У Музеї Корсаків чоловік освідчився своїй коханій. ФОТО
Вітаємо закоханих! Бажаємо багато любові!
21 Листопада 2024
Успішно!
У суботу, 12 листопада, в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулось відкриття проєкту «КОСМОГОНІЯ».
Текст та фото: Ксенія Степанюк
У суботу, 12 листопада, в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулось відкриття проєкту «КОСМОГОНІЯ». Таким чином розпочалось створення найбільшого живописного полотна у світі розміром 2 тисячі м2. Також проєкт претендуватиме на рекорд найдовшого перформансу в світі. Приблизно 18 місяців український художник родом з Горлівки Петро Антип створюватиме своє полотно. Куратором «Космогонії» став фундатор музею Віктор Корсак.
Під час відкриття художник розпочав роботу над полотном перед величезною аудиторією глядачів. Неземний перформанс з розлиттям відер фарби, тушуванням щітками та валиками коментувала мистецтвознавиця Зоя Навроцька. Акомпанувала та додавала експресії дійству музика видатного композитора Ігоря Стравінського.
«Цей візуальний ряд стане живою енциклопедією "Космогонії», – зауважив Віктор Корсак.
«Україну ніхто ніколи не завойовував, тому що наш рід йде від Геракла. Можна навіть сказати, що ми – діти Зевса, тому тут буде дуже багато міфів та історій. І я впевнений, що це буде історична та дуже важлива робота для всіх нас», – запевив Петро Антип.
Ми запитали відвідувачів про їхні враження від відкриття проєкту:
«Мені цей перформанс повністю про свободу проявлення. Академічні та класичні види мистецтва часто працюють за правилами, а сьогодні автор просто кайфує, абстрагується від людей і це виглядає так легко і невимушено. В такі моменти світ перевертається. Спочатку здавалось, що це тотальна імпровізація, але згодом побачила, що в художника є готова концепція та ескізи. Тако дуже важливу роль зіграла музика, тому що Петро навіть кольори фарб змінював, коли змінювалась тональність звуку», – розповіла Оля Литвин.
«Коли в інстаграмі музею побачила новину про цю подію і масштаби підготовки, то відразу подумала «цього я чекала все життя». Так і написала організаторам:) Музей Корсаків вражав завжди, але ця "Космогонія" – просто інший рівень. Я люблю колір і цей початок, це народження кольору мене зачарувало», – Яна Денисюк.
Більше про відкриття «Космогонії» – дивіться на фото: