Музей Корсаків відвідали учасники Луцької літературної резиденції. ФОТО
До Музею сучасного українського мистецтва Корсаків завітали відомі культурні діячі
01 Червня 2024
Успішно!
Радість різдвяного вечора автор картин, лучанин Кость Борисюк запропонував розділити разом і його підтримали кілька десятків поціновувачів творчості.
У чільній залі Музею сучасного українського мистецтва Корсаків відкрили виставковий проєкт «Ritual Dаsign III». Радість різдвяного вечора автор картин, лучанин Кость Борисюк запропонував розділити разом і його підтримали кілька десятків поціновувачів творчості.
«Знову в нас чудова нагода зустрітися, поговорити про мистецтво, поміркувати. В сьогоднішній різдвяний день прославити ще й мистецтво, художниця-творця… Кость Борисюк сьогодні представляє невелику, але значну, ємку в його творчій діяльності, важливу етапну річ. Я знаю цього художника віддавна і маю щастя спостерігати за його творчою діяльністю.
Кожного разу, вдивляючись в його твори, я думаю, що напевне тут він уже дійшов найвищої точки свого пошуку! І кожного разу я помиляюся, тому що він бере і повертається на 180 градусів і шукає щось нове. Дивує, вражає, захоплює!», – поділилася емоціями мистецтвознавиця Зоя Навроцька.
«Сьогодні такий прекрасний день Різдва Христового! Ми всіх вітаємо і розуміємо, що цей проєкт відкриваємо у цей день не просто так. Кость Борисюк – наш земляк, закорінений у волинську землю, тут народився і працює все життя. Він має свою глибоку філософію, малює не заради грошей, сприймає мистецтво як місію і почувається вільним. Художник, який має свою музу і вважає, що без неї процес творчості не відбувався б. Художник, який надзвичайно яскравий у своїй палітрі, який вважає, що митці завжди у першому вагоні потяга, що тягне націю вперед», – зазначила керівна партнерка Музею Леся Корсак.
Також пані Леся нагадала присутнім, що Кость Борисюк входить до рейтингу «100 найкращих художників України».
«Ми танцюємо з вами в одній парі, тому що без глядача не було би і творця, це закономірність. Це один з моїх останніх проєктів, створений на такому емоційному зриві. По суті час і світ зараз підштовхнув мене знову до теми ритуальних танців. Вчора ми їхали з Віктором (Віктор Корсак – засновник Музею – авт.), побачили, як якісь політики щось розказували людям. І я кажу: це і є ритуальні танці, тільки того найнижчого щабля. Моя тема має дуже широкий діапазон і кожен буде сприймати її на різних рівнях. Хочеться допомогти більшості дотягнутися до вищих щаблів розуміння», – розповів Кость Борисюк.
У цьому виставковому проєкті художник представив кілька яскравих полотен, які по-різному сприймалися з різних кутів та відстаней. А також одним із експонатів виставки стала інсталяція з битим склом.
«Інсталяцію я вирішив додати сюди задля підсилення враження. Що це за колеса? По суті це насилля. Скло – це наша людська крихкість, а метал – насилля, яке кожен знаходить для себе по-різному», – додав автор.
Художник також привітав усіх з Різдвом та побажав, аби це різдвяне відчуття залишалося в душах увесь рік. Слова підтримки та привітань своєму чоловікові підготувала і його муза-дружина – культорологиня Євгенія Василівна.
«В першу чергу я дякую усім присутнім, що в такий святковий день і в таких непростих соціальних обставинах ви прийшли вшанувати мистецтво та творчі пошуки мого чоловіка. Бо все, що він творить, він творить для вас. Я бажаю усім святкового настрою, міцного здоров’я, душевного спокою. Хай у цей різдвяний день, коли над всією Європою крила ангелів захищають людей від бід, ви також відчуєте цей захист. А чоловікові, звичайно, бажаю творчого натхнення!».
Відчути атмосферу відкриття можна у фоторепортажі від «Таблоїда Волині», а виставка традиційно триватиме близько місяця.