Ритуальні танці та бите скло: як на Різдво у МСУМК відкривали виставку

26 Грудня 2020

У чільній залі Музею сучасного українського мистецтва Корсаків відкрили виставковий проєкт «Ritual Dаsign III». Радість різдвяного вечора автор картин, лучанин Кость Борисюк запропонував розділити разом і його підтримали кілька десятків поціновувачів творчості.


«Знову в нас чудова нагода зустрітися, поговорити про мистецтво, поміркувати. В сьогоднішній різдвяний день прославити ще й мистецтво, художниця-творця… Кость Борисюк сьогодні представляє невелику, але значну, ємку в його творчій діяльності, важливу етапну річ. Я знаю цього художника віддавна і маю щастя спостерігати за його творчою діяльністю.

Кожного разу, вдивляючись в його твори, я думаю, що напевне тут він уже дійшов найвищої точки свого пошуку! І кожного разу я помиляюся, тому що він бере і повертається на 180 градусів і шукає щось нове. Дивує, вражає, захоплює!», – поділилася емоціями мистецтвознавиця Зоя Навроцька.

«Сьогодні такий прекрасний день Різдва Христового! Ми всіх вітаємо і розуміємо, що цей проєкт відкриваємо у цей день не просто так. Кость Борисюк – наш земляк, закорінений у волинську землю, тут народився і працює все життя. Він має свою глибоку філософію, малює не заради грошей, сприймає мистецтво як місію і почувається вільним. Художник, який має свою музу і вважає, що без неї процес творчості не відбувався б. Художник, який надзвичайно яскравий у своїй палітрі, який вважає, що митці завжди у першому вагоні потяга, що тягне націю вперед», – зазначила керівна партнерка Музею Леся Корсак.

Також пані Леся нагадала присутнім, що Кость Борисюк входить до рейтингу «100 найкращих художників України».

«Ми танцюємо з вами в одній парі, тому що без глядача не було би і творця, це закономірність. Це один з моїх останніх проєктів, створений на такому емоційному зриві. По суті час і світ зараз підштовхнув мене знову до теми ритуальних танців. Вчора ми їхали з Віктором (Віктор Корсак – засновник Музею – авт.), побачили, як якісь політики щось розказували людям. І я кажу: це і є ритуальні танці, тільки того найнижчого щабля. Моя тема має дуже широкий діапазон і кожен буде сприймати її на різних рівнях. Хочеться допомогти більшості дотягнутися до вищих щаблів розуміння», – розповів Кость Борисюк.


У цьому виставковому проєкті художник представив кілька яскравих полотен, які по-різному сприймалися з різних кутів та відстаней. А також одним із експонатів виставки стала інсталяція з битим склом.«Інсталяцію я вирішив додати сюди задля підсилення враження. Що це за колеса? По суті це насилля. Скло – це наша людська крихкість, а метал – насилля, яке кожен знаходить для себе по-різному», – додав автор.

Художник також привітав усіх з Різдвом та побажав, аби це різдвяне відчуття залишалося в душах увесь рік. Слова підтримки та привітань своєму чоловікові підготувала і його муза-дружина – культорологиня Євгенія Василівна.

«В першу чергу я дякую усім присутнім, що в такий святковий день і в таких непростих соціальних обставинах ви прийшли вшанувати мистецтво та творчі пошуки мого чоловіка. Бо все, що він творить, він творить для вас. Я бажаю усім святкового настрою, міцного здоров’я, душевного спокою. Хай у цей різдвяний день, коли над всією Європою крила ангелів захищають людей від бід, ви також відчуєте цей захист. А чоловікові, звичайно, бажаю творчого натхнення!».

Відчути атмосферу відкриття можна у фоторепортажі від «Таблоїда Волині», а виставка традиційно триватиме близько місяця.0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter