У Луцьку відбулася зустріч з письменником Артемом Чехом
«Ця книжка про зростання мене як письменника», — зазначив Артем
26 Листопада 2024
Успішно!
У суботу, 22 жовтня, в UNO specialty coffee & all day brunch, відбувся гастровечір з лекцією науковця-ботаніка Олексія Коваленка.
У суботу, 22 жовтня, в UNO specialty coffee & all day brunch, відбувся гастровечір з лекцією науковця-ботаніка Олексія Коваленка.
Під час частування авторським боулом та чаєм, гості мали змогу дізнатися цікаві факти про складові їхньої страви та почерпнути нову інформацію про користь звичних нам продуктів. Автор детально розповів про авокадо, лайми, соєвий соус, кіноа, цукіні, броколі, смородину та базилік.
Третину зібраних на події коштів «Фронтера» передає Волонтерському штабу Ангар. «Таблоїд Волині» записав для вас кілька цікавих тез з лекції Олексія Коваленка:
Якщо ми хочемо класифікувати їстівні частини рослини, у нас два варіанти: використовувати кулінарну класифікацію і мати винятки (наприклад, помідорне морозиво) або ботанічну класифікацію, де фруктом називається лише плід рослини, який їстівний, незважаючи на його смак, то в нас будуть чітко фрукти та овочі.
Якщо ви не любите броколі через те, що воно гірчить, то на це є причини: у нас є один із генів, який за активнішого використання в організмі, змушує нас відчувати броколі шалено гірким. Це просто реакція організму, тому далеко не всім броколі може подобатися.
Яблуко не наш фрукт – насправді дерево має центральноазійське походження.
Вмістилища соку в цитрусових – це видозмінені волоски, які просто виконують роль накопичення соку. Це, напевно, єдиний випадок, коли волосся у страві – це добре.
Дітям в Британії під час Другої світової війни видавали смородиновий сироп, щоб компенсувати можливу нестачу вітаміну С, коли були проблеми з постачанням екзотичних фруктів. Тому зараз там дуже популярний смак смородини в різних продуктах.
Олексій Коваленко займається науковими дослідженнями в Національному науково-природничому музеї НАН України, проводить лекторії та освітні інтерактивні програми. У вільний від роботи час активно популяризує ботаніку — веде блог і Youtube-канал «Довколаботаніка», сторінку «Ботанік у кедах».
Також на події можна було придбати книги Олексія Коваленко від видавництва «Віхола»: «Фрукти проти овочів» та «Рослини-прибульці».
Більше – дивіться на фото з події: