Успішно!

біхелсі

ПроКіно: «Нескорений» Анджеліни Джолі

У мене було щонайменше дві причини подивитися "Нескореного": 1) режисер стрічки Анджеліна Джолі, 2) до написання сценарію приєднався "Двоголовий режисер", тобто брати Коени. Думаю, пояснювати чому не потрібно.

І після першої сцени, якою був повітряний бій, зрозумів, що прийшов не дарма. Фільм я дивився в кінотеатрі "Адреналіна" і відмінно поставлена реалістична сутичка помножена на шикарний звук і великий екран, який наче затягує тебе в кіно, залишила шикарні враження.

Взагалі повітряний бій на початку фільму - вдалий хід, бо він привернув увагу масового глядача, а ті, хто очікував побачити історію людини таки побачили її. Бо далі фільм переходить в інше русло і баталій ми не побачимо. Зате перед нами розкривається книга життя американського спортсмена  італійського походження Луї Замперіні, точніше частина цієї книги.

Джолі з колегами дуже добре попрацювали над тим, щоб розкрити образ Замперіні. Навіть у такої цинічної людини, як я на останніх кадрах фільму на очі навернулися сльози. Чоловік, який з спортивної зірки та олімпійського чемпіона став звичайним військовополоненим, його катували, щоб зламати, але ворогам цього не вдалося. Він вижив і це й стало його найбільшою перемогою. 

Українцям стрічка буде не чужою за відчуттями. Мимоволі напрошуються асоціації з війною на сході України, де тисячі нескорених українських вояків відстоюють нашу Батьківщину. І це тільки підсилює враження від фільму та змушує більше співпереживати героям.

Водночас творці "Нескореного" показали глядачеві війну з іншого боку: без боїв, поразок і перемог, стрілянини, вибухів, але з смертями і стражданнями. Але й тут знайшлося місце для проявів героїзму та демонстрації характеру.

Акторська гра, операторська робота, спецефетки - все на рівні, якого сьогодні вимагає сучасне голлівудське кіновиробництве.

Єдиний мінус - часом фільм затягнутий. Але це через те, що він біографічний і дуже концентрований на Замперіні. Власне тому й розкриваються тільки два образи: головного героя та антогоніста - японця-садиста.

Моя оцінка 9 з 10.

P.S. А ще не полінуйтесь пошукати в мережі фото актора, який зіграв головного негативного персонажа коменданта Ватанабе. Актора звати Такамаса Ісіхари. Він ще й музикант, виступає під сценічним псевдонімом Міяві. Дуже неочікуваний образ, якщо вперше його побачити в ролі безжального садиста.
 
Текст: Анатолій КОТЛЮК