У Музеї Корсаків чоловік освідчився своїй коханій. ФОТО
Вітаємо закоханих! Бажаємо багато любові!
21 Листопада 2024
Успішно!
Для луцьких вчителів образотворчого, музичного мистецтва та художньої культури в унікальному Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків влаштували оглядову екскурсію.
Для луцьких вчителів образотворчого, музичного мистецтва та художньої культури в унікальному Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків влаштували оглядову екскурсію.
Директорка Катерина Ганейчук одразу пояснила, що музей відрізняється від галереї, завданням якої є виставки-продажі, а концентрується на збереженні важливих зразків сучасного українського арту.
Також вона розповіла, що сучасне мистецтво вимагає від глядача бути ще й співавтором, адже кожна думка і погляд важливі, кожен має унікальне право трактувати сенс робіт по-своєму.
«Це раніше на малюнку були персики. Гарні чи негарні, пропорційні чи ні. Купив, намалював, з’їв, та й все, а тепер кожен бачить своє, стільки людей, стільки й бачень картин», – зазначила пані Катерина.
Гостей провели усіма залами музею, ознайомили з постійною та змінною експозицією, показали меморіальний комплекс волинського митця Миколи Кумановського та виставку унікальних робіт Миколи Журавля.
Відразу ж після екскурсії Наталія Червінська, вчителька мистецтва школи №9, поділилася враженнями:
«Кожного разу, коли приходиш на виставки, то відкриваєш для себе щось нове. Відвідувала Музей сучасного українського мистецтва Корсаків вже кілька разів, кожен екскурсовод тут маю свою цікаву манеру оповіді, тому варто приходити і щоразу бачити щось інше. Особливо мене зацікавили роботи нашого волинського художника Миколи Кумановського, якого добре знала. Буквально тиждень тому була в його меморіальному комплексі, а так ніби заново все відкриваю, ніби вперше. Надзвичайно гарні зали, гарні екскурсії і я думаю, що лучани мають щодня особливу можливість відвідувати цей музей в той час, як сюди приїжджають багато гостей з усієї країни».
Під враженням від побаченого залишилася і Лариса Майко, вчителька школи-колегіуму естетичного спрямування №11, що має класи із поглибленим вивченням мистецтва і художньої культури:
«Сьогодні тут вперше, але бажання відвідати МСУМК мала уже давно. Сказати, що приємно здивована, то мало, бо насправді захоплена успіхами наших організаторів, які дбають про розвиток мистецтва на Волині. А ми як педагоги понесемо це дітям у класи, щоб старання не були марними. Вдячні тим, хто організував для нас сьогоднішні екскурсії. Думаю, це матиме продовження, бо сюди треба мінімум тричі приходити, щоб тільки поверхнево ознайомитися, осягнути , зрозуміти і прийняти».
Директорка музею, художниця Катерина Ганейчук пояснила «Таблоїду Волині», чому так важливо співпрацювати із школами та вчителями.
«Паті для вчителів мистецтв задумувалося як спроба залучити їх в наше активне середовище, щоб вони стали нашими таємними агентами, які рекламували б МСУМК учням, приводили їх на виставки. Це люди, які долучають змалку до мистецтва, тож нам дуже важливо співпрацювати. У планах лекторій, до якого теж важливо залучати молодь і школярів, конкурси, виставки, можливо, якісь практичні заняття з мистецьких дисциплін. Нам було важливо, щоб вчителі нам полюбили і сподіваємося, що це сталося».
Після екскурсії на гостей чека міні-фуршет, обговорення побаченого та перегляд тематичного фільму у кінокомплексі. А між картинами та залами вчителі уже активно складали плани, як долучатимуть до прекрасного луцьких учнів, тому співпраця неодмінно буде!
***
Передрук без згоди Таблоїда Волині заборонений.