Живі скульптури та малювання вогнем: Музей Корсаків презентував незвичну виставку. ФОТО

11 Травня 2019

Фото: Леонід МАРКОВСЬКИЙ

10 травня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулося відкриття проекту Володимира та Тетяни Бахтових «Античні коди України. Сакральні реконструкції».

Художній проект Бахтових спрямований на осмислення духовного простору античної цивілізації, яка існувала на теренах Північного Причорномор’я (Ольвія, Тіра, Херсонес). В контексті сучасності подружжя художників актуалізують цінності античної цивілізації, які заклали основи європейського світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛУЧАНАМ РОЗПОВІЛИ ПРО МАЛЮВАННЯ ВОГНЕМ ТА ЖИВІ СКУЛЬПТУРИ З ВОЛОНТЕРІВ. ФОТО

Художній простір робіт Бахтових знайомить глядачів з геліографією – авторським методом що полягає у просторовому малюванні вогнем зруйнованих архітектурних об’єктів при фотофіксації цього процесі на тривалій витримці.

Інший вектор творчих пошуків митців – «terra-театр», тобто «земляний театр». Володимир і Тетяна ніби ліплять живі скульптури із волонтерів, які приймають участь у зйомках. Змочений у воді з глиною одяг приймає «скульптурний» вигляд. Дії, закарбовані на знімках, фрагментарно відображують ідеї та історію античного світу. Зображення, що балансують на межі фантастики та реалізму, ніби запрошують глядача до співучасті та залученості у сюжет.

«Художня практика Володимира і Тетяни Бахтових є унікальною на теренах України. Розкриття актуальності ідей з історичного минулого Північного Причорномор’я для сучасної України є важливим кроком до самоідентифікації і самоповаги нації, та веде до сакралізації простору, яка спонукає більш відповідально ставитися до свого життя та навколишнього оточення. Адже морально-етичні уявлення формуються в тому числі і художніми методам», – зазаначає мистецтвознавиця Олександра Філоненко.































***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter