Успішно!

біхелсі

Луцька букт’юберка прокоментувала скандальну виставку з «Забороненим Шевченком»

Букт’юберка Анна Єкименко-Поліщук написала у Фейсбук власну думку щодо виставки постерів з образом Тараса Шевченка.

Букт’юберка Анна Єкименко-Поліщук написала у Фейсбук власну думку щодо виставки постерів з образом Тараса Шевченка, яку заборонили. На постерах можна побачити Кобзаря як юного чарівника Гаррі Поттера, козака Мамая, письменника Миколи Гоголя, кіношних супергероїв Людини-павука і непереможного Термінатора, а ще Статуї Свободи, пірата Джека Горобця і магістра Йоду із саги «Зоряні війни».

Далі допис Анни без змін:
«Вже кілька днів слідкую за подіями, які відбуваються навколо виставки Олександра Грехова. Якщо чесно, то неймовірно здивована реакцією “ура-патріотів” на вияв творчості й сучасне мистецтво. 
Як усе було: молодий ілюстратор разом з Національним музеєм Тараса Шевченка (!) та Київським метрополітеном організували культурну подію. Вони «вивели» Шевченка з його «світлиці», зняли рушники і відкрили виставку на станції метро. Уже сама ідея, коли мистецтво іде в люди заслуговує на повагу. Адже, будьмо відверті, скільки людей зараз активно ходять в музеї?
Художник зробив серію постерів, фактично — це поп-арт. Використано один впізнаваний образ — Кобзар з вусами, але його зколажовано у сучасні, впізнавані форми — персонажі коміксів, фільмів та відомих культових митців сучасності. 
Звісно, як і будь-які картини, ці постери не сподобалися певним людям. І це нормально, демократія у нас, чи як? Проте в мережі з’явилося сотні світлин з «новим» Шевченком. Підлітки, покоління Y, яке не уявляє життя без інтернету, робили селфі, виставляли це в Інстаграм, додавали цитату, чи якийсь факт з біографії. Здавалося, що може бути кращим, молодь цікавиться письменником. От ви собі уявляєте селфі з “іконою”, які зазвичай вішали в нас у кабінетах? 
Замість того, аби порадіти, що у нас розвивається сучасне мистецтво, взяти на озброєння саму ідею та поширити, високоповажні пані та пани вирішили, що це глум й почали активно виступати за те, аби заборонити ці постери. Серйозно, в двадцять першому столітті? Ви мене пробачте, але хочу нагадати, що якби Шевченко жив зараз з нами, то його б давно засудили за педофілію, бо Амалії Клоберг було лише 15... А ми зараз засуджуємо доволі позитивні малюнки, які навпаки популяризують митця.
Він свого часу зазнав цензури, а тепер й ми цензуруємо творчість, яка пов’язана з іменем Кобзаря? Вам не здається, що це абсурд? Зрозуміло, що можна було б обурюватися, якби на постерах було щось аморальне, але ж ні! Фільми про Бетмена ми ж не забороняємо, а в Маріо грали певне й ті, хто зараз обвішався рушниками і вийшов у метро з протестами.
Більше того — виставку знищили. Вандал порізав малюнки ножем. Це серйозно вважається захистом культурної спадщини? Може, якщо хтось вважає виставку не достойною, то краще б спробував по-своєму популяризувати Шевченка, але ж ні. Нищити простіше, ніж творити.
В результаті — постери з метро зняли. Майбутні виставки Олександра Грехова скасували. Хоча, я впевнена, що на них би прийшли люди в інших містах, особливо після резонансу, аби принаймні на власні очі побачити причину цих скандалів.
Шевченко знову опинився в рамці, рушниках у запилених кабінетах. І хто з цього виграв?
Один плюс — митця явно помітять і запропонують цікаву роботу. Бо пройти повз тут складно. Тому залишається сподіватися, що він, в знак протесту, створить не менш епатажну й цікаву сучасну виставку застарілих кумирів».







 

Коментарі

Лучанка:

Може наш Музей сучасного мистецтва запросить цю виставку до Луцька?

21 Лютого 2019, 18:44

інна:

От би свого батька нехай з рогами розмалював, і в метрополітені розвісив! А тоді тата запросив на виставку, і нехай би люди пізнавали батька дурня-думаю тато" гордився "б своїм сином!!!!!!!!!!!!!!

21 Лютого 2019, 18:59

Додати новий коментар