Успішно!

біхелсі

У Луцьку художниця 8 хвилин витирала будівельний пил зі стін та сходів: що це означало

Авторка - учасниця мистецьких виставок та понад 40 фестивалів перформансу в Україні, Польщі, Чехії, Німеччині, Іспанії, Латвії, Норвегії, Ізраїлі, Франції, США, Японії, Таїланді.

Під час відкриття грандіозного проєкту «Антиципація + Імунітет» у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбувся також перформанс львівської мисткині Ярини Шумської.

Вона – викладачка львівської національної академії мистецтв, також працює у сфері перформансy, живопису, інсталяції, танцю. Учасниця мистецьких виставок та понад 40 фестивалів перформансу в Україні, Польщі, Чехії, Німеччині, Іспанії, Латвії, Норвегії, Ізраїлі, Франції, США, Японії, Таїланді.

У Луцьку представила перформанс «До і після», на створення якого її надихнули простір, місце, контекст і люди. Дійство відбувалося у віддаленому закутку Музею, біля інсталяції Богдани Пацюк під назвою «Пліткарі».

Перформерка у довгій темній сукні сиділа навпочіпки і за допомогою міцної чорної стрічки креслила довкола себе коло. Згодом вона тією ж стрічкою протерла сходи і стіни, повільно підіймаючи себе і будівельний пил старого заводу догори.  Цей акт творчості тривав 8 хвилин (у пришвидшеному відео – 4) і прикував погляди відвідувачів, які намагалися розгадати філософію творця.

«Потрапляючи у нове середовище, ми потребуємо часу, щоб в нього зануритись, його дослідити, до нього звикнути, врешті стати його частиною. Кожне місце має свою власну історію, нашарування часу, подій... Чим більше ми в її ходимо у певне середовище, тим сильнішою стає наша взаємодія з ним, відбувається обмін енергією, який не може бути безслідним.

Те, що було "до" у процесі дії видозмінюється... Переживаючи певний момент, ми стаємо стійкішими до того, що було, віднаходимо шлях серед невідомості, що стає знаком початку і кінця крихітного відрізка серед нескінченності», – розповіла про власне бачення перформансу його авторка.

 

 

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

 

 

 

Додати новий коментар