Брати Капранови взялися відновлювати історичну пам’ять

31 Березня 2016
Останні чотири роки Брати Капранови жили ідеєю – створити роман, який представить українське бачення подій Другої світової війни, а саме ролі українця у цій війні.

«Нам нав’язали радянський погляд чи варіант Польщі, прийшов час і українцям сказати своє слово. Адже спільним у кожної з ворожих сторін було одне – вважати брата-українця зрадником», - розповіли Брати Капранови під час презентації нового роману «Забудь-річка» в Луцьку.

До речі, саме в Луцьку завершився волинський тур письменників з презентацією історичного роману «Забудь-річка». Письменники не лише спілкувалися зі слухачами, але й підбили підсумки подорожі Волинню. Нагадаємо, що Брати Капранови відвідали Рожище, Нововолинськ, Володимир-Волинський, Ковель.


[caption]
«Забудь-річка»[/caption]

У Луцьку презентація відбулася 26 березня, у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва за підтримки мистецького об’єднання «стендаЛь», Волинської обласної друкарні та Романа Бондарука.

Роман «Забудь-річка» - нове слово в українській літературі і творчості самих Братів Капранових. Вони жартують, що схожі між собою, та їх романи між собою зовсім неподібні. У «Забудь-річці» зображено долі трьох чоловіків, які через різні обставини були носіями одного імені - Степан Шагута. Таким нехитрим способом письменники представили долю українця у рядах дивізія «Галичина», Червоній Армії та УПА.

Ідея роману виникла неспроста. Два діди Капранових воювали у ворожих таборах – Червоній армії та УПА. «Але вони обидва наші рідні люди і ми обох їх любимо. Завдання цього роману – відновити історичну пам’ять», - зазначили письменники. Насправді робота над романом тривала більше чотирьох років, адже ще довше тривав збір історичних відомостей про епоху.

Письменники багато часу приділили вивченню мемуарів, були прискіпливими до деталей - одяг, військова форма, побут, напої та наїдки. Головне - історична достовірність.

Звичайно, в аудиторії прозвучало питання, чому всеукраїнський тур розпочався з Волині. «Тому що тут зародилося УПА», - щиро запевнили автори.

Тема виявилась справді болючою, адже в кожному місті знаходяться люди, які розповідають, що і їхню сім’ю не оминула тема «забуття». «Наші перші читачі почали досліджувати історію своєї родини, а це означає, що ми зі своїм романом потрапили в саме серце», - діляться першими спостереженнями Брати Капранови.

Серед таких серйозних тем не могли не токнутися теми кохання. «Жінки роман про війну не читатимуть. Вони читають романи або про кохання, або про любов», - жартують Брати.

Друга лінія сюжету розповідає про самотню жінку тридцяти років, яка, приїхавши до Києва, народила. Як зазначили автори, таких як, вона називають в столиці «велосипедистка» – поки крутиш педалі, живеш, але навіть захворіти не можна, бо не буде кому за квартиру платити.
За всіма канонами жанру жіночого роману вона зустрічає старшого впевненого в собі чоловіка – моряка. І звати його теж Степан Шагута. Виявляється, що героїня, можливо, є його племінницею. Адже, хто є хто із Степанів Шагут і чиїми нащадками є ці двоє, невідомо.

Роману «Забудь-річка» пророкують хорошу читацьку долю, адже в ньому не лише захопливий сюжет, але й багато тем, які не лишать байдужими. А як модно говорити останнім часом: «Must read, особливо тим, хто цікавиться історією своєї країни».[caption]
Письменниця Ореста Осійчук[/caption]
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter