Ківерцівські митці та премія імені Кумановського – у Волиньраді відкрилася художня виставка

04 Серпня 2016
Фойє сесійного залу Волинської обласної ради вже давно стало виставковим майданчиком для творчості як молодих, так і знаних митців. Кажуть, навіть є пропозиція назвати це приміщення художнього галереєю обласної ради.

Цього разу тут відкрилася експозиція картин ківерцівських художників, що зібрала понад сотню полотен різних напрямів та жанрів.

«Це вже четверта виставка у рамках цього проекту, до того експонувалися роботи митців із Ковеля, Нововолинська та Камінь-Каширська.
Представлено роботи 11 художників, але треба розуміти, що талановитих людей в наших краях значно більше», – розповів голова Волинського відділення Українського фонду культури Геннадій Сарапін.Перший заступник голови волинської обласної ради Олександр Пирожик у вітальному слові зізнався, що депутати насправді дуже люблять ходити на виставки мистецтва, тож намагатимуться продовжувати цю добру традицію та поєднувати фотовиставки із експозиціями полотен художників.

«Для мене особисто відкриття виставки саме сьогодні є символічним. Коло художників нашої області та й України загалом днями зазнало непоправної втрати. Вчора поховали Миколу Кумановського , який був моїм особистим другом. Я думаю, коли відбуваються такі втрати, то постає питання, чи зможе хтось настільки достойний продовжити цю справу. Сьогоднішня виставка свідчить, що справа його життя і серця буде жити», – поділився Олександр Пирожик.Гості виставки пом’янули і вшанували генія Миколу Кумановського хвилиною мовчання, і висловили ініціативу запровадити премію імені цього відомого митця для найталановитіших художників області.

Чи не вперше на відкритті були присутні представники влади з району, твори авторів з якого виставляються. Голова Ківерцівської районної ради Григорій Недопад, який, до речі, власним транспортом привіз частину експонованих робіт, зазначив, що втішений кількістю охочих переглянути картини місцевих авторів.

«Ця перша виставка, сподіваюся, стане першим кроком до заохочення інших митців, адже, як ми знаємо, є митці закритого типу, які малюють лише для себе. Але продуктом будь-якого митця є рукотворна річ, яку мають бачити люди».
«Ми проводимо виставку під філософським девізом із творчості Ліни Костенко «Нам жити треба кожним днем». Сьогодні тут презентовано різні роботи, починаючи від учнівських спроб Богдана Чайки та Оксани Чміль до робіт педагогів – сім’ї художників Гаврилюків, колишнього працівника правоохоронних органів Андрія Бутинця, мисткині Галини Міндер, перекладача з вірменської Мирона Нестерчука та інших», – розповів директор Ківерцівського краєзнавчого музею Степан Войчик

«Життя не дозволяло часто згадувати про образотворче мистецтво, але потім воно ж змусило взятися за різьбу по дереву і знову по трохи повернутися до картин. Дуже надихали дружина і діти, теж творчі особистості», – поділився художник Олександр Гаврилюк.«Зараз у нас буремний час, але війна не може знищити все прекрасне всередині нас. Знаю точно, що маємо любити. Любити ближніх, дітей та онуків, любити щирість та чесність. Після виходу на заслужений відпочинок зі служби у органах внутрішніх справ мене повсякчас надихає моя дружина. Насправді, низький їй уклін, що підтримала мене тоді і постійно зараз постійно поряд зі мною. – розповів про сокровенне Андрій Бутинець.Виставка діятиме близько 2 місяців, тож у всіх охочих ще є час насолодитися прекрасним та дізнатися більше про місцеву художню еліту.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter