«Хвилинка слави»: ді-джей з Луцька, який грає на п’яти музичних інструментах. ФОТО

12 Вересня 2018

Текст: Оксана ФЕДОРУК

Фото: Софія ГУДИЧ

Кожного дня ми бачимо сотні незнайомих людей – вони ходять тими ж самими вулицями, що і ми, сидять поруч у маршрутках, смакують каву за сусіднім столиком в кафе. І ніколи не здогадаєшся, наскільки цікавими вони є.

У кожного з них – унікальна історія, яка заслуговує бути почутою і розказаною у рубриці «Хвилинка слави». І стати її героєм може кожен.

Сьогодні – це музикант Євген Манн. Про свою історію, музику, музичні смаки лучан він розповів «Таблоїду Волині» за чашечкою латте.

***

Розкажи трохи про себе. Знаю, що народився ти не в Луцьку. Як потрапив сюди?

– Я народився в Дніпрі, виріс у Кіровоградській області.

У Луцьк потрапив, бо дружина-лучанка. Познайомилися у соцмережі ВКонтакті, яка на той час була дуже популярною. Потім переїхав у Київ, де вона на той час жила.

Музикою почав займатися з 9 років. Як і в багатьох – все почалося з баяна. Як у всіх хороших музикантів – або баян, або акордеон (сміється).

У мене був приватний викладач, який приходив додому. Бабуся хотіла, щоб я став музикантом – я ним став. Потім пішло фортепіано, згодом барабани, гітара, бас-гітара. А далі, що потрапляє в руки – нескладно вивчити вже. Найважче на першому музичному інструменті навчитися грати, а далі – голова і пальці вже на автоматі працюють.

На чому грати подобається найбільше?

– На двох подобається грати найбільше – на барабанах і фортепіано. Їх найчастіше використовую при аранжуванні музичних творів.

Маю і освіту музичну: закінчив естрадно-джазове відділення Дніпропетровської консерваторії ім.. М. Глінки.

Хто із барабанщиків (українських чи закордонних) тобі найбільше імпонує?

– Я займався в Олександра Люлякіна, барабанщика гурту «Бумбокс». Музикант він просто «абалдєнний».

Із барабанщиків світового рівня подобається багато хто, але в основному найбільше слідкую за тими, які грають у стилі «госпел чопс». Він пішов від жанру духовної християнської музики, а зараз значно вдосконалився, «осучаснився». Це мій улюблений стиль, бо він непередбачуваний, там багато імпровізації, присутнє нестандартне музичне мислення. Ти не можеш знати наперед, як музикант заграє.

Основну ставку я роблю на американських музикантів, які грають в цьому стилі. Це Аарон Спірс, наприклад.

Довгий час ти був барабанщиком відомого київського гурту «АССА». Як туди потрапив?

– В гурт «АССА» я потрапив випадково, вони якраз шукали барабанщика. Я вже десь рік тоді жив у Києві, побачив оголошення в інтернеті. Тоді я тільки купив собі нові тарілочки і, прийшовши до «АССИ» на прослуховування, все якось склалося за перших 5 хвилин.

І з того часу я грав в «АССІ» майже два роки. З ними було багато концертів, фестивалів.

Зараз рок-гурт, солісткою якого є екс-лучанка Тетяна Власова, змінив назву – тепер колектив називається VLASNA.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ГУРТ ЕКС-ЛУЧАНКИ ВИПУСТИВ ПЕРШУ ПІСНЮ ПІД НОВОЮ НАЗВОЮ. ВІДЕО

Пригадаєш якийсь цікавий момент?

– Одразу згадую, як одного разу ми їхали з ними в Івано-Франківськ на концерт. Це мала бути акустична програма. Я взяв барабан, а забув педаль для бас-бочки. Довелося їхати з Лісового масиву на Позняки, в час пік. Таксі брати не варіант, біжу на метро. Дивлюсь на годинник – до відправки поїзда лишається якихось 20 хв. І має статися просто диво, щоб я на нього встиг. Людей, як на зло, тьма. До мене Таня «наярює» кожних 5 хвилин.

Вибігаю на перон, вагони вже позачинялися. Кричу до провідниці: «Я запізнююся, ловіть». Кидаю їй музичні інструменти, заскакую на ходу у перший-ліпший вагон. Але на цьому пригоди не закінчилися, бо наш гітарист забув тоді паспорта (сміється).

А який виступ найбільше запамя’тався?

– Напевне, це «Республікафест». Раніше я дуже «тащився» від гурту «Моторолла». І тоді з ними познайомився і був дуже щасливий.

А ще був такий музичний проект з цікавою назвою – «Сало в шоколаді»…

– Ой, це був дуже крутий проект! Чому був? Бо пізніше його перейменували в After Ego. Проект був дуже шикарний, ми грали поп-рок, я називаю такий стиль «рок в маси». У нас був трохи інтернаціональний склад.

Мені дуже подобалося там грати, але не зміг поєднати два проекти. Це складно, бо один день був виступ із «Салом», на наступний – із «АССОЮ». Але при цьому з першими в Києві, а з іншими – десь в іншому місті України.

Хоча одного разу й умудрився зіграти за один день три концерти в Києві. Слава Богу, місця були не далеко одне від одного. Тільки встигав переодягнути нову футболку (сміється).

А як у Луцьку з’явився кавер-бенд «Sunrise»?

– Минулого року у мене з’явилася ідея створити свій колектив. А в Луцьк я переїхав два роки тому. Працював ді-джеєм в одному із закладів відпочинку. Але досвід в музиці взяв своє і захотілося в цьому напрямку рухатися далі.

Спочатку я почав грати як ді-джей із саксофоністом Артемом Бебком. Ми назвалися Daddy Club. Перший раз виступили таким складом на Lutsk Fashion Weekend у «Промені». Потім були ще виступи на корпоративах, різних вечірках.

Але хотілося щось додати, якусь родзинку. І я придумав взяти вокалістку, дуже це прикрашає колектив. Нею стала Юля Марчук.

Ми почали робити нову програму, нові аранжування. Однією з перших композицій стала «Закрили твої очі» Тіни Кароль.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЛУЧАНИН ЗАПИСАВ ЧУТТЄВИЙ КАВЕР НА ПІСНЮ ТІНИ КАРОЛЬ. ВІДЕО

– Що найбільше подобається грати?

– Мені подобається грати сучасні треки, те, що популярне серед молоді і на слуху. Наприклад, Дуа Ліпа, щось таке танцювальне.

А на весіллях люблять трішки інше. Якісь польочки.

А ось ми грали в «Карабасі» нещодавно і там вже відвели душу: зіграли всі сучасні хіти, починаючи від Лободи і до зарубіжних.

А що найчастіше лучани замовляють послухати на весіллях?

– Без сумніву, список очолює Олег Винник. Граючи його – ніколи не помилишся. А якщо це «Ніно» - то взагалі. У будь-якій незрозумілій ситуації – співай Олега Винника (сміється).

Я нещодавно дивився з ним програму «Зе інтерв’юер», я просто не розумію, як він співає у цьому стилі. Насправді він зізнався, що дуже багато слухає реп.

Які плани на майбутнє?

–Хочу розвивати «Sunrise». Поки що ми граємо лише кавери, але ж всі із цього починали. В планах – писати свої пісні і поїздити по Україні.


***

Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter