На відомого українського блогера напали просто в центрі Львова. ВІДЕО
Відомий український блогер Ніколас Карма, який став відомим завдяки своїм відео в TikTok, повідомив, що на нього напали просто в самому центрі Львова.
20 Травня 2024
Успішно!
Днями Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького радо відкрила обійми для творів художника Миколи Кумановського: тут презентували його виставку під назвою «Метафоричний реалізм».
Днями Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького радо відкрила обійми для творів художника Миколи Кумановського: тут презентували його виставку під назвою «Метафоричний реалізм».
Як зазначила мистецтвознавиця Зоя Навроцька, «для нього було важливим бути у Львові і бути в картинній галереї», повідомляє сайт МСУМКу.
Леся Корсак, керуюча партнерка Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, зауважила, що Микола Кумановський не лише волинський митець, а й львівський та хмельницький. Адже народився він на Поділлі, мав непросту долю. Батько зазнав страждань під час Голодомору та війни, мати ж після розкуркулення відбувала заслання.
Після повернення в Україну Микола пішов навчатись на перукаря, аби заробити на хліб, однак рука тягнулась до мистецтва. Далі навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва імені Івана Труша та у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва.
«Потому його життя минало на Волині, тому ми вважаємо його своїм, він ходив тими ж вулицями, що й ми, малював багато волинських мотивів», – розповіла Леся Корсак та додала, що Кумановський – не лише художник. Митець ілюстрував багато книг, працював у театрі, був дуже якісним викладачем скульптури, а ще писав прозу та поезію.
«Я залюблений у цю землю, я залюблений у цю мову», – це лейтмотив його численних творів.
Зоя Навроцька додає, що Микола Кумановський – справді багатогранна особистість.
«Він завжди був в опозиції і не піддавався на банальне прислужування системі. Уже в українській державі глузував з нашого новітнього міщанства. Він обрав свій шлях, сформував свою модель мистецтва і творив свої образи, не зважаючи на дорікання, мовляв, це не сучасно. Попри все, залишався на своїй позиції. Кумановський розглядав людину, душу», – зазначає мистецтвознавиця.
«Ми презентуємо цю виставку, аби покращити здоров’я нашої нації. Я переконаний, що сьогодні мистецтво є ліками, які допомагають від невігластва. Микола Кумановський був тим лікарем, який ставив діагноз суспільству і пропонував лікування прекрасним. Його твори актуальні сьогодні», – сказав під час відкриття експозиції фундатор МСУМК Віктор Корсак.
І це справді так. Адже Кумановський був навіть більше філософом, аніж художником. Тема українства струменить у всіх творах, вона іноді жорстока, іноді викривальна, іноді він насміхається з сучасника, але не з ненависті, а з великої любові. А ще спонукає до лікування, переосмислення, духовного здоров’я.
Як слушно зауважили присутні, художник зумів показати трагізм втрати епох. І важливо, аби люди, споглядаючи його твори, задумувались, переосмислювали, формували свою думку про життєві явища.
Директор галереї Тарас Возняк зазначив, що сьогоднішньої виставки не було б, аби не колосальна робота засновників та працівників луцького Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.
«У нас Музею такого формату і рівня наразі ще немає», – сказав він та висловив вдячність за те, що Львів побачив свого художника завдяки прекрасній експозиції.
Фундатори МСУМК – сім’я Корсаків – подарувала галереї мистецтв два екслібриси Миколи Кумановського, а бібліотеці установи – каталог творів Музею й історичні романи письменника Івана Корсака.
Ця експозиція є другою гостьовою виставкою в рамках проєкту «Дифузія», мета якого – до тридцятиріччя Незалежності України провести 30 виставок сучасного українського мистецтва у всіх регіонах України. Триватиме вона до 22 березня.