Успішно!

біхелсі

На відкритті виставки створили унікальну карту Луцька

У рамках святкування Дня Луцька у Галереї мистецтв відкрили виставку робіт луцьких художників «Графіка в межах міста».

У рамках святкування Дня Луцька у Галереї мистецтв відкрили виставку робіт луцьких художників «Графіка в межах міста».



Це 6-та експозиція мистецького об'єднання «10 Платформа», друзів-художників з Луцька, які разом навчалися у Львові. Кожних 2 роки вони створюють разом виставку, яку з любов’ю присвячують рідному місту.

«Це наше мистецтво про Луцьк, для Луцька, в Луцьку. Наша візуальна мова – це папір, фарба, відбиток, співтворчість. Класична техніка естампу – відбитку на папері, тканині чи іншому матеріалі – виявилася для учасників проєкту по-сучасному виразною і символічною: подібно тому, як формою створюється слід на папері, так і рідне місто назавжди відбилося у наших серцях, а ми бажаємо тепер залишити у ньому власний слід.  У кожного з нас народився власний унікальний твір про Луцьк, бо неповторними є досвід, характер, емоції людини», – розповідають організатори.

Одна з натхненниць виставки, співорганізаторка обєднання «10 платформа» Наталія Сацик розповіла, що на одній виставці вдалося зібрати роботи кардинально різних митців.

«Тарас Янюк – ювелір, це помітно у представленій ним роботі. Я займаюся сучасним іконописом, тому моя робота тут – «Святині Луцька»( Волинська та Холмська Богородиці). Катерина Яцушек викладає каліграфію, що можна помітити у її постерах. Художник Бєльський – абстракціоніст, Луцьк на його роботах вгадується лише в обрисах. Ірина Корчук – графічна дизайнерка, вона презентувала на цій виставці багато відтінків Луцького слоника», – пояснила Наталія.


Окрім названих митців, на виставці можна побачити роботи Вікторії Федини, Антона Шмельова, Леоніда Хведчука, Миколи Шамрила, Наполеона Орди.

Однак статичною виставкою ідея не обмежилася! У День міста в Галереї мистецтв ВО НСХУ учасники і учасниці проєкту створили спільний великий відбиток, умовну карту Луцька, куди нанесли обриси важливих міських пам’яток.



«Ми хотіли показати цей процес графіки. Як штампуються лінорити, як відбивається… І хотіли зробити це не просто так, а в символічний спосіб, на карті Луцька, щоб показати наскільки ми єдині у своїй відданості рідному місті», – діляться організатори.






























***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

Додати новий коментар