Успішно!

біхелсі

Оператор «Поводиря» отримав престижну нагороду Берлінського кінофестивалю

Український кінооператор Сергій Михальчук (на фото) отримав «Срібного ведмедя» «Берлінале» за фільм Олексія Германа-молодшого «Під електричними хмарами».

Разом із Сергієм Михальчуком оператором фільма є Євген Прівін, повідомило Радіо Свобода.

Сергій Михальчук - уродженець Луцька, постійно співпрацює зі своєм земляком, відомим кінорежисером Олесем Саніним. Зокрема, саме Михальчук зняв такі відомі фільми, як «Мамай» і «Поводир». Санін для Михальчука - друг дитинства і однокласник, вони разом закінчили Луцьку школу № 4, сиділи за однією партою.

Також у доробку Сергія Михальчука такі відомі фільми як "Любовник" і "Мой сводный брат Франкенштейн" російського режисера Валерія Тодоровського. Також Михальчук знімав скандальний фільм з антиукраїнським іміджем "Матч".

У 2002 році на Міжнародному кінофестивалі в Сан-Себастьяні Михальчук отримав приз "Кращий оператор" за фільм "Любовник". У 2003-му на кінофестивалі "Кіношок" він отримав таку ж нагороду за фільм "Мамай".

*   *   *

Фільм "Під електичними хмарами" - це шість історій про мешканців того середовища, яке лишилося на місці Радянського Союзу. "Это попытка посмотреть на современную жизнь с разных сторон, потому что она у нас очень противоречивая, и нельзя снимать, к примеру, только про богатых или только про бедных. Нельзя снимать о современности, не вспоминая, что был 90-й год", - цитує режисера фільму Олексія Германа-молодшого видання Медіаняня.  Серед персонажів фільму - заробітчанин, який намагається вивчити російську мову і влитися в нове культурне середовище, колись багатий архітектор, що закохався в молоду дівчинку та інші. Зйомки фільму фінансували Міністерство культури Росії, Державне агентство України з питань кіно та Польський кіноінститут.

*   *   *

Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале) є міжнародним кінофестивалем категорії А і вважається одним із найпрестижніших фестивалів світу у сфері кіно. Проходить щорічно у лютому в Берліні, починаючи з 1951 року.