Успішно!

біхелсі

ПроКіно: «Заборонене царство»

Заборонене царство (2008, США, Китай). Наше керівництво наголошує, що потрібно писати рецензії на нові фільми, але вчора я подивився "Заборонене царство" і не втримався. Слова самі лягли на... Документ Microsoft Office Word.

Відразу попереджу, що я запеклий фанат фільмів кунг-фу, а ще більше - кіно з Джекі Чаном. Це водночас приємні спогади, пов'язані з дитинством, і антидеприсант. Посмішка Джекі Чана, його божевільні виверти, карколомні трюки - і сам не помічаєш, як світ з сірого став білим.

Тому, якщо ви не розумієте, в чому привабливість фільму, який складається з бійок і простеньких діалогів, перейдіть з цієї сторінки на огляд фільму "Загублена" Девіда Фінчера.

Повертаємося до "Забороненого царства". У цій стрічці все ідеально: акторська гра, сюжет, постановка бойових сцен, краєвиди, режисерська робота і ще раз акторська гра.

Вперше я подивився цей фільм саме через акторів: двох визнаних майстрів Джекі Чана і Джета Лі. А сцена їхнього поєдинку, на мій погляд, є найкращою в усій стрічці.

Щодо бойових сцен, то чогось надзвичайно нового у фільмі нема. Взагалі фільми про кунг-фу знімають вже понад 50 років і, мабуть, важко внести щось нове, всі стилі, прийоми і види кунг-фу обіграні по 100 разів. Мені здається, що постановникам бойових сцен залишається лише компонувати ці стилі-прийоми-види, щоб створити захоплюючу картинку.

І це авторам фільму вдалося. Що й не дивно, бо ставив бойові сцени Юань Хепін, який працював над такими картинами,  як "Матриця", "Вбити Білла" та "Тигр, що підкрадається, дракон, що зачаївся".

До речі, в фільмі Джекі Чан грає майстра "п'яного кунг-фу". Стилю, вигаданого кіношниками, а саме в 1970-х роках режисером Лю Цзяляном, і розвинутому акторами Юань Сяотянем і власне Чаном.

Сюжет стрічки традиційний для кіно про стародавній Китай: добро проти зла, добро мандрує, зло чинить перепони, учень та учитель, відьма допомагає головному злодію, хтось з добрих гине в кінці та чари, чари, чари. Взагалі це чергова вільна інтерпретація класичної китайської книги "Подорож на Захід", яку екранізували сотні режисерів.

Про краєвиди. Тут лише слова захоплення. Українці не так вже й часто милуються китайськими дивовижами, тому тільки заради цього варто подивитися фільм. Чого тільки варті бамбуковий ліс та божевільно красивий квітучий сад.

Ще одна фішка, яка мене зачепила, це велика кількість гумору, не характерна для кунг-фу-бойовиків. Але все пояснило прізвище режисера. Знімав стрічку американець Роб Мінкофф, який до "Забороненого царства" тішив дітей і дорослих мультфільмами та комедіями. Цього разу він взявся за нестандартне для себе кіно, але це вдалося чоловікові на п'ять з плюсом.

Моя особиста оцінка - 10 з 10.

Текст: Анатолій КОТЛЮК

P.S. Трейлер українською не знайшов, тому дивіться англійською.