Бізнес та мистецтво: у Музеї Корсаків розповіли, як ідея компанії перетворюється на арт-об’єкт. ФОТО

27 Липня 2019

Текст і фото: Леонід МАРКОВСЬКИЙ

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулася презентація арт-об’єкту Костянтина Зоркіна «Light» («Маяк») та книги Ігоря Степанова «Зажечь огонь идеи. Идеология управления бизнесом».

Подія, що відбулася ввечері 26 серпня, відкрила лучанам незвичне та цікаве культурне явище – концептуальний діалог бізнеса та мистецтва.

«Light» – потужний за своєю ідеологією та виконанням арт-об’єкт українського митця Костянтина Зоркіна. Він був створений у 2016 році спеціально для соціального проекту «Втілюючи місію», на базі якого митці створили 35 об’єктів, що символізують місії провідних українських компаній.

Згідно концепції проекту, місія компанії – це невидима матерія, що має дивовижну силу, а завдання мистецтва – дати цій силі форму.

«Маяк» Зоркіна – це масивна дерев’яна конструкція, що нагадує модель Сонячної системи. Об’єкт візуалізує ідею компанії «STEPANOV», яку заснував Ігор Степанов. «Сформовані місія і цінності запалюють вогонь ідеї, яка об’єднує команду задля досягнення цілі. Таким чином бізнес-ідеологія перетворюється на модель Сонячної системи», – пояснюють творці проекту.

За основу роботи митець взяв модель механізму-іграшки, знану ще із Середньовіччя. На іншому рівні прочитання «сонце» перетворюється на маяк, тому замість планет митець зобразив човни. Вони можуть не знати про існування один одного, але бачать той самий маяк, тобто спільну мету.

Книга Ігоря Степанова, яку презентували у Музеї Корсаків, ламає стереотипні уявлення про ведення бізнесу та розкриває філософію нинішньої глобальної економіки. Під час презентації бізнесмен не тільки розповів про своє знайомство з Костянтином Зоркіним, але і пояснив специфіку розробки брендів, якою займається компанія «STEPANOV». Основна задача компанії – вирізнити клієнта з середовища величезного різноманіття, з орієнтацією на глибокий підхід, виявлення ідеї, місії та цінностей підприємства.

Зі слів мистецтвознавиці Зої Навроцької, саме завдяки Костянтину Зоркіну відбулося знайомство Степанова з Музеєм Корсаків. Результатом культурного діалогу став «Маяк», який віднині поповнює постійну експозицію музею.

Історія мистецьких взаємин Костянтина Зоркіна з Музеєм Корсаків розпочалася ще минулого року. Тоді, під час відкриття найвідомішого волинського арт-простору, митець представляв один зі своїх перформансів.

«З-поміж інших творів, інсталяція Костянтина Зоркіна найповніше втілила ідею про бізнес, мистецтво, соціум і виклики нашого часу. Сьогодні справді об’єднуються Схід і Захід в площині культури та мистецтва», – зауважила Зоя Навроцька.

На думку самого митця, відкриття Музею Корсаків було важливою подією не лише для Луцька, але і для всієї України.








***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter