Успішно!

біхелсі

Індивідуалізація: лучанин презентував яскравий виставковий проєкт. ФОТО

При вході до Музею сучасного українського мистецтва Корсаків розмістили яскраві помітні роботи молодого митця Сергія Гричанюка.

При вході до Музею сучасного українського мистецтва Корсаків розмістили яскраві помітні роботи молодого митця Сергія Гричанюка. На презентацію виставкового проєкту «Індивідуалізація» запросили і «Таблоїд Волині».

1

Коли розглядаєш такі твори, спершу впадає в око концентрація кольору та хаотичність ліній, але потім починаєш розуміти, що насправді все логічно збалансовано і кожен мазок на тлі є гармонійним продовження роботи на полотні. Дехто з відвідувачів побачив на картинах боротьбу людини із самою собою, а хтось наполягав на тому, що це про стосунки чоловіка та жінки. Сучасне мистецтво часто викликає такі дискусії та роздуми, чим і приваблює на виставки щоразу більше відвідувачів.


«Сучасне мистецтво – багатолике, багатовимірне. З одного боку інколи це тісний зв'язок із традиціями, інколи навпаки – революційний жест у прагненні абсолютно їх поламати і переосмислити. Інколи буває цитата, інколи – власний обміркований меседж. І ось сьогодні ми дивимось, аналізуємо, міркуємо над особливими творами, які уже буквально на порозі Музею. А МСУМК у передчутті зустрічі з цими роботами!», – привітала присутніх мистецтвознавиця Зоя Навроцька.

Керівна партнерка Музею Леся Корсак представила нову молодіжну платформу «ENTER», метою створення якої є популяризація творів молодих митців.

«Діяльність цієї платформи ми розпочинаємо із проєкту «Індивідуалізація» (серія «Відривання»). Саме роботами Сергія Гричанюка ми відкриваємо новий простір, який буде підтримувати молодих митців у перших починаннях, відкривати нові імена та вписувати їх в історію Музею. Митець народився у Луцьку, закінчив дитячу художню школу і зараз навчається на 5 курсі в Люблінській академії імені Марії Склодовської-Кюрі. Він працює в царині живопису, графіки, фотографії, стріт-арту. Також є одним із учасником нашого проєкту «Антиципація+Імунітет», – розповіла пані Леся.


«Серія "Відривання" – це послідовна форма висловлювання щодо внутрішньої проблеми відірваної естетики. Вона відокремлена, вона сама в собі.

Відриваючи частину однієї площини, відкривається цілий спектр запитань до своєї діяльності, які потрібно зрозуміти і також відірвати разом з тим, що знаходиться перед тобою. Дуже детально спостерігати, очікувати потрібного моменту, послухати, що вона розповість тобі про тебе ж самого. Самопізнання через створення чогось, що завдає тобі проблем і змушує думати.

Вхід в абстракцію і обмеження себе у кольорі, з одного боку, відкриває масу можливостей до пізнання, але, водночас, ставить тебе у рамки. Червоний як нова проблема до дискусії!», – йдеться в анотації до робіт.


Сам же автор пояснює концепцію та тематику своїх картин так:


«Кожна творчість має приносити емоції і провокувати людей думати. Хороше чи погане, світле чи темне – неважливо. Головне, щоб мистецтво зачіпало у тобі щось. Все, що з’являється з руки художника, – це концентрація того, що він бачив колись чи відчував. Я малюю чорно-білими фарбами, а до них додаю сплески кольору – на виставці у Львові був синій, а тут – червоний. Це колір, який багато кому подобається, я свідомо використав його, щоб ми всі знайшли в роботах щось своє, щоб поспілкувалися і відкрили щось нове».


























 

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

Додати новий коментар