Волинські акторки створили інформаційно-розважальний портал про театр

04 Липня 2022

Нещодавно волинський фейсбук сколихнула епічна дискусія про театр. Актора театру «ГаРмИдЕр» Павла Порицького обурила репертуарна політика Волинського облмуздрамтеатру. У відповідь на його публікацію Дарина Гребенко – актриса театру Шевченка – опублікувала дописи на захист рідного їй театру. У коментарях аудиторія розділилася на два непримиримих табори.

Діалог був важким, цікавим, довгим і, як не дивно, приніс позитивні плоди. Через декілька днів Дарина Гребенко та Світлана Органіста оголосили про запуск інформаційно-розважального фейсбук-порталу «GO в Театр», який має на меті зблизити Волинський театр і його глядачів.

З допису Дарини Гребенко:

«Разом із мамою ми запускаємо інформаційно-розважальний портал GO в Театр – блог, де будемо розповідати не лише про власні роботи в театрі (У Світлана Органіста — акторські та режисерські, у мене — акторські, музичні та іноді навіть спроби у дитячій драматургії), а й про театр в принципі. Наразі йдеться про кілька рубрик:

- #ProТеатр — як викладач історії театру у Волинському коледжі Стравінського, засл. арт. України Світлана Органіста точно знає про театр достатньо, аби створювати про це невеликі, але цікаві публікації. Звідки взагалі він такий взявся і як змінювався впродовж тисячоліть, хто вплинув на розвиток театру в Україні та що спільного і відмінного у театрів світу сьогодні. Поговоримо, звісно, і про рідний Волинський театр, адже у нього — своя історія, яку годиться знати кожному культурному волинянину.

- #FaceТеатр – Волинський театр в обличчях. У своїх постах я не раз згадувала людей, які присвятили своє життя мистецтву - хто вони? Познайомимо вас з акторами світлої пам'яті, які присвятили своє життя служінню на Волинській сцені, поспілкуємося з акторами, які вже десятиліттями працюють у нашому театрі, із тими, кого ви бачите мало не у кожній виставі та із тими, хто тільки починає свій шлях у професії. Дуже хочу "вициганити" у них інтерв'ю, фотки, відвертості про професійні ризики, бувальщини, кумедні випадки; ролі, які ставали ключовими у підході до професії і т.д. Поговоримо про театральні династії і чим вони відрізняються від скандального "кумівства" — явища, яке зараз так хвилює багатьох, особливо тих, хто сам ніколи не думав іти "по слідах батьків". Розумію, що це пахне серйозною журналістською роботою, але спробувати варто, як гадаєте?

- #VolynDramАрхів – про вистави, яких ви вже і не пам'ятаєте, але згадати варто. Спробуємо роздобути про них більше інформації, фото, згадок.

- #GoнаВиставу – тут вже буде про сучасний репертуар. Першим ділом, звісно, про той, де ми "в матеріалі" - постановки засл. арт. України Світлани Органістої чи ті, де ми із нею задіяні.

- #GoнаПодію – а тут будемо запрошувати вас на події, пов'язані з театром, акторами, драматургією і т.д.: концерти, зустрічі, майстер-класи і т.д».

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter