ПроКіно: «Колонія» з Морфеусом

03 Лютого 2015
"Колонія" (Канада, 2013). Я люблю постапокаліптику. Для мене це максимально віддалений від наших буднів жанр кіно. А ще, переглядаючи фільми про "кінець світу", можна пофантазувати і уявити, як почнеш життя з дійсно чистого листа.

"Колонія" - один з таких фільмів, але він не потрапить ні в список класики постапокаліптики, ні в перелік стрічок, які можна переглянути принаймні декілька разів.

Головна проблема "Колонії" - вбогий сюжет і слабкі персонажі.

Постапокаліптичних фільмів на сьогодні знято сотні, а може й тисячі, і кожен режисер повинен хоч на трохи піднімати планку, щоб створити продукт, який зацікавить глядача. Команда, яка створювала "Колонію", нічого не піднімала і не вигадувала. Тут зібрали ідеї "Післязавтра" і дещо з "Судного дня".

У цьому фільмі все банально і передбачувано. А ще не вистачає інтриги. В першій частині стрічки, замість того щоб дати глядачу хоч якусь поживу для припущень: а чому все так, і як так все сталося, і що буде далі, ми отримуємо порцію людських стосунків, притягнуті за вуха конфліки та снігові пейзажі.

Бракує стрічці екшену. Він з'явиться аж в другій половині фільму, та й буде такий собі. А коли ближче до завершення хронометражу "Колонії" дійсно буде екшн, він розчарує слабкою постановкою бойових сцен.

Щодо персонажів, то вони не вражають і не врізаються в пам'ять. Вони не харизматичні і швидко гинуть, навіть Морфеус, тобто Лоуренс Фішборн. А обличчя тих, хто вижив, стерлися на наступний ранок. Ну, хіба крім лідера банди.

Стосовно плюсів фільму, то це - хороші спецефеки і логічність сценарію, добра гра акторів і робота операторів, але для хорошої оцінки фільму цього не вистачає.

Моя оцінка: 4 з 10

Текст: Анатолій КОТЛЮК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter