Фотовиставку лучанина показали закордонному українству

26 Серпня 2015
Фотовиставку «Монументальна Шевченкіана», авторства лучанина Руслана Теліпського, презентували під час міжнародної конференції «Закордонне українство й Україна: взаємодія на шляху утвердження Незалежності», яка відбулась у Києві в приміщенні Українського Дому 21 серпня.

Виставку побачили голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, Міністр освіти й науки України Сергій Квіт, народний артист України, актор Богдан Бенюк, народний депутат, голова міжфракційного об’єднання світового українства Іван Крулько, директор Світового конгресу українців Сергій Касянчук та інші учасники конференції.

Вони відзначили, що така виставка справді об’єднує українців з різних куточків світу, як і сама постать пророка Тараса Шевченка.

Найбільшу кількість монументальних споруд в Україні було створено саме Тарасові Шевченкові, яких нараховується більше двох тисяч. У багатьох країнах світу українська діаспора також встановила йому пам’ятники.

Виставка «Монументальна Шевченкіана», що складається з понад сотні фотоламінованих робіт, розміром 30х40 см, знайомить із меморіальними зображеннями Тараса Шевченка, які Руслан Теліпський дослідив, відвідав та особисто сфотографував на чотирьох континентах світу.

Неповторність експозиції в тому, що це найбільша колекція пам’ятників Шевченку, сфотографованих однією людиною особисто.

На виставці можна побачити, як митці відтворювали Тараса за віком (і немовлям, разом зі своєю матір’ю, і чотирнадцятирічним підлітком, і в образі молодого чоловіка, повного енергії та творчої наснаги, і, звісно, в старшому віці); за сферою діяльності й соціальним статусом (його зображували поетом, мислителем, філософом, кобзарем, художником, пастухом, кріпаком, римським патрицієм, борцем проти гніту, повстанцем-революціонером чи солдатом). Окрім того, раніше монументальна радянська пропаганда наділяла Шевченка рисами запеклого атеїста. В новітній час можна спостерігати вже його сакралізацію: існують скульптурні зображення у вигляді апостола, янгола, Мойсея, навіть на кшталт самого Ісуса Христа.

[caption]
Богдан Бенюк[/caption]
[caption]
Сергій Касянчук[/caption]
[caption]
Сергій Квіт[/caption]
[caption]
Іван Крулько[/caption]
[caption]
Михайло Ратушний[/caption]
Текст: Ольга БУЗУЛУК
Фото: Руслан ТЕЛІПСЬКИЙ
1

Читати ще

Коментарі

лучанинин

заголовочок ще той ;)

Катько

теж звернула увагу. грамотєї

лучанка

І...? Просто фотки памятників

Шо нібудь

І з боку бантік

лучанин

от нема чим зайнятись людині

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter