Успішно!

біхелсі

 «Найпростіше –  працювати з покійниками»: Роман Малиновський презентував збірку в Луцьку. ФОТО

У неділю, 13 листопада, в Культурному УКРИТТІ відбулась презентація збірки оповідань «Солодке життя» українського прозаїка Романа Малиновського

Фото: Анна Єкименко-Поліщук

У неділю, 13 листопада, в Культурному УКРИТТІ відбулась презентація збірки оповідань «Солодке життя» українського прозаїка Романа Малиновського. Організувала подію команда літературного фестивалю «Фронтера». Модерувала зустріч Елла Яцута

Роман Малиновський розповів, що почав читати доволі пізно, в старших класах школи, і з того часу пов'язав своє життя з книжками. У 2013 році разом з партнерами заснував видавництво «Вавилонська бібліотека» яке очолює й досі. Цьогоріч автор видав свою першу книгу – збірку оповідань «Солодке життя», яку й приїхав презентувати в Луцьку.

Ми занотували для вас кілька цікавих тез українського прозаїка з зустрічі в Луцьку:

«Коли мені хтось каже, що не любить читати, то в мене є лише одна відповідь – значить людина ще не знайшла свого автора і своєї книжки. Поліфонія літератури й книжок, яких мільйони, вона настільки неймовірна, що кожна людина на цій планеті може знайти те, що її так захопить, що вона не зможе зупинитися».

«Якщо я читаю, значить підвалини світу ще не зруйновані, ще є точка опори. Якщо я можу читати, то все добре. Повертайтеся до читання. Це можна робити в десятки різних способів: короткі тексти, як оповідання в "Солодкому житті", якась есеїстика». 

«Написання моєї збірки було в насолоду, тому це було відносно довго та кайфово. Коли ти не маєш книжки, ти можеш відтягувати зі стартом скільки завгодно».

«Перші автори, якими я працював у своєму видавництві, були покійниками. Це найпростіше –  працювати з покійниками й іноземцями. Вони не показують тобі свого характеру, не роблять вибриків. Ти просто спілкуєшся з агентами, які по суті машини для заробляння грошей. Тому я дуже обережно підступався до видавництва живих авторів».

Також Роман Малиновський поділився власним топом книжок до прочитання:

  • «Кохання під час холери» Ґабріеля Ґарсія Маркеса
  • «Читанка для Мануеля» Хуліо Кортасара 
  • «Марсіанські хроніки» Рея Бредбері
  • «Пригоди Гекльберрі Фіна» Марка Твена

Подія відбулась в рамках роботи Літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні», за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Проведення цього проєкту стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Більше – дивіться на фото:













 

Додати новий коментар