуш чи фотошоп, але переважно усім подобається. Це така собі краща версія людини, але зроблена відповідно до її справді природних рис та особливостей.

Кого важче малювати: чоловіків чи жінок?

– Раніше я думала, що в жінок і дівчат легше помітити очевидні «родзинки», бо на подіях вони всі гарно вбрані, використовують багато деталей та аксесуарів. Це спрощує роботу над підбором схожого до людини образу. А в чоловіків переважно костюм, туфлі і здається, що це все з цікавого. Але останнім часом я помічаю, що наші чоловіки теж досить модні, багато з них носять стильні лофери зі шкарпетками, яких не видно, вкорочені штани, гарно вкладають волосся.

До речі, помітила, що чоловіки більш прискіпливі до ілюстрацій! Жінкам зазвичай все подобається, можуть попросити домалювати до образу сумочку в руці чи інший аксесуар. А чоловіки дуже ретельно приглядаються до волосся: якщо здається їм надто сивим, то просять відкоригувати.

За скільки часу можна створити ілюстрацію?

– Різні стилі та основи вимагають різної кількості часу. Якщо я бачила людину в повний зріст, сфотографувала її, то малювати значно простіше.

На подіях один малюнок забирає близько 15 хвилин, це такий швидкий скетч, ми не звертаємо такої детальної уваги на побудову або ж заготовлюємо собі приблизні шаблони, які потім легко відтворити і прикрасити.

Якщо ж є більше часу, і це замовлення портретів по фото або ілюстрації для великих банерів, тоді спочатку десь пів години малюється ескіз, потім вносимо в нього правки, а далі малюємо залежно від ступеню деталізації. Найдовше малюємо в пастельній техніці, але ці роботи можна роздрукувати на полотні і ефект виходить дуже класний.


Що найскладніше у роботі?

– Часом люди надсилають селфі або фото у дивних ракурсах, коли світло погано падає на обличчя, і за цим дуже складно вловити образ і зробити його подібним.

Нещодавно у мене замовила аватар в інстаграм дівчина-татуювальниця. Надіслала фото, і я по ньому в певному стилі зробила ілюстрацію. Їй дуже сподобалося, але вона не побачила в роботі себе. Ми спробували з іншим фото – їй знову сподобалося, але на ньому не було її фішки – кучерявого волосся. Зрештою з третього разу ми втрапили в ціль!

Але це сталося зовсім не тому, що дівчина вибаглива, просто так буває, що на різних фото ми абсолютно різні. А ілюстрація повинна втрапити в той образ, який нам найбільш близький.

Поворот голови, контур губ, розріз та колір очей – усе це дрібниці, але часто саме вони формують нас. А ще створену роботу добре відкласти на якийсь час, щоб відпочити від неї поглядом, а потім знову глянути і підправити якісь неочевидні на перший погляд недоліки. Або звернутися за порадою до людини, яка в цьому розуміється. Моя дочка має художню освіту, тому коли я маю якісь сумніви щодо пропорцій або кольорів, то звертаюся до неї.

А що найбільше подобається у цьому процесі?

– Мені подобається вивчати людину і створювати її образ, вгадати настрій, фішечки та суть. А ще дуже класно, коли результат творчості подобається людині, бо зворотний зв'язок обов’язково має бути. Люблю коли: «Вау, це я? Я така кльова!». Бо це емоційне мистецтво, тому без емоцій тут не обійтися.

Ясно, що можна малювати для себе і самій себе хвалити, але дуже хочеться робити світ кращим і бачити реакції на це.

Чи можна на цьому почати заробляти?

– Багато хто насправді заробляє лише на цьому. Можна малювати на індивідуальне замовлення, можна створювати банери, календарі, меню ресторанів, навіть обкладинки модного глянцю. Особливо такі малюнки стали популярними у fashion-індустрії під час карантину, коли моделей не збирали на фотосесії, а ввели моду на ілюстровані обкладинки.

Також можна розвивати власний бренд, під яким влаштовувати івенти, створювати футболки, листівки і все, на що вистачить фантазії. Згодом також можна створити авторські курси, де навчати різних технік. Ще одна приємна особливість цієї роботи – тут можна навчитися малювати навіть, якщо до цього ти не мав особливих успіхів у класичному рисунку.


Чому варто подивитися на себе через ваші ілюстрації?

– Часом замовниці дивляться на портрети і кажуть: «Я тут якась гарніша, ніж насправді!». Такий собі класний елемент терапії – повісити таку роботу вдома і постійно переконуватися, що ти – особлива. І це не обман, просто підкреслення певних рис людини, які мені здаються красивими.

Насправді в кожній людині є особливі родзинки, які ми можемо в силу різних причин не помічати. А така можливість подивитися на себе з іншого боку часом може допомогти вигребти з легкої апатії. Це класна маленька дрібничка, яка покращує настрій та самопочуття, або хороший подарунок для людини, у якої вже ніби є все необхідне.






***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter