Успішно!

біхелсі

Чебурашки та рогатий Шевченко: у луцькому музеї презентували сміливу виставку

Образи Чебурашки як збірний образ північного сусіда, варіації на тему портретів Тараса Шевченка, адаптації стрітарту часів Майдану, підлоговий килимок із портретом одного із президентів, на який автор не забороняв наступити

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулася бесіда з художником Андрієм Зелинським на тему «ВСТУП ДО СИСТЕМНОЇ КУЛЬТУРОЛОГІЇ». Культурологи, мистецтвознавці, дизайнери та митці зібралися, аби у гарячій дискусії обговорити з автором його теорію єдиного культурного поля.

Згодом гостей запросили приєднатися до відкриття виставкового проєкту Андрія Зелинського «Попередні висновки».

Образи Чебурашки як збірний образ північного сусіда, варіації на тему портретів Тараса Шевченка, адаптації стрітарту часів Майдану, підлоговий килимок із портретом одного із президентів, на який автор не забороняв наступити, – ось що чекало на відвідувачів залу змінної експозиції.





Художник зазначив, що у його творах нема творчості у чистому вигляді,  а є монотонна рутинна робота, до якої він ставиться дуже серйозно, оскільки вважає це своєю справою життя.

«Я розповідаю вам, що я роблю, але це ж не означає, що я роблю те, що ви бачите. Насправді усі мої роботи – просто наочні посібники. Якщо спитати, чим я займаюся, то я виготовляю наочні посібники», – зазначив пан Андрій.


Мистецтвознавиця Зоя Навроцька назвала ці роботи «артефактами, об’єктами для думання, способом впливу художника на своїх сучасників, на соціум».


Керівна партнерка музею Леся Корсак зазначила, що на її думку, ретроспективна виставка із такою назвою – це ще й можливість художника зробити певні творчі висновки на порозі свого 50-ліття. Автор із нею погодився.

«Протягом двох місяців підготовки до цієї виставки я постійно робив для себе якісь відкриття. Назва виникла майже одразу і була спочатку технічним описом. Але чим ближче було до початку, тим більше цей опис страва назвою, а коли все-таки став назвою, я назбирав багато причин зробити ці висновки, причому саме попередні. Знаходилося для цього багато причин, починаючи від себе особисто і закінчують загальною світовою ситуацією.  А от цей момент із моїм днем народження я якось пропустив, тому дякую пані Лесі за цю думку.

Справа ще в тому, що наскільки сильніше я вникав у цю ситуацію, настільки більше бачив, який зараз вдалий час для такої назви. Тому що, на мій погляд, ми зараз знаходимося в унікальному моменті, коли можна підвести попередні висновки великій кількості культурних і соціальних процесів.  Починаючи від традиційних підсумків року в грудні!

Ця моя виставка – моє бажання спровокувати вас усіх на підбиття якихось попередніх висновків. Друзі мої, зараз найбільш вдалий час!», – прокоментував художник.


Довідка:

Андрій Зелинський народився у м. Дніпро (1972). Закінчив факультет радіофізики в Дніпропетровському державному університеті (нині Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара) (1995). Працював дизайнером, арт-директором, художником кіно. Займається актуальним мистецтвом, системою культурної ревізії (від 2013), читає лекції. Учасник чисельних виставок, симпозіумів та пленерів. Мешкає та працює в Києві (від 1997).












































 

Додати новий коментар