Успішно!

біхелсі

«Соколята»: у Луцьку презентували книгу В’ячеслава Хурсенка. ФОТО

Десятки лучан зібралися на презентації книги поезій та пісень «Соколята» відомого українського співака В’ячеслава Хурсенка.

Більше сотні лучан зібралися на презентації книги поезій та пісень «Соколята» відомого українського співака В’ячеслава Хурсенка. Втілив задум такої збірки та мрію найближчої родини співака благодійний фонд «Рідна Волинь» та його очільник Дмитро Глазунов.

6

5

4

6

До луцького пабу «Лафройг» 6 грудня з’їхалися друзі, колеги на поціновувачів творчості відомого волинянина з усієї країни. Презентація розпочалася із нестандартного, народного прочитання найвідомішої пісні митця «Соколята», яку на бандурі виконала Ірина Котлицька.

3

3

Після такого урочистого старту ведучий вечора Сергій Скулинець запросив на сцену весь авторський  колектив, який працював над тим, аби книга побачила світ.

7

 Керівник проекту «Честь маю» благодійного фонду «Рідна Волинь», в рамках якого видали книгу, Дмитро Глазунов поділився думкою, чому саме зараз так важливо читати ці вірші.

6

«У книзі є головне – віра, надія, любов. Те, що нам так потрібно! Так важливо поставити ці цінності на противагу тим багатьом речам, які зараз відбуваються. Я пишаюся тим, що мені випала честь видавати цю книгу. В першу чергу хочеться подякувати за величезний вклад сім’ї В’ячеслава Хурсенка та всьому авторському колективу!», – поділився Дмитро Глазунов.

 А в передмові до видання керівник благодійного фонду «Рідна Волинь» зазначив, що « у цій збірці пунктиром, як азбука Морзе, зрозуміла лише тим, хто нею послуговується, – кілька віршів сильного громадянського звучання».

8

«Мені у своїй режисерській діяльності довелося попрацювати зі Славком на різних концертах, фестивалях, інших пісенних імпрезах. І він уже тоді відрізнявся тоді від інших артистів своїм талантом, манерою і своїм іміджем. Я був свідком, коли він із піснею «Соколята» у 1994 році на «Пісенному Вернасажі» став лауреатом. Але найголовніше, що він був не фальшивою зіркою серед колег-артистів, які стояли з ним на сцені, він був порядним і чесним! І дуже важливо, що «Рідна Волинь» повертає нам цю пам’ять про волинян, яких варто вшановувати», – поділився заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький.

Журналістка Ніна Долінчук розповіла трохи про процес редакторського аналізу книги:

7

«Впевнена, що у цьому залі не так багато людей, які уже прочитали цю книжку. Я прочитала від першої до останньої букви і не один раз. Думаю, тут зібралися невипадкові люди, які очікують від цього видання естетичного задоволення. Запевняю вас: ви його отримаєте! Ми не ставили собі за мету змінити нашого автора, зробити його кращим, виправити чи поправити. Якби він був живим, то лише тоді міг би сам правити себе».

Зі словами вітань виступила і директорка видавництва «Надстир’я», у  якому видали книгу, Світлана Політило.

3

«Ми шукаємо прекрасного десь далеко, ми любимо закордонних виконавців, але разом з тим часто не помічаємо тих талантів, які зовсім поряд, які виросли на нашій землі. В’ячеслав Хурсенко – ціла глиба таланту, людина, варта того, аби про неї пам’ятали. Пригадую, як починали працювати над збіркою, то знаходили по крупинках вірші і в записниках, і на окремих аркушах, і навіть десь там на серветках… Усе для того, щоб залишити ці важливі слова у час, коли вони особливо необхідні»,  – зазначила пані Світлана.

3

Дружина співака і його муза Ольга Хурсенко подякувала усім рідним і близьким по духу, які прийшли розділити цей святковий вечір.

5

9

 «У мене сьогодні дуже гарна подія! Я 5 років мала мрію видати збірку віршів В’ячеслава, тих віршів, які ніде не публікувалися, і якби він був живий, то, мабуть, не дозволив би друкувати, бо воно лежало десь там далеко. Одного разу я розповіла про цю ідею Дмитрові Глазунову, і він погодився на це. Кажу чесно, не одразу повірила, бо до того багато було різних обіцянок, але Дмитро своєї дотримався. Я дуже вдячна Світлані Політило, яка довго мене терпіла і відчула повністю мій характер. Тому що я собі бачила по-одному, вони по-іншому, але врешті зійшлися. Дякую вам, мої хороші, що прийшли сюди!».

5

Також дружина розповіла, що спершу хотіли видати лише збірку віршів, але потім задля того, аби вийшло цікавіше, додали ще й спогадів про В’ячеслава його рідних і друзів, а також особливих світлин співака в найближчому колі.

Спогадами про співака і свого друга поділилися ведуча «Українського радіо» Антоніна Мєдвєдєва та Олекандр Бутко, який зняв фільм про В’ячеслава Хурсенка.

5

Тішили цього вечора і музичними подарунками. Легендарну пісню «Соколята» виконав переможець 5 сезону проекту «Голос країни» Антон Копитін, який розповів, що особисто не знав Хурсенка, але став саме тим, кого пройняли його пісні.

6

Кілька пісень В’ячеслава виконала луцька вокалістка Інна Кириченко з гуртом «Резус-блюз». 

7

5

4

Після виступу заслуженого артиста України Анатолія Говорадла не відпустили без коронної пісні «Віра, надія, любов!» на біс.

10

3

А завершила вечір спогадів, віршів та любові до прекрасного донька В’ячеслава Марія Хурсенко, яка намагається знайомити Україну з піснями батька заново та відкривати нове звучання легендарних хітів.

11

6

4

4

«В роках моїх така велика сила, та долю не затримати нічим…», – епіграфом до книги стали рядки з найвідомішої пісні В’ячеслава. Епіграфом до книги, яку тепер залишається читати і перечитувати прихильникам його творчості.


4

3

3

4

3

4

5

6

5

3

4

3

2

3

2

4

2

2

3

3

2

6

2

3

2

3

3

2

2

3

5

8

6

5

3

6

5

9

6

4

5

4

 

***

Передрук без згоди Таблоїда Волині заборонений. 

Додати новий коментар